Алгоритм - Створи портрет клоуна
Розділи: МХК та ІЗО
Мета уроку: Вивчення та створення образу клоуна.
Завдання:
- Навчальна: познайомити з клоуном, навчити малювати за допомогою програми Paint.
- Розвиваюча: розвинути вміння малювати образ клоуна за пам'яттю та уявленням. Удосконалювати практичні вміння та навички роботи на комп'ютері.
- Виховна: виховувати посидючість, акуратність, доброзичливі стосунки, повагу до праці циркових артистів.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
Здрастуйте хлопці! Сьогодні у вас проведу урок я, звуть мене Тетяна Борисівна.
А ви знаєте що таке цирк? Давайте подивимося, що таке цирк? (Марш Дунаєвського «Радянський цирк» (Додаток 2))
Цирк - це казковий намет (слайд 2) Кільцями грає жонглер (слайд 3) Тигрів грізний рев (слайд 4) Музика і колір прожекторів (слайд 5) Фокусник, що творить чудеса ( ) Дитинства, здивовані очі (слайд 7) Строкаті м'ячі, що летять (слайд 8) Гулячі підкову силачі (слайд 9) Кінці танцюють вальс (слайд 10) Клоун, розсмішити сумі (слайд 11) Сміливі під куполом стрибки (слайд 12) Глядачів гарячі бавовни (слайд 13) Аработ, що робить сальто (слайд 14) Вічне свято дорослих і хлопців (слайд 15)
Хлопці, а ви були у цирку? А хто там найвеселіший, смішний та бешкетний? (клоун)
Клепа: Привіт хлопчики і дівчатка Всі пустотливі дітлахи, Давайте крикнемо голосно, голосно Ласкаво просимо сюди. Ой, скільки вас тут багато Брюнетів та блондинів Вихорих та причесаних Відмінників та хорошистів!
А давайтепознайомимося. Мене звуть Клепа. Я найвеселіший клоун у світі.
Клепа: А що у Вас тут таке?
Учитель: У нас Клепа, тут урок образотворчого мистецтва і ми сьогодні малюватимемо портрет клоуна.
Клепа: Ух ти, я завжди мріяв про власний портрет.
Учитель: Хлопці, а як ви думаєте, а для чого до нас прийшов клоун Клепа? Клепа хоче, щоб його намалювали!
А хто творить образ клоуна? (художник)
За допомогою яких деталей митець створив образ клоуна? (грим, перука, капелюх, ніс, коноплі).
Все це створює образ клоуна!
А зараз ми проводимо Клепу до своїх друзів і спробуємо створити образ клоуна.
Кожен художник зображує клоунів за своїм давайте подивимося як можна ще зобразити клоунів.
А зараз подивимося послідовність створення образу клоуна.
Давайте виконаємо фіз. хвилинку і приступимо до роботи.
Наше з вами завдання створити веселого, мальовничого клоуна. Зверніть увагу, у вас на столі лежить алгоритм створення портрета клоуна. (Додаток 1)
- Робота з алгоритму.
- Виводимо на друк.
- Вивішуємо роботи на дошку.
- Хлопці, а з чого складається образ клоуна? (грим, перука, капелюх, ніс, коноплі).
Сьогодні на уроці ви вивчили, з яких деталей складається образ клоуна та навчилися його створювати.
А може, ми покличемо Клепу, щоб він подивився на свій портрет і на портрети своїх друзів? (Діти звуть Клепу)
Клепа: Ви хлопці молодці! Попрацювали від душі Раз, два, три портрет готовий Ай, та Степа, будь здоровий! Ух ти, тут мої друзі Це ти, і він, і я! Здорово! Дякую вам, хлопці!
Вам сподобалося, друзі? …… Клоун наш чудовий. Ми ламбаду танцювали. Клоуна ми малювали. Пісні дзвінкі ми співали. За комп'ютером сиділи. Вам сподобався урок. Прозвонить зараз дзвінок?
Учитель: Підійшов до кінця урок, Нехай для вас він буде на користь!
Клепа: Від мене вам комплементи
Разом: Нехай звучать оплески.