Вироби із пластиліну

Багато цікавих ідей з ліплення тварин із пластиліну, солоного тіста або маси для ліплення для дітей. Нам знадобиться маса яскравих кольорів, стек та ножиці. Можна прикрасити вироби блискітками. Вдалої творчості!

Як навчити Вашого малюкаліпити вироби із пластиліну, створювати своїми руками іграшки з маси та тіста для ліплення ?

Ми соцмережах – вступайте до груп – будемо раді бачити Вас у наших лавах!

дітей
Конспект заняття в середній групі з ізодіяльності (пластилінографія) «Перші квіти»

Цілі:

Викликати інтерес до весняної природи, що прокидається, познайомити з весняними змінами, дати уявлення про первоцвіти.

Продовжувати знайомити дітей із нетрадиційною технікою зображення-пластилінографія, вчити створювати виразний образ за допомогою передачі об'єму та кольору.

Закріпити вміння та навички дітей у роботі з пластиліном — розкочування, сплющування, розмазування матеріалу, що використовується на основі, розгладжування готових поверхонь.

Розвивати дрібну моторику рук.

Матеріал:

Щільний картон оранжевого, рожевого, жовтого кольору.

Пластилін синій, білий, зелений.

конспект
Консультація для вихователів на тему: «Розвиток творчих здібностей у дітей, через техніку – пластилінографії».

Дошкільний вік – яскрава, неповторна сторінка у житті кожної людини. Саме цей період починається процес соціалізації, встановлюється зв'язок дитини з провідними сферами буття: світом людей, природи, предметним світом. Відбувається залучення до культури, загальнолюдських цінностей. Закладається фундамент здоров'я. Дошкільне дитинство – це важливий період життя дитини. Саме в цей період триває різнобічний розвиток дитини,реалізуються його потенційні можливості та перші прояви творчості. Ось чому одним із найближчих і доступних видів роботи з дітьми в дитячому садку є образотворча, художньо-продуктивна діяльність.

Вона створює умови для залучення дитини до власної творчості, в процесі якої створюється щось гарне. Коли людина народжується, вона починає пізнавати світ, причому робить це найефективнішим і найвідмовнішим способом — все треба побачити, почути, помацати руками та спробувати на зуб. Дитина дізнається світ за допомогою маніпуляцій, тобто дій з різними предметами, які дозволяють йому дізнатися і вивчити їх властивості, при цьому, пізнаючи і свої творчі здібності, змінити те, чого торкається. Одним із помічників дитини в цій найважливішій для її розвитку справі є пластилін. Перш ніж говорити безпосередньо про пластилін, про малювання цим матеріалом, треба сказати про те, на які сторони особистості дитини, що формується, він надає свій благотворний вплив. Тактильна активність, що особливо яскраво проявляється дітьми саме при іграх з пластиліном, безпосередньо впливає на формування фантазії.

дітей
Конспект ООД з ліплення в молодшій дошкільній групі «Бульбари-красотульки»

Завдання:

  1. Вчити дітей ліпити предмети у вигляді конуса.
  2. Викликати інтерес до моделювання бурульок різної довжини та товщини.
  3. Заохочувати самостійно поєднувати різні прийоми для посилення виразності образів: сплющувати, скручувати, витягувати, звивати.
  4. Показати можливість змішування в одному грудку пластиліну 2-3 кольорів.
  5. Розвивати почуття форми.
  6. Виховувати інтерес до природних явищ та передачі своїх вражень у образотворчій діяльності.

Інтеграція різних видів діяльності: спостереження за бурульками під час прогулянок. Експериментування зі снігом і льодом.

Матеріал, обладнання: макет теремка з дахом покритою білою ватою у вигляді снігу та бурульками. Силует даху з гофр-картону, пластилін білого, блакитного, синього кольору, серветки паперові та матер'яні, дошки.

пластиліну
Конспект безперервної освітньої діяльності з освоєння освітньої галузі «Художньо-естетичний розвиток» (Ліпка) у підготовчій до школи групі «Тистелі для принцеси»

Склала: вихователь Горшеніна О.М. Салават 2019 Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад«Дитячий садок комбінованого виду №18» міського округу місто Салават Республіки Башкортостан

Інтегровані завдання:

Освітні: продовжувати формувати вміння користуватися різними прийомами ліплення: розкочування, скочування, сплющування, вдавлювання пальцями, з'єднання деталей, наліп; закріплювати вміння відщипувати від цілого шматка тіста необхідну кількість, вміння ліпити із солоного тіста, застосовувати стеку; розширювати та збагачувати словник дітей.

Розвиваючі: розвивати творчі здібності дошкільнят, художньо-естетичний смак, уяву, дрібну моторику рук, розвивати самостійність, ініціативу, активність під час виборів дітьми способів оформлення виробів.

Виховні: виховувати інтерес до ліплення із солоного тіста, акуратність, посидючість.

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, рухова, образотворча.

Обладнання: кольорове солоне тісто, дошки для ліплення, стеки, серветки за кількістю дітей, вологі серветки, квасоля, кавунове насіння, шапочки, фартухи, ноутбук, монітор, аудіозапис класичної музики, мультимедійнийпрезентації.

дітей
Конспект семінару-практикуму для вихователів дошкільної освітньої організації «Пластилінові фантазії»

Мета семінару-практикуму: ознайомлення вихователів дитячого садка з нетрадиційною технікою художньої творчості у практичній діяльності.

Хід проведення семінару-практикуму:

Старший вихователь:«Точно не скажеш, але давненько колись, ще за старих часів, в одній пластилінової місцевості ...».

Перегляд мультиплікаційного фільму«Пластилінова ворона».

- Як ви вважаєте, про що я пропоную вас сьогодні поговорити?

Старший вихователь: Сьогодні наша зустріч присвячена одній з нетрадиційних технік образотворчого мистецтва – пластилінографії. Пластилінографія – це техніка, принцип якої полягає у створенні пластиліном ліпної картинки на паперовій, картонній або іншій основі, завдяки якій зображення виходять більш менш опуклі, напівоб'ємні.

ліплення
Конспект безпосередньо освітньої діяльності з ліплення з дітьми підготовчої до школи групи «Лижник»

Склала: вихователь Сьомочкіна А.В. м. Сарів, 2018 – 2019 навчальний рік Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 47

Мета: вчити ліпити з пластиліну фігуру людини у русі.

Завдання:

  • вчити дітей передавати в ліпленні нескладні рухи (згинання рук та нахил тулуба);
  • вчити аналізувати та співвідносити частини тіла людини за величиною та пропорціями;
  • закріплювати уявлення про геометричні фігури;
  • розвивати окомір, дрібну моторику рук, розвивати зорове сприйняття;
  • виховувати самостійність, акуратність при роботі з пластиліном та дрібнимидеталі.

Матеріал для заняття: Пластилін, стеки, клейонки, серветки, ілюстрації лижника.

Хід заняття:

Хто загадку відгадає- Значить, все на світі знає. Дах у хутряній шапці, Білий сніг над головою,

дітей
Пізнавально – творчий проект «Пластилінові чудеса»

Виконала: Жуліна Наталія Володимирівна Вихователь МБДОУ дитячий садок №2«Ромашка» МУНІЦИПАЛЬНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД ДИТЯЧИЙ САД №2«Ромашка»,6 , будівля №4.

  1. Назва проекту:«Пластилінові чудеса»
  2. Керівник проекту: Вихователь МБДОУ дитячий садок №2«Ромашка» Жуліна Н.В.
  3. Інтеграція освітніх галузей:
  • Художньо – естетичний розвиток
  • Пізнавальний розвиток
  • Мовленнєвий розвиток
  • Соціально – комунікативний розвиток
  • Фізичний розвиток.

4. Тип проекту: Пізнавально – творчий.

ліплення
Конспект заняття з ліплення у першій молодшій групі «Пиріжки для друга»

Лебедєва Катерина Костянтинівна Україна ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ КОМІТЕТУ З СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ТА КУЛЬТУРИ АДМІНІСТРАЦІЇ м. ІРКУТСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА БЮДЖЕТНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ОБРАЗ УКРАЇНИ. САД №173 (МБДОУ м. Іркутська дитячий садок №173)

  • Викликати у дітей інтерес до ліплення. Познайомити із властивостями пластиліну: меніться, скочується, розплющується, рветься.
  • Вчити дітей ліпити«печиво» на основі скочування кулі круговими рухами долонь і сплющування кулі між долонями, надаючи йому форму печива.
  • Розвивати дрібну моторику пальців рук.
  • Розвивати вміння акуратногоповодження з пластиліном.
  • Виховувати чуйність, доброту, доброзичливе ставлення до персонажів.

Попередня робота:

Читання потішок. Розгляд ілюстрацій із частуваннями.

ліплення
Пластилінографія «Снігур»

Мета:

  • Вчити дітей зображати птахів, передаючи подібність із реальним чином;
  • Продовжувати знайомити дітей з нетрадиційною технікою зображення – пластилінографією,
  • вчити створювати виразний образ за допомогою передачі об'єму та кольору;
  • Закріпити вміння та навички дітей у роботі з пластиліном - розкочування, сплющування, розмазування використовуваного матеріалу на основі, розгладжування готових поверхонь;
  • Розвивати дрібну моторику рук.

Матеріал для роботи:

  • Щільний картон білого кольору, розмір 15*20 см;
  • Набір пластиліну;
  • Стека;
  • Дошка для ліплення;
  • Гуаш, кисть, волога серветка для рук;
  • Ілюстрація із зображенням снігурів.

Хід:

I. Організаційна частина.

вироби
Конспект заняття з ліплення у молодшій групі «Їжачок» (Молодша група)

Україна ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ КОМІТЕТУ З СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ТА КУЛЬТУРИ АДМІНІСТРАЦІЇ м. ІРКУТСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА БЮДЖЕТНА ДОШКІЛЬНА ОСВІТА ГРЕДІВ №3 .Іркутська дитячий садок №173)

Склала та провела Вихователь: Лебедєва Катерина Костянтинівна

Заняття образотворчої діяльності допомагають дитині опанувати елементарними прийомами ліплення, а також благотворно впливають на загальний розвиток дитини: виховують почуття прекрасного, розвивають мислення, уяву, увагу, пам'ять, формують працьовитість.

Мета: Вчити дітейробити великий шар з пластиліну, скочуючи його круговими рухами на дошці для ліплення. Вчити оформляти виріб. Розвивати дрібну моторику рук та координацію руху пальців рук. Виховувати чуйність і доброту.

пластиліну
Конспект заняття з ліплення в середній групі на тему «Дари природи»

Підготувала: Султангараєва Л.Р. Листопад 2018 р.

Мета: продовжити роботу з формування навичок роботи із пластиліном на площині.