Заняття з ОБЖ Кухня – не місце для ігор Дитячий садок

Синагулова А.С.Конспект занять у дитячому садку

Мета:

  • Формувати уявлення дітей про навколишню дійсність, збагачувати уявлення про побутові прилади, закріплювати знання про безпечну поведінку у побуті.
  • Розвивати пізнавальну активність дітей, логічне мислення, пам'ять.
  • Розвивати мовну активність дітей, заохочувати прагнення міркувати, висловлювати свою думку.
  • Виховувати вміння слухати товаришів, доповнювати їхні відповіді.

Устаткування: моделі правил безпечної поведінки, мультимедійне обладнання, сюжетна ілюстрація "На кухні".

ХІД ЗАНЯТТЯ

- Здрастуйте, дітлахи, дівчата та хлопчаки.

- Який у вас настрій? Я маю гарний настрій, адже скоро свято. І навіть мій друг Кузя вже одягнув своє святкове вбрання.

– А ви любите грати?(відповіді дітей)

- Уявіть собі, дорослі зайняті домашніми справами, а вам хочеться погратись. Чим ви займетеся?(відповіді дітей)

- Грай, та не заграйся! Будинок хоч і надійний, все ж таки не можна забувати про правила власної безпеки. Всі знають - пустощі до добра не доводить!

- У свято наші батьки готуватимуть частування. Ми з Кузою хотіли б поговорити з вами про правила обережності на кухні, адже там дуже багато побутових приладів.

– Що таке побутові прилади? (16) (Це різні прилади, які оточують нас вдома і допомагають людині в житті).

- А як ви вважаєте, чи можна грати на кухні?(висловлювання дітей)

- Я думаю щови не тільки любите грати, а ще й дивитися мультфільми. Правда?

- Я пропоную подивитися мультфільм про домовинку Непослух, який не знав про правила обережності. Але для того, щоб пройти до нашого маленького кінотеатру, треба відгадати загадки.

І взимку, і влітку Холод у ньому і лід. Рибу, суп, котлети Він нам збереже.(Холодильник)

По одязі він пливе Як гарячий пароплав Для білизни надійний друг Електричний…(праска)

Щи та смачний суп зварити, Також чайник закип'ятити, І посмажити та спекти Допомагає людям…(піч, електроплита)

Перегляд мультфільму "Уроки обережності" (ТО "Маски")

Фізмінутка.

Нам час перепочити, Потягтися і зітхнути (потягування)

Геть проженемо лінощі і нудьгу, Розомнем спочатку руки (махи руками)

Покрутили головою І втома вся геть! (обертання головою)

Встали рівно – нахилилися. Раз - вперед і два - тому. (нахили)

А потім ми присідаємо, це важливо, самі знаємо. (присідання)

Ось закінчена зарядка, ми пройдемося для порядку. (ходьба на місці)

Зупинимося і знову Поговорити ми готові.

Питання з мультфільму.

– Вам сподобався мультфільм?

- А що вам найбільше запам'яталося?

- Де грав домівку Непослуху?

- Що сталося, коли він заглянув у холодильник?

– Які гарячі предмети були на кухні?

- Які правила обережності ви впізнали?

– Чому кухня – це не місце для ігор?

Мабуть, на кухні дітей чатує чимало небезпек. Тому краще грати з улюбленими іграшками у своїй кімнаті.

Хлопці, доки мидивилися мультфільм, Кузя грав на кухні. Подивіться, що тут не так?

Давайте ми нагадаємо Кузьмі, правила безпеки, а допоможуть нам у цьому такі знаки (рисунок 1).

ігор

Робота у сюжетного панно "На кухні" (рисунок 2, малюнок 3).

ігор

заняття

Молодці, хлопці. Ми з Кузей сподіваємося, що ви ніколи не потрапите в небезпечні ситуації, і не гратиметеся на кухні.

Роздрукувати Заняття з ОБЖ "Кухня – не місце для ігор". Дошкільний навчальний заклад 50. Конспект заняттяПоділиться посиланням Заняття з ОБЖ "Кухня – не місце для ігор". Дитячий садок 50. Конспект заняття з друзями у: