УРОК ГЕОГРАФІЇ 10 клас

УРОК ГЕОГРАФІЇ 10 клас.

ТЕМА:« Від культури до цивілізації».

МЕТА: 1. Коротко, закріпити знання про чисельність, відтворення, склад і розміщення населення.

2. Навчити правильно визначати потрібну мету, при роботі з комп'ютером і економити час.

ЗАДАЧІ.

  1. Розвинути вміння комплексного використання карток, довідкових матеріалів з метою відбору та показу на контурній карті світу та континентів.
  2. Виховання колективізму та толерантного ставлення до інших народів.

МАТЕРІАЛИ: Політична та Фізична карти світу. Комп'ютерний клас, комп'ютер завантажений програмою «Країни світу» та завданнями на тему «Населення», таблички з назвами команд: «Демографи», «Етнологи», «Іммігранти». Атласи. Заготівля окремих листів контурних карток за субрегіонами.

ХІД УРОКУ:

2. Розв'язання задач населення з урахуванням міграційних процесів, (див. додаток.)- по групам. Одне завдання учні вирішують із учителем, за його поясненні. Запис завдань ведеться у робочих зошитах та його рішення, інші завдання вирішуються на комп'ютерах, по групам. - 5-7 хв.

3. Потім – повторення основних понять.

4. Вивчення нового матеріалу.

Перегляд вмісту документа «УРОК ГЕОГРАФІЇ 10 клас. ТЕМА: «Від культури до цивілізації». »

Урок географії -7 клас

ТЕМА: Узагальнення знань з вивчених Південних континентів. Антарктида. ДП, історія дослідження.

ЦІЛІ: 1) Узагальнити знання з Південної Америки, Африки, Австралії.

2) Вивчити ДП, відкриття та дослідження Антарктиди МАТЕРІАЛИ:

Фізична карта Антарктиди, атласи із контурною картою Антарктиди; кольорові олівці,комп'ютер із програмою для 7 класу «Материки»; питання для географічного диктанту, на дошці готова таблиця про крайні то крайні точки материків.

Узагальнення вивченого матеріалу з материків – Південна Америка, Африка, Австралія.

а) Географічний диктант, (під диктовку вчителя) – 10 хв.

( учні перед диктантом пишуть число у робочі зошити, диктант виконують у тих же зошитах.)

б) Після диктанту вчитель оголошує про взаємоперевірку - учні обмінюються зошитами із сусідом по парті та проводять перевірку диктанту, вчитель пише на дошці правильні шифри відповіді та пояснює як оцінити роботу. 3-4 хв.

в) Разом із учнями вчитель заповнює таблицю заготовлену до уроку на дошці. 3-хв.

3. Пояснення нового матеріалу.

а) Пояснення розпочати через комп'ютер (включити програму про Антарктиду, де йдеться про ДП, відкриття та дослідження цього материка через диктора даної програми). - 5-хв.

б) Учні на контурних картах самостійно відзначають: океани, що омивають Антарктиду; півострова материка; рельєф. 10 хв.

в) Потім все зазначене на своїх контурних картах показують по фізичній карті, вчитель контролює правильність відповідей учнів. 5 хв,

г) До наявної інформації про Антарктиду, вчитель може коротко додати про науково-дослідні станції та корисні копалини.— 2-хв.

Гра «Найбільш-самий»: учні називають те, що на материку Антарктида, на їхню думку, є найбільш незабутнім, з того, що вони дізналися на уроці, - 3хв.

Виставити оцінки активним учням за урок. 1 хв.

3. Дати домашнє завдання: параграф № 48.- 1-хв. Разом-45-хв.

ПИТАННЯ ДЛЯ ГЕОГРАФІЧНОГО ДИКТАНТУ:

1. Найменший материк Землі.

2.3десьпротікає найдовша ріка світу.

3.Гори цього материка багаті на мідні руди.

4. Суворий клімат на цьому материку називають Патагонією.

5. На цьому материку немає повноводних рік.

6. Цей материк - батьківщина кави.

7.Вік гірських порід платформи цього материка 2-3 млрд. років і більше.

8.Найбільше озеро цього материка лежить на 12 м нижче рівня океану.

9. Золотий материк світу.

10. Цей материк називають природний заповідник.

11.По його території поширюються: 1-екваторіальний, 2-субтропічний,

2- тропічні кліматичні пояси.

12.3десь, на цьому материку знаходиться найвищий водоспад світу.

13.Цей материк має величезні запаси підземних прісних вод.

14.3десь протікає повноводна річка світу.

15. Цю Землю відкрили голландці.

16. Зовнішня будова материка на карті нагадує кисть винограду.

17.На цьому материку немає діючих вулканів та сучасного заледеніння. 18.В одній із природних зон цього материка водяться-буйволи, носороги. 19. Цей материк відносять до Старої частини світу.

2О.З листя цієї рослини можна побудувати пліт.

21. Цей материк-батьківщина вічнозелених евкаліптів та акацій.

ВІДПОВІДЬ: Африка-2,6,7,9,11,13,18,19. ОЦІНКИ: «5» - від 19-21 правильних

Південна Америка-3,4,12,14,16,20. «4» - от16-18 пр.відповідей

«3» - від 13-15 пр.відповідей

УРОК ГЕОГРАФІЇ 10 клас.

ТЕМА:«Від культури до цивілізації».

МЕТА:1. Коротко, закріпити знання про чисельність, відтворення, склад і розміщення населення.

2. Навчити правильно визначати потрібну мету, при роботі з комп'ютером і економити час.

Розвинути вміння комплексного використання карток,довідкових матеріалів з метою відбору та показу на контурній карті світу та континентів.

Виховання колективізму та толерантного ставлення до інших народів.

МАТЕРІАЛИ:Політична та Фізична карти світу. Комп'ютерний клас, комп'ютер завантажений програмою «Країни світу» та завданнями на тему «Населення», таблички з назвами команд: «Демографи», «Етнологи», «Іммігранти». Атласи. Заготівля окремих листів контурних карток за субрегіонами.

2. Розв'язання задач населення з урахуванням міграційних процесів, (див. додаток.)- по групам. Одне завдання учні вирішують із учителем, за його поясненні. Запис завдань ведеться у робочих зошитах та його рішення, інші завдання вирішуються на комп'ютерах, по групам. - 5-7 хв.

3. Потім – повторення основних понять:

Завдання «Термін – поняття». «Демографи»: Демографія – це. ? «Етнологи»: Етнологія – це . ? «Іммігранти – це. ?

Завдання «Як ви поясните?» «Демографи» - Які основні ознаки та показники 1-го та 2-го типів відтворення населення? «Етнологи» - Які географічні відмінності у статевому складі населення

світу? «Іммігранти» - Які причини впливають на розміщення та щільність населення світу?

4. ПОЯСНЕННЯ ТЕМИ:

а) Дати пояснення основних понять: - Географія культури; цивілізація, її ознаки та види. (визначення учні записують у робочі зошити).

б) Розповісти про філософа Мечникова, його розподіл цивілізацій на фази:

в) Розповісти та показати осередки зародження цивілізацій. (Про подальше поширення їх – учні підготують будинки до параграфу – № 15, повідомлення. Готують повідомлення про Всесвітню культурну спадщину.)

5. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА - ЗАКРІПЛЕННЯ:

Учні, кожна група вибирають субрегіон і визначають лінії розлому міжцивілізаціями на заготовлених контурних картах, комп'ютерами.

Наприкінці уроку збираються роботи груп, виставляються оцінки, і задається будинок. Завдання – параграф №15.

ЗАВДАННЯ ПОДАНОЇ ТЕМІ (у програму комп'ютера):

1. Чисельність населення Великобританії на 1.01.94 р. була 58 млн. Чоловік. Площа – 244 тис. кв. км. За 1994 -91мм. природне зменшення становило 245 тис. чол., народжуваність у середньому протягом року 13,2 %о. Зовнішня міграція становила 890 тис. чол., їх емігрувало 220 тис. чол. Внутрішня міграція – 5840 тис. чол. Визначте чисельність населення Великобританії у 1997 році.

Варіанти відповідей: 1) 57,975 млн. чол. 2) 58,425 млн. чол. 3) 58-645 млн. чол. 4) 61,06 млн. чол. 5) немає правильної відповіді.

2. Визначте кількість померлих в Україні за 1997 р. за такими даними: чисельність населення 147 млн. чол., природне зменшення - 850 тис. чол., народжуваність у промілях -9Д Варіанти відповіді:!) 1 323 тис. чол. 2) 1734 тис. чол. 3) 1 956 тис. чол.4) 2 173 тис. 5) 2 347 тис. чол.

3. Які напрями міграції населення Лівії, показані на схемі, означають еміграцію населення?

Варіанти відповіді: 1

населення
) 1,2,4.2) 3,5,7.3) 1,7.