Урок - Розробка уроку з навколишнього світу

розробка

Урок 49 ТРИ КИТИ ЕКОНОМІКИ Мета: познайомити учнів з основними поняттями економіки; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення. Про бородавництво: дерев'яна ложка, металева ложка, носова хустка, книга, глиняний посуд. Хід уроку I. Введення у тему уроку. – Тема нашого уроку «Три кити економіки». - Звідки з'явився образний вираз «три кити»? – У давнину люди не знали, що Земля має форму кулі і постійно рухається в космічному просторі. Багато хто думав, що Земля плоска і стоїть на трьох китах. Звідси й пішов вираз «три кити», що означає основу, фундамент чогось. – Як ви думаєте: про які «три кити» економіки йдеться? Надпитка хема: – Тепер ви розумієте, що ці «три кити» – основа економіки. Назвіть їх. ІІ. Пояснення нового матеріалу. 1. Бесіда. – Перший кит – природні багатства. - Які природні багатства ви знаєте? (Вода, повітря, корисні копалини і грунт, рослини і тварини.) – Економіка – породження та результат активного, свідомого впливу людини на природу, що здійснюється в ім'я видобутку коштів. Можна було б визначити економіку як взаємодію людини з природою в процесі вилучення та отримання ним життєво необхідних природних благ. Економіка – це взаємодія людини з навколишнім середовищем. Природна природа – це комора економіки. Земля, її надра, корисні копалини, вода, повітря, ліси, флора і фауна утворюють природні ресурси економіки. З них економіка черпає сировину для виготовлення всього, чого потребують люди. - Другий кит - капітал.

навколишнього

- Як ви думаєте: що таке капітал? - Капітал - це не тільки гроші. Капітал - це майно, завдяки якому виробляють нові товари. Капіталом можуть бути й гроші. Капітал - це все, що здатне приносити дохід, давати прибуток. – Уявіть, що ви є директором фабрики. Що б ви зробили, щоб збільшити капітал? - Третій кит - праця. - Існує багато прислів'їв про працю. Як ви їх знаєте? 1) Праця годує та одягає. 2) Тяжко тому, хто від роботи біжить. 3) Хто любить трудитися, тому без діла не сидиться. 2. Робота по навчальний. – Розгляньте ілюстрації (с. 40–45). – Чому китами економіки називають природні багатства, капітал та працю? - Чому залежить успіх праці людей в економіці? 3. П р а к т і ч е с к а я робота. Клас ділиться на 4–5 груп. Кожній групі дається предмет: дерев'яна ложка, металева ложка, носовичок, книга, глиняний посуд. Результати роботи діти оформляють письмово. Потім група розповідає про свої спостереження за планом: 1) Назвіть предмет. 2) З якого основного матеріалу він виготовлений? 3) У якому вигляді він зустрічається у природі? 4) Чи використовується праця людей для отримання цього предмета? 5) Який шлях пройшов природний матеріал до отримання даного предмета? 6) Зробіть висновок: що використовувалося виготовлення предмета (праця людей, природні багатства, капітал)? Вивод: предмети, для виготовлення яких знадобилися природні багатства, праця людей, капітал (обладнання, знання, інструменти), - це і є ​​економічні продукти.  Домашнє завдання: прочитати текст (с. 40–47); виконати завдання (с. 46).