Відкритий урок - довжина ламаної лінії

Мета уроку:

1. Ознайомити дітей із способами знаходження довжини ламаної.

2. Вміння працювати у колективі, парах.

3. Розвивати вміння порівнювати та перетворювати величини.

4. Розвиток мислення, пам'яті, математичної мови.

Плановані результати: учні навчаться знаходити довжину ламаної лінії; визначати час; слухати співрозмовника та вести діалог; оцінювати себе та товаришів.

Обладнання: Комп'ютер з медіа – проектором, колонки, презентація до уроку, сигнальні картки, картки для індивідуальної роботи, роздатковий матеріал (нитки, циркуль), підручник, зошит.

ХІД УРОКУ

I.Організаційний момент

Слайд 1. Перевіряємо готовність навчального приладдя до роботи на уроці.

Настроювання на урок.

Не любити ніяк не можна.

Дуже важлива наука,

Дуже точна наука

II.Актуалізація знань.

Визначення часу щогодини.

Загадка

Ніг немає, а ходжу Рта немає, а скажу Коли спати, коли вставати, Коли роботу починати (слайд 2)

Вчора ми з вами вчилися визначати час щогодини. Давайте повторимо (слайд 3)

Скільки хвилин за годину? Скільки часу показує годинник?

А скільки часу зараз?

Робота з тренажером

Нам треба відчинити чарівні двері, які зачинені великим замком. До замку підберемо код, у сумі має вийти 12. Можна натиснути 2,3,4 кнопки.

Ми відчинили двері і у нас у гостях «Математик» зі своїми завданнями (слайд 4) – усний рахунок.

III.Вивчення нової теми.

Самовизначення діяльності.

До нас у гості прийшов Математик. Що це означає?

Слайд 5. Перетворивеличини! Прочитайте тему нашого уроку (довжина ламаної лінії).

Знайдіть ламані лінії.

Чим відрізняється ламана лінія за № 1 від ламаної лінії за № 5?

Діти, з чого складається ламана лінія? (З ланок).

Скільки в 1-ій ламаній лінії ланок, вершин?

Скільки в 5-ій ламаній лінії ланок, вершин?

А що таке ламана лінія? (Висловлювання дітей).

Ламана лінія - лінія, яка складається з відрізків, що не лежать на одній прямій.

Ламана лінія в математиці (по С.І. Ожегову) - лінія з відрізків прямих ліній, що з'єднуються під кутом.

Практична робота. (Слайд 6)

Що таке ламана лінія ми повторили. Повторимо, що у ламаної лінії є ланки та вершини. Математик дає нам завдання. Допоможіть їжачку. Їжачок знайшов великі гриби, ноша важка. Йому треба дістатися швидше до свого будиночка, де на нього чекають їжака. Але він не знає, яка дорога коротша. Як бути?

Слайд 7.Індивідуальні картки.

Але біда у нас немає лінійки, а є тільки 2 клубки кольорових ниток. Що нам робити? Вимірюємо шляхом накладання та порівнюємо нитки.

Робота в парах.

Вимірюємо ниткою ламану лінію (Малюнок ламаної лінії на кожній парті).

Зручний спосіб? (Ні)

Чому? (Відповідь дітей)

Математик дає наступне завдання. У вас на парті 4 смужки. Складіть та склейте ламану лінію (жовта 4 см, червона 6 см, зелена 5 см, синя 5 см).

Як іншим способом виміряти ламану лінію? (Виміряти кожну ланку)

Чому дорівнює жовта, червона, зелена, синя?

А як дізнатися про довжину ламаної лінії? (Відповіді дітей)

Фізкультхвилинка для очей (поляна з квіточками)

Робота в зошитах.

Хвилинка чистописання! На дошці двоцифрові числа (24, 32,45,66).Записуємо в зошит та розповідаємо, що ми про них знаємо).

Математик дає нам завдання. Накресліть ламану лінію із трьох ланок.

1 ланка = 4 см, 2 ланка = 3 см, 3 ланка = 2 см

Як знайдемо довжину ламаної лінії?

Музична фізхвилинка (бурундуки) – повтори рухи під музику.

Робота з циркулем.

Хлопці перед вами лежить лист із зображенням ламаної лінії (листки на кожну дитину).

Математик пропонує нам виміряти ламану лінію ні лінійкою, ні ниткою, а інструментом. А як він називається, ми дізнаємось, відгадавши загадку.

Загадка:

Змовилися дві ноги Робити дуги та кола.

(Циркулі роздаємо на кожну парту).

Діти, а як виміряти довжину ламаної лінії циркулем? (Відповіді дітей)

Практична робота.

Чому дорівнює довжина ламаної лінії? (12 см = 2 + 7 + 3)

Робота за підручником.

Математик просить допомогти хлопчику виміряти доріжку. Від колодязя до будиночка (3+3=6 см). Від будиночка до альтанки (2+4=6 см). Що можна сказати про їхню довжину? Як дізнатися довжину всієї доріжки від колодязя до альтанки?

(3+3+2+4=12 см)

Вимірювання ламаної лінії

І ст. вимірює довжину синьої ламаної лінії (2+3+2=7)

ІІ. вимірює довжину червоної ламаної лінії (2+2+3=7 см)

- Що можна сказати про довжини ламаних ліній?

– Чим відрізняються ламані лінії? (Відповіді дітей. Одна замкнена, а інша не замкнута)

– Як виміряти довжину ламаної лінії?

Висновок: (Відповіді дітей)

IV.Повторення вивченого матеріалу.

У кошику лежать білі гриби та лисички. Білих грибів 5, а лисичок на 4 більше, ніж білих. Скільки всього грибів у кошику?

Знайди значення виразів.

V.Рефлексія.

Робота у зошиті з друкованою основою № 20 с.35.

(Самостійне виконання. Перевірка)

Оцініть свою роботу на уроці. (Світлофорик)

VI.Підбиття підсумків уроку.

ü Що ми зробили сьогодні на уроці?

ü Що нового дізналися про ламану лінію? Що згадали?

ü Чи можна прямокутник назвати ламаною лінією?

ü Як можна знайти довжину ламаної лінії?

VII.Домашнє завдання (диференційоване).

1. Підручник: №5, №7 с.33

2. Зошит із друкованою основою: №21 (а), с.33 (за бажанням).