Ваш логопед - Розповідь-опис овочі

Автор: Бухаріна Ксенія Євгенівна, вчитель-логопед

ДБОУ дитячого садка комбінованого виду №1655 (м. Москва)

Цілі:

  1. Активізація пасивного та активного словника на тему “Овочі”
  2. Вчити складати описову розповідь за картинно-графічним планом.
  3. Вчити утворювати від іменників однини іменники множини
  4. Розвивати увагу та мислення
  5. Розвивати дрібну, загальну моторику.

Обладнання : демонстраційний матеріал - картинки овочів; наочний посібник "Як ростуть овочі", картинно-графічний план, м'яч, робочі зошити, олівці

Хід заняття

I. Оргмомент

На дошці вивішені картинки: огірок, капуста, яблуко, кабачок

Л: Діти, подивіться на дошку і скажіть, яка зайва картинка?

Д: тому що це фрукт, а кабачок, огірок, капуста – це овочі

II. Основна частина

1. Розмова про овочі

Л: Діти, сьогодні ми поговоримо про овочі. Які овочі ви знаєте?

Діти називають овочі

Л: А де вони зростають?

Л: вірно. Город - це огороджена ділянка землі, де є грядки та парники. Там ми вирощуємо овочі

Логопед читає вірш:

На городі багато гряд

Тут і ріпа та салат.

Тут буряк та горох

А картопля хіба погана?

Наш зелений город

Нас прогодує цілий рік.

Виставляються картинки овочів

2. Л: Овочі на городі ростуть по-різному:

У моркви, буряків, картоплі, ріпи – плоди ростуть у землі, ми їх не бачимо. А стебла над землею;

У огірка, капусти, кабачка – плоди ростуть землі;

У помідора, гороху, перцю, баклажанів – плоди ростуть на гілочках (наочний посібник “Якростуть овочі”)

Л: Хто може назвати овочі, які ми зриваємо?

Д: огірки, помідори, перець та ін.

Л: А які викопуємо?

Л: А які висмикуємо із землі?

Д: морква, буряк, редиску, ріпу, цибулю та ін.

Л: А які овочі ми зрізаємо ножем?

Д: гарбуз, капуста, капуста, баклажан

Л: Хто доглядає овочі?

Д: За овочами доглядають городники на дачах та овочівники у колгоспах.

Л: А як вони доглядають овочі?

Д: Вони їх садять, поливають, рихлять землю, видаляють бур'яни, підгодовують.

Л: Для чого потрібні овочі?

Д: В овочах дуже багато вітамінів, корисних здоров'ю.

Л: Що можна приготувати із овочів?

Д: З овочів можна приготувати соки, пюре, салати, рагу

3. Складання описового оповідання за картинно-графічним планом.

Л: Помідор – це фрукт чи овоч?

Л: Де росте? У саду чи на городі?

Л: Який за кольором?

Л: Який формою?

Л: У якому вигляді вживаємо?

Л: Хто спробує розповісти про цибулю за планом?

Дитина розповідає про цибулю за допомогою картинно-графічного плану

Зразок оповідання: Цибуля – це овоч. Цибуля росте на городі. Він маленький та круглий. За кольором цибуля коричнева. Цибуля тверда. На смак він гіркий. Цибулю додають у суп та у другі страви. Цибуля дуже корисна!

III. Фізмінка

IV. 1. Гра «Загадки – складки»

Л: Пишний хвіст схопив я спритно,

Л: Я тверджу сестрі Ларисці:

Немає окрошки без…

Л: Сильно плачуть усі навколо,

Якщо мама ріже…

Л: я називатиму один предмет, а ви – коли багато

Кабачок - кабачки і тд

3. Робота у зошитах

Гра «Намалюй багато»

Діти малюють багатопомідорів, ріпок, баклажанів і називають, що намалювали

V. Підсумок заняття

Оцінка роботи дітей. На прохання логопеда діти розповідають, про що вони говорили на занятті, які грали. Логопед позитивно оцінює роботу дітей.