Заняття 9 із корекційно-розвивальної програми для дітей молодшого дошкільного віку «Забави для

Мета: закріплення знань про основні кольори, спонукання до активної мови, розвиток дрібної моторики рук.

Матеріал: іграшки курки та курчат, різнокольорові кришечки.

Хід заняття психолога у дитячому садку

Гра «Квітка і курчата»

Перед початком заняття психолог ховає кілька іграшкових курчат.

- Діти, дивіться, хто прийшов до нас у гості! Це курочка. А як курочка каже?

– Курочка втратила своїх дітей. Покличемо їх. Цип-цип-цип! (Діти повторюють разом).

- Курчата втекли. Шукаємо їх.

програми

Психолог дає вказівки, де слід шукати. Наприклад:

- Подивіться на столі

- Серед іграшок тощо. (Діти, знайшовши курчат, садять їх у квочка).

- Які гарні курчата у квочка - жовтенькі, пухнасті. На що вони схожі? (На кульки, клубочки).

Легкі, як вата!

Бігають за квочкою

Це хто? . (Курчата).

- Як пищать курчата?

- Чому вони пищать? (Маму звати, їсти хочуть, пити).

Гра «Знайді курчат»

Психолог пропонує дітям знайти курчат. Вони сховалися у мішечку. Дітям потрібно по черзі дістати кришечки та назвати їх колір. Хто витягне жовту кришку, кладе її у квочка. (Гру проводять, поки мішечок не спорожніє.)

Вправа «Порахуємо курчат»

Психолог. Зараз допоможемо Курочці порахувати курчат-дітей. Один два три чотири.

- Скільки курчат у Курочки? (багато).

Рухлива гра «Курчата в гнізді»

Діти – це курчата, гнізда – стільчики. За командою психолога курчата гуляють, а після слів: «Курчата, на гнізда!», - кожна дитина займає свій стілець. Завдання: знайти саме свійстілець.