Урок 26

У рок 26. «РІВНІСТЬ», «НЕРІВНІСТЬ»

Мета уроку:познайомити учнів з термінами «рівність», «нерівність»; формувати вміння дітей порівнювати числа та правильно використовувати знаки порівняння «більше», «менше», «рівно»; продовжувати пропедевтику теми "Завдання".

I. Організаційний момент.

1. Гра «Назви сусіда»:

2. Гра «Похід у магазин».

На магнітній дошці - збільшені зразки монет: 1 рубль, 2 рублі, 5 рублів; на набірному полотні – фігурки різних іграшок, посуду, шкільного приладдя та «цінники» на них.

Один із учнів (діти змінюються) виконує роль продавця, решта – це «покупці». «Продавець» має давати здачу, якщо в цьому є потреба, а також перевіряти «покупця», чи вистачить у нього грошей на певний товар.

Вчитель допомагає "продавцю".

Якщо, припустимо, учень вибрав «товар», який коштує 5 рублів, і платить за нього монетою в 5 рублів, вчитель обов'язково має запитати учнів про те, як можна по-іншому заплатити за цей же предмет.

II. Знайомство з термінами «рівність», «нерівність».

Вчитель пропонує учням уважно подивитись на дошку, на якій наступна запитання:

4 – 1 > 1 4 + 1 = 5

3 + 1 > 2 1 + 1 = 2

- Які дві групи можна виділити?

У результаті на дошці та у дітей у зошитах з'являється запит:

– Запишіть другу, виділену вами групу у другий стовпчик.

В результаті з'являється наступна запис:

Вчитель запитує дітей про те, як вони назвали висловлювання, записані у першому стовпчику.(Рівності.)

– А як тоді можна назвати записи другого стовпчика? (Можливо, учні самі дадуть назву групі-нерівності.)

– Який висновок можна зробити?(Якщо між числами чи числовими виразами стоїть знак «рівно», то церівність, якщо між числами або числовими виразами стоїть знак « > » або «

ІІІ. Порівняння виразів та чисел. Формування навички у правильному написанні знаків порівняння.

Вчитель може використати завдання 3, 5 підручника (с. 44, частина 1).

3 діти можуть виконати на дошці, пояснивши вибір знаків.

Завдання 5 можна дати як самотужню роботу або роботу в парах.

Самопровірка дошки.

IV. Пропедевтика теми «Завдання».

Вчитель просить дітей розглянути завдання 2 (стор. 45 підручника, частина 1).

– Що помітили? (До цього завдання учні самі складали оповідання (завдання) по малюнках, тепер завдання написано, тільки дані числа як і намальовані. Незважаючи на те що текст завдання написаний, сам термін «завдання» учням ще не дається.)

– Дайте відповідь на поставлене запитання.

– Яку рівність ви б записали до цієї розповіді?

Далі діти розглядають малюнки та вирази завдання 3 (с. 45 підручника, частина 1), співвідносять вирази з малюнками, називають «зайві» вирази.