Заняття для дітей 5–7 років «Країна Самопізнання» з використанням «мандал»

Олена СтребкоРозвивальне заняття для дітей 5–7 років «Країна Самопізнання» з використанням «мандал»

Мета: пізнаннясамого себе(самопізнання )та інших

• сприяти позитивномусамосприйняттю та прийняттю інших людей

• стабілізація психічних процесів

• зниження рівня емоційної напруги,страхів та тривожності

розвивати концентрацію уваги

розвивати творчий потенціал, уява

розвивати дрібну моторику рук

• сприяти активізації внутрішніх ресурсів

• сприяти гармонізації внутрішнього стану, заряду енергією

розвивати комунікативні вміння та рефлексивні навички

Матеріал: кольоровий пісок, сіль, картонні кола, штучні квіти, музика для релаксації, медитації.

Хід заняття:

1. Вступна частина

Діти входять до зали, вибирають квітку настрою, утворюють коло. Кожен називає відповідний стан.

Інші діти називають позитивні риси товариша.

Квіти «саджаємо» в зелену кулю.

Психолог: Сьогодні ми вирушимо в подорож у заповідне місце заповідну галявину«душі»

2. Основна частина

Психолог: Ми всі різні і відрізняємося один віддруга: вибрали різні квіти, у нас різні відчуття, настрій, зовнішність. Давайте підійдемо до дзеркала, подивимося на себе, в очі і … заглянемо собі в серце, душу і ось ми опинилися в чарівній країні. Але щоб дістатися до заповідного місця на галявині нам доведеться пройти крізь зачарований ліс. Чи готові? Тоді в дорогу!

Ми йдемо лісовою доріжкою, землею. Земля буває різною. Вона буває суха та мокра, гаряча та холодна. На землі буваєі трава, і пісок, і гулі, і навіть скло. А в чарівному лісі все змінюється. Ось зараз ми йдемо зеленою м'якою травою, вона приємно пестить нам ноги. А тепер раптом у нас під ногами пісок, він стає все гарячішим і гарячішим. Він просто обпалює ноги. Ой! Але раптом випав сніг. І ми йдемо м'яким пухнастим, але холодним снігом. І знову все змінилося у лісі. Тепер ми йдемо осіннім лісом, у нас під ногами шарудить осіннє листя. І ось ми вийшли до лісового болота. І тепер ми йдемо болотом. Наші ноги засмоктує, ми їх важко пересуваємо, витягуємо з тину. Але ми вийшли з болота і побігли теплими калюжами. А зараз ми знову йдемо лісовою доріжкою. У нас під ногами голочки, шишки, сучки. Вони лоскочуть і поколюють наші ноги.

Дісталися заповітної галявини. Звучить музика.

Вправа«Чарівна Квітка»

«У чарівному лісі, у заповідному місці, там, куди не кожен міг увійти, Добра Чарівниця посадила Чарівні Квіти. Йшов час, і з'явилися невеликі бутони (діти складають руки над головою, зображуючи бутони). Їх зігрівало сонечко, а Добра Чарівниця поливала Квіти живою водою. І одного чудового дня Чарівні Квіти розпустилися. Їхня краса була дивовижна (діти встають на ноги, розкривають руки і трохи відкидають голову назад). Усі мешканці чарівного лісу приходили подивитися на Чарівні Квіти. Адже Добра Чарівниця наділила Квіти дивовижною силою. Вони мали стільки добра і краси, що вони могли подарувати радість будь-кому, хто дивився на них. Ішов час, Квіти ставали все красивішими, а сила їх зростала. Так у чарівному лісі з'явилися чудові Чарівні Квіти, які дарували радість та доброту всім, хто міг пройти у це заповідне місце».

Психолог: А зараз сідаємо за стіл, і пам'ятаючи який ви чарівнийквітка, вибираєте потрібні матеріали, кольори та створюєте чарівне коло. Тільки Ваше коло з Вашою силою, настроєм, характером. Це Ваша і лише Ваша душа.

Діти створюють під музикумандалу.

Після закінчення роботи кожна дитина дає назву своїймандалі розповідає про свої почуття, переживання з приводу роботи надмандалою та її відношення до результату.

3. Заключна частина

Психолог: На цьому наша подорож закінчилася. Хлопці вам сподобалася сьогоднішня подорож? Що вам запам'яталося найбільше? Що сподобалось? Що нового дізналися про себе, інші? Наша Чарівниця наділила всіх різною силою, давайте подаруємо один одному ту силу, якої в нього немає.

Дарують невидиму силу та з вдячністю приймають.

заняття

заняття
Використання методу насипної мандали під час роботи з дітьми та дорослими Використання методу насипної мандали з дітьми та дорослими. Мандала (Mandala) - у перекладі з санскриту означає «коло, круглий, круговий,.

Презентація проекту: «Мініцентр психологічного розвантаження для дітей дошкільного віку» Завдання: * формування уявлень про позитивні та негативні емоції; * Навчання вмінням визначати свій настрій; * Навчання.