Аналіз уроку вчителя з суспільствознавства

Тема уроку: Галузі права. (10 клас).

2. Тип уроку: комбінований.

1. Організаційний момент-2 хв.

3. Пояснення нового матеріалу – 30 хв.

4. Закріплення нового матеріалу – 6 хв.

6. Домашнє завдання – 2 хв.

3. Час, відведений на кожен етап уроку, раціонально розподілено.

4. Організація початку уроку: Учні та вчитель під час прийшли на урок. Коли вчитель увійшов до класу, учні вже були готові до уроку, у класі одразу було встановлено тишу. Вчитель готовий до уроку, учні готові до уроку. Час витрачений на організаційний етап уроку – 2 хвилини.

5. Повідомлення нових знань:

Наводящими питаннями наводить учнів нової теми уроку, тобто. учні самі означають нову тему уроку «Галуси права». Проблемні питання приводив приклади з життя. Усі методи використовувані вчителем відповідають віковим особливостям учнів. Для стимулювання пізнавальної діяльності учнів учитель використав: проблемні питання, наочні засоби, презентацію.

Вивчення нового матеріалу йшло систематично і питання, що розбираються вчителем, йшли послідовно один за одним.

Виклад нового матеріалу мало науковий характер, але з поясненням так само на життєвих прикладах, для більш точного поняття.

6. Закріплення нових знань на уроці :

Матеріал для закріплення був заснований на основних питаннях учням з нової теми. Через війну відповідей учнів можна дійти невтішного висновку, новий матеріал ними було засвоєно добре, вони крім знань, знають як і практичне застосування отриманих знань.

7.Завдання додому:

2 хвилини витрачено пояснення домашнього завдання, домашнє завдання пояснюється наприкінці уроку до дзвінка назміну. Організація записів домашнього завдання.

8. Майстерність та педагогічний такт вчителя:

Мова вчителя грамотна, темп, тембр голосу вчителі добре сприймаються. Вчитель добре користується педагогічними прийомами за індивідуального підходу до учнів при колективної роботи з ними. Вчитель дуже спостережливий, якщо хтось відволікає від уроку, він це помічає, робить зауваження отже учень більше відволікається від уроку. Вчитель використовує особистісно – орієнтований підхід у процесі навчання. Також характеризується тактовністю, зібраністю на уроці, винахідливістю, ініціативністю. Легко залучає учнів до активної роботи. Зовнішній вигляд вчителя відповідає вимогам, його манери також відрізняються педагогічності. Вчитель вправно поправляє учня та наводить його на правильну відповідь.

Висновки та пропозиції щодо уроку : урок проведено на високому рівні, оскільки вчителем були застосовані різні методики, які мали ефективний характер на даному уроці.

Завдання 4.

Конспект уроку.

Тема: «Правопорушення. Поняття, ознаки, види».

Тип уроку: комбінований

Цілі:

1) Згадати з учнями поняття правопорушення, виділивши його основні ознаки: виявляється у дії чи бездіяльності; суперечить нормам права, має суспільно небезпечний характер.

2) Розглянути з учнями види правопорушень: злочини та провини.

3) Виділити основні причини правопорушень, і навіть спробувати виділити шляхи запобігання правопорушень у суспільстві.

4) Виховувати в учнів правову культуру, громадянську самосвідомість.

5) Сприяти розвитку в учнів умінь працювати з текстом підручника, тестом, виділяти причинно-слідчі зв'язки, аналізувати, виділяти головне і робити висновок.

Проблемно-пізнавальне завдання: «Як запобігти правопорушенням у суспільстві?»

Хід уроку

Мотиваційний блок

Учитель: переважна більшість людей добровільно виконують норми права. І в цьому випадку ми говоримо, що вони роблять правомірно. Антиподом правомірної поведінки є правопорушення. Сьогодні наше завдання згадати з курсу 9 класу поняття правопорушення, розглянути ознаки, види та причини правопорушень, а також спробувати виділити шляхи запобігання правопорушенням у суспільстві. Запишемо тему уроку «Правопорушення» та проблемно-пізнавальне завдання: «Як запобігти правопорушенням у суспільстві?»

Інформаційний блок

1) Поняття про правопорушення. Робота з підручником. Учні відкривають с.297 підручника і згадують знайоме визначення «правопорушення» – протиправне шкідливе винне діяння, яку передбачено юридичну відповідальність. З визначення можна назвати ознаки правопорушення.

Учні зазначають ознаки правопорушення (підручник с.297-298)

– це поведінка, яка може виражатися у дії чи бездіяльності.

– суперечать нормам права

– завдає шкоди суспільству

– правопорушення тягне у себе застосування до порушника заходів державного примусу.

2) Вина. Вина – це психічне ставлення правопорушника до своєї протиправної дії та її результату. Розрізняють дві форми вини. Учні за допомогою Кримінального кодексу статей 24, 25, 26 створюють схему "Форми провини".

Форми провини:

А) прямий (обличчя усвідомлює суспільну небезпеку своїх дій)

Б) непрямий (обличчя усвідомлювало суспільну небезпеку своїхдій, не хотіло, але опосередковано допускало ці наслідки, або ставилося до них байдуже.)

ІІ. Необережність (правопорушення з легковажності чи недбалості):

А) легковажність - особа передбачала можливість настання суспільно небезпечних наслідків, але розраховувала на запобігання цим наслідкам.

Б) Недбалість - особа не передбачала можливості настання суспільно небезпечних наслідків своїх дій, але мало передбачати ці наслідки.

3) Види правопорушень: Робота з підручником, с.298. Учні виділяють види правопорушень та записують їх схематично.

За ступенем шкідливості правопорушення поділяються на дві групи:

ЗлочиниПровини
Винне, суспільно небезпечне діяння, заборонене Кримінальним кодексом під загрозою покаранняПравопорушення, які характеризуються меншим ступенем суспільної небезпеки: адміністративні дисциплінарні цивільні і т.д.

1. низький матеріальний рівень життя населення

2. погана забезпеченість житлом

3. шкідливі звички

4. низький рівень правової та політичної культури громадян

5. недосконалість законодавства

6. недостатньо ефективна робота правоохоронних органів.

Проблемний блок

Робота над проблемно-пізнавальним завданням. Бажано обговорення провести у формі дискусії. Після обговорення самостійно записується висновок з уроку.

Висновок: Правопорушення повинні запобігати суспільству шляхом:

1. виховання політичної та правової культури

2. розвиток економіки

3. справедливі закони

4. створення правової держави

5. виховання толерантності

4.Завершальний контрольУчням пропонується зробити тест без використання зошита та підручника.

1) Підставою для розмежування правопорушень на злочини та провини є:

А) визначення закону

Б) кількість вчинених правопорушень

В) громадська шкода правопорушення

Г) подібне розмежування може бути зроблено лише судом.

2) Чи вірні такі міркування?

А. Злочин є правопорушенням.

Б. Адміністративна провина є злочин.

а) вірно лише А

б) вірно лише Б

в) вірно і А, і Б

г) обидві судження невірні

3) Адміністративний та цивільно-правовий провини відносять до видів: