Чарівний птах»

Валентина Димитрієва«Чарівний птах» — ліплення з елементами художнього конструювання

птах

Тема:Леплення з елементами художнього конструювання

«Чарівний птах ».

Мета: Вчити дітей передавати вліпці характерні особливостіптиці (тіло, голівку, дзьоб, лапки, перетворювати композицію, включаючи додатковий матеріал.

1. Навчальні: Закріпити технічні прийомиліплення : розкочування, з'єднання, відтягування, скочування. Вчити дотримуватися пропорцій між частинами фігури.

2. Виховні: Виховувати у дітей спостережливість, посидючість, почуття колективізму; любов до прекрасного через дбайливе ставлення доптах.

3. Розвиваючі: Сприяти розвитку дрібної моторики рук. Розвивати творчу уяву; інтерес до спільної діяльності у вигляді об'єднання робіт у загальний сюжет.

Хід заняття.

Як приємно прокинутися, підвестися.

Синє небо у вікно побачити

І знову дізнатися, що всюди весна

Що сонце і ранок прекрасніші за сон.

- Хлопці, я сьогодні прокинулася від веселого співу та передзвону пташиних голосів за вікном.Птахи весело і голосно співали свої пісні. На вулиці з'явилися птахи, яких не було взимку. Звідки ж прилетіло стільки птахів?(з теплих країн, з півдня).

Весною відбувається багато чудес, але найголовніше диво – це те, що саме навесні до нас прилітають наші пернаті друзі і приносять весну на своїх крилах.

-Як називаютьптахів, які відлітають на зиму в теплі краї, а навесні прилітають назад?(перелітні).

- Якихперелітнихптахів ви знаєте ?(ластівка, грак, зозуля, шпак, соловей, жайворонок та ін).

- Чи можна ображатиптахів ?(Ні)

Сьогодні вранці до нас у групу прилетіла пташка і розповіла мені свою цікаву історію.

В одному казковому лісі учарівного блакитного озера свято Весни, ічарівний птах запрошує гостей. Вона просить нас їй допомогти і виліпити для неї пернатих друзів. Допоможемо їй?(Так).

У вас на столах для роботи лежать дощечки, пластилін, пір'їнки і крупинки гречки.

Давайте спочатку уважно розглянемо будову пташки.

- Якої форми тіло пташки?(овальної).

- А якої форми голівка?(круглий)

- А як ви виліпите дзьобик та лапки?(відтягнути пластилін).

- З чого можна зробити хвостик та крильця?(пір'ячки).

- А для вічка?(крупу - гречку).

Показ: Для тіла беру велику грудку пластиліну, скочую його в кулю. Потім трохи розкочую кулю між долонями. Щоб тіло вийшло овальної форми. Для головки скачаю кулю і відтягую пластилін для дзьоба. Тулуб і голівку з'єднуємо. З тулуба відтягуємо лапки. Для крилець та хвостика вставимо пір'їнки. А очі у нас будуть із гречки.

Дві синочки прилетіли.

На долоні дружно сіли.

Почало насіння клювати, і тихенько наспівувати.

Ми погладимо ніжно пташок, і відпустимо невелик.

(Сідаємо за столи).

Так як ліс у нас казковий, то й птахи будуть чарівні, яскраві, різнокольорові. (Діти ліплятьптиц, звучить щебетанняптиц.)

Прислів'я: Робиш поспіхом, зробиш на сміх.

- Хлопці, давайте підійдемо до казкового лісу. І на блакитне озеро поставимо наших чарівних.птахів . Наші пернаті друзі тут відпочиватимуть, плаватимуть, веселі пісні співатимуть.

-Які красиві, одна на одну не схожі птахи у вас вийшли. І пташці не буде нудно, вона вже не одна.

Ми чули, як у тиші

Співають свої нам пісніптахи,

І про рідний бік,

І немає їх пісень чудесніше.

_ Хлопці. Давайте ще раз помилуємося нашими диво - птахами. Які ви молодці! Сюрприз!

чарівний
Аплікація «Чарівна птиця» Аплікація. Чарівний птах. Старший гурт. У безпосередньо освітній діяльності запропонували дітям зробити чарівну птицю.

Казка "Птах чарівна" Казка "Птах чарівна" Казка "Птах чарівна" написана мною для заліку в Педагогічному коледжі. Педагог оцінила мою роботу та запропонувала.