Диференціація звуків В-ВЬ, Логопедія для всіх

Відкрите заняття на тему «Диференціація звуків В-ВЬ» для дітей 5-6 років

Козаченко Ірина Іванівна

Вчитель-логопед МДОУ ДСКВ №14

Тема: Звуки В-ВЬ.

Цілі: Вчити дітей розрізняти звуки, опозиційні за твердістю м'якості;

Продовжувати навчати виконувати звуковий аналіз слів;

Закріпити вміння визначати кількість складів у слові;

Продовжувати вчити складати пропозиції;

Розвивати увагу, мислення, пам'ять.

Обладнання: предметні картинки зі звуком В-ВЬ, дидактичний посібник «Диво-дерево», фішки для виконання звукового аналізу, індивідуальний посібник «Незвичайний годинник», картки-будиночки (для визначення кількості складів), гра «Збери квіточки».

Хід заняття:

1. Оргмомент.

(Діти вітаються з гостями)

Дитина:

Доброго ранку, птахи заспівали.

Добрі люди, заходьте до нас у двері.

Милості просимо у гості зараз.

Дуже ми раді бачити Вас!

Психогімнастика.

– Хлопці, коли ми дізналися, що прийдуть гості, ми здивувалися.

(Діти зображують здивування)

– Потім ми почали думати, що покажемо гостям.

(Серйозне, задумливе обличчя)

– А сьогодні ми побачили знайомі обличчя та зраділи!

2. Постановка теми заняття.

(На дошці виставляються картинки)

- Подивіться, це _ата, це _оленки, це _аріжки, це кро_ать, слі_а, тик_а.

- Хлопці, який звук загубився у словах?

Вимова звуку, характеристика. (Згідний, дзвінкий, твердий)

- Подивіться, це _ішні, _іноград, _єнок, теле_ізор.

- Який звук загубився?

Вимова звуку, характеристика. (Згідний, дзвінкий, м'який)

– Про якізвуках ми говоритимемо на занятті?

3. Гра з м'ячем «Скажи навпаки».

Я вимовлятиму склад з твердим В, а ви відповідаєте з м'яким ВЬ і навпаки.

4. Гра «Запам'ятай, повтори».

Відтворення низки слів:

5.«Поселимо слово в будиночок».

Виставляються будиночки з різною кількістю поверхів, картинки розподіляються за кількістю складів. Склади визначаються дітьми отхлопыванием, прошагуванням слів.

6. Гра «Диво-дерево».

Як у наших біля воріт,

А на дереві, на цьому,

Зростають різні предмети.

(Діти знімають картинку, визначають який звук, В або ВЬ чуємо в слові, визначають місце звуку в слові)

7. Фізмінутка.

Вітер дме нам в обличчя,

Вітерець все тихіше, тихіше,

Деревце все вище, вище.

- Вправа на розвиток дихання,

Як віяв вітер? (Сильно)

Думаємо сильно, як вітер.

А тепер подемо уривчасто, слабо, затихає вітерець.

8. Гра «Збери квіточки».

- Хлопці, вітерець був такий сильний, що розлетілися пелюстки з квіточок.

Хлопчик Вова, подарував мені квітку із синьою серединкою, а дівчинка Віка із зеленою.

– Як ви вважаєте, чому? Допоможіть зібрати пелюстки.

(До синього кружка діти збирають пелюстки, на яких картинки зі звуком В, до зеленого картинки зі звуком ВЬ. Можна виконувати на килимі або на фланелеграфі).

Логопед перевіряє виконання завдання.

9. Виконання звукового аналізу.

Викладання імен Вова, Віка.

10. Гра «Незвичайний годинник».

Подивіться на свій «незвичайний» годинник, знайдіть картинку, в назві якої є звук В-ВЬ, з'єднайте стрілочкою з будь-якою картинкою, складіть речення з цими двома словами.

11. Заучування.

Каже велетень велетню:

– Головою я дістану до неба!

Велетню у відповідь велетень:

- Випити весь я можу океан!

12. Підсумок заняття.

- Хлопці, з якими звуками ми сьогодні познайомились?

Наразі перевірю, як ви запам'ятали ці звуки.

Гра «4-зайвий».

Вовк, ворона, горобець, лисиця.

Сніг, цебро, віник, вінок.

Велосипед, акваріум, стіл, валянки.

Оцінка роботи дітей.

Рекомендую прочитати:

Автору приємно, тобі не складно - натисніть "МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ"