Заняття з ГО «Художня творчість» (ліплення) «Зайчик біленький»

Юлія КедроваЗаняття з ГО «Художня творчість» (ліплення) «Зайчик біленький»

Конспект зхудожньої творчості«Зайчик біленький »

Інтеграція областей: Пізнання, здоров'я, соціалізація, комунікація,художня література.

Мета: познайомити дітей із прийомамиліплення зайця.

• передавати пропорційне співвідношення частин та деталі(вуха, хвіст, лапи); вчити поєднувати виліплені частини в одне ціле, щільно з'єднувати їх;

• Формувати уявлення про життя тварин у лісі, їхню пристосованість до зимового періоду;

• Виховувати любов до тварин.

Хід заняття

Діти заходять до зали, де стоять штучні ялинки.

Вихованець: Хлопці, ми з вами потрапили до зимового лісу. Подивіться, які красиві дерева оточують нас. Як вони звуться?

Вихованець: Правильно. А що в ялинок замість листків?

Вихованець: Так, голки, а інакше можна сказати хвоя. Значить ліс який?

Вихованець: Застиг зимовий засніжений ліс, ніби зачарувала його зла чарівниця - зима. Здається, ніхто не мешкає в лісі. Тиша.

Давайте діти заплющимо очі і послухаємо звуки зимового лісу (включаємо звуки зимового лісу). Після прослуховування йдеобговорення:

-Що ви почули у зимовому лісі?(скрип снігу, каркання ворони, вітер і завірюха).

Вихователь викладає на білій тканині сліди зайця, ведмедя та лисиці.

– А я вам хлопці допоможу. Ви розглядайте сліди, а я за допомогою загадок вам допомагатиму відгадувати, чий це слід.

Косолапий і волохатий,

Гріє він у барлозі лапи.

Влітку любить погуляти

І звірят охороняти.

А взимку, під в'южне виття,

Спить у хатинцісніговий.(Ведмідь).

Діти відгадують, чий це слід. Вихователь дістає іграшку ведмедя через ялинку.

- Правильно хлопці, це ведмідь.

Хвіст пухнастий береже

І звірятко стереже:

Знають, руду в лісі –

Дуже хитру(Лису).

- Правильно, це лисиця.(через ялинку дістає іграшку лисицю).

Звір вухатий, влітку сірий,

А взимку сніжно-білий.

Я його не злякався,

Ціла година за ним ганялася.(Заєць).

-Молодці хлопці, всі сліди розгадали.(дістає іграшку зайця).

- Послухайте розповідь Л. Толстого«Зайці»

- Діти, спробуємо пострибати як зайчики.

Діти грають у гру«Заєць»

- А тепер давайте пройдемо за столи та спробуємо з вами зліпити друзів для нашого зайчика.

Вихованець: Подивіться, який він гарний. Діти, зверніть увагу на його частини тіла. Які частини тіла є у зайця?

Діти: Тулуб, голова, ніжки, лапки, вушка, хвостик.

Вихованець: Скажіть, якої форми тулуб? Голова? Ноги? Лапки? Хвостик? Вуха?

Вихованець: А яка частина тіла найбільша?

Діти: Тулуб. Після тулуба за величиною йде голова, потім – ноги, лапки, вуха та найменша частина – хвіст.

Вихователь бере заздалегідь підготовленічастини:

- Хлопці, скажіть, яким способом треба ліпити тулуб? Голову? Лапки? Вуха? Хвіст?

Діти: Потрібно взяти стеку, відламати шматочок пластиліну, розкотити круговими рухами долонь, щоб вийшла куля, потім прямими рухами розкочуємо пластилін у формі овалу.

- Голову потрібно робититак: розкотити пластилін круговими рухами у форму кулі.

- Лапки та вуха робляться способомрозкочування«ковбаски».

- Для хвостика береться найменший шматочок пластиліну і розкочується маленька кулька.

Вихованець: Правильно, молодці! Зверніть увагу, спочатку до тулуба прикріплюється голова, потім ноги, лапки, голову – вушка, потім хвіст. Кожну деталь слід щільно примазувати при з'єднанні.

Вихованець: Зайчик спостерігатиме за вами. Візьмемося за справу. Візьміть стеку, відламайте шматочок пластиліну. З якої частини тіла потрібно розпочати?

Діти: З тулуба.

Вихованець: Тепер продовжимо. Яку частину ліпитимете наступну?

Вихованець: Ви напевно трохи втомилися. Встаньте біля своїх стільчиків і виконуйте рухи та слова за мною.

Зайцю холодно сидіти

Потрібно лапочки погріти,

Лапки вгору, лапки вниз,

На шкарпетках підтягнись.

Лапки ставимо на бочок,

На носочках скок – скок – скок.

А потім навприсядки,

Щоб не мерзли лапки.

Вихованець: Продовжимо. Яку частину ліпитимете зараз?

Діти: Лапки та ніжки.(Діти ліплять).

Вихованець: За яку частину візьметеся тепер?

Вихованець: Молодці, у всіх виходить. І що лишилося зліпити?

Вихователь бере м'якуіграшку: Нашому гостю дуже сподобалися друзі, яких ви зліпили. Молодці! А тепер розставте зайчиків на підставки.

Перспективне планування на тиждень у першій молодшій групі «Казка в гості до нас прийшла» День тижня Тема Захід Інтеграція ГО понеділок Курочка – Ряба – Читання казки з показом на фланелеграфі. - НОД «Корм для курчат».

Режим реалізації освітніх областей у середній групі Стверджую: Завідувач МБДОУ Д/С 7 Н. Н. Любімова ___ Режим реалізаціїосвітніх галузей у процесі дитячої діяльності.