Урок фізики на тему - Електричний ланцюг та його складові частини

Презентації до уроку

Клас: 8

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Тривалість заняття: 45 хвилин.

Мета: вивчення складових частин електричних ланцюгів та їх позначення на схемах.

Завдання:

  • Освітні:
  • вивчити складові електричного ланцюга;
  • ознайомити з умовними позначеннями частин електричного кола;
  • навчити креслити схеми електричних кіл;
  • сформувати початкові навички збирання електричних ланцюгів;
  • ознайомити з правилами техніки безпеки під час збирання ланцюгів.
  • Виховні:
  • удосконалювати навички самостійної та колективної роботи;
  • виховувати працьовитість та терпіння.
  • Розвиваючі:
  • формувати спостережливість та стійкість уваги;
  • розвивати вміння логічно мислити, аналізувати та робити висновки;
  • активізувати пізнавальні та творчі здібності.
  • Обладнання:

    • комп'ютер;
    • мультимедійний проектор;
    • екран;
    • набір обладнання на кожну парту (джерело струму 4,5 В, набір проводів, лампочка, дзвінок, 3 ключі).

    Наочність:

    Презентація 1; Презентація 2.

    Основні етапи уроку:

    п/пСтруктурні елементиТимчасова реалізація
    1Організаційний момент2 хв
    2Актуалізація знань8 хв
    3Вивчення нового матеріалу та його закріплення30 хв
    4Домашнє завдання1 хв
    5Підбиття підсумку уроку4 хв

    1.Організаційний момент

    Привітання учнів. Перевіряє готовність класу до уроку.

    2. Актуалізація знань

    1) Рішення кросворду:

    Весь навколишній світ, природа та техніка наповнені різноманітними електричними явищами, які ми зараз вивчаємо на уроках фізики. Згадаймо деякі поняття на цю тему, вирішивши кросворд.

    На екран проектуєтьсяПрезентація 1.

    2) Фронтальна робота з питань:

    • Що таке електричний струм?
    • Які умови потрібні для існування електричного струму?
    • Наведіть приклади джерел струму. Які перетворення енергії у них відбуваються?
    • Навіщо потрібний електричний струм?
    • Які дії електричного струму вам відомі?

    У зв'язку з широким та повсюдним використанням електрики виникає необхідність більш детального розгляду пристроїв, якими тече електричний струм. У сукупності ці пристрої називаються електричним ланцюгом.

    3) Перед учнями ставляться завдання, які необхідно вирішити на уроці:

    • Ознайомитись з основними частинами електричного ланцюга та їх умовними позначеннями на схемах;
    • Навчитися малювати схеми електричних кіл;
    • Навчитися збирати найпростіші електричні ланцюги.

    3. Вивчення нового матеріалу та його закріплення

    На екран проектуєтьсяПрезентація 2.

    п/пВивчення нового матеріалуЗакріплення вивченого матеріалуДіяльність вчителя№ слайдуДіяльність учнів
    1Знайомство зі складовими частинами електричного ланцюгаБесіда1-7Уважно слухають та записують визначення
    2Визначте місце обриву електричного колаКонтроль правильності виконання завдань8-11Усно виконують завдання (фронтальна робота)
    3Знайомство з умовними позначеннями електричних приладів та схемами з'єднання електричних кілБесіда12-18Уважно слухають та записують умовні позначення
    41. Визначте прилад, що входить до схеми електричного кола; 2. Розкажіть, що буде спостерігатися під час замикання ключа? 3. Де можуть використовуватись такі ланцюги?Контроль правильності виконання завдань19-24Усно виконують завдання (фронтальна робота)
    5Накресліть схему електричного колаКонтроль правильності виконання завдань25-28Письменно виконують завдання (індивідуальна робота). Обмінюються зошитами в парах і перевіряють (групова робота)
    6Знайомство з технікою безпеки під час роботи з електричними ланцюгамиЛекція29-31Уважно слухають
    7Зберіть електричні ланцюги за накресленими у зошитах схемамиПеревіряє з'єднання приладів та дає дозволи на увімкнення електричного ланцюгаВиконують практичні завдання (групова робота)
    8Зберіть електричний ланцюг за схемоюКонтроль правильності виконання завдань32Виконують практичні завдання (групова робота)

    Останнє завдання призначається для груп, які швидко виконують складання електричних кіл. Учнів із таких груп можна призначити консультантами, які б допомогли вчителю перевіряти правильність складання електричних ланцюгів в інших хлопців.

    4. Домашнє завдання: §33, вправа 13

    5. Підбиття підсумків уроку