Фізкультурне заняття у підготовчій групі «Ми йдемо у похід»

Анастасія ШаповаловаФізкультурне заняття у підготовчій групі «Ми йдемо в похід»

Мета:

Формування установки здорового способу життя.

Завдання:

Удосконалювати різні види ходьби, біг у колоні один за одним, «змійкою» між предметами, протиходом; продовжувати розвивати основні види рухів (ходьбу по обмеженій площі, переступаючи перешкоди; повзання по-пластунськи); формувати вміння енергійно відштовхуватися, м'яко приземлятися із збереженням рівноваги у стрибках із просуванням уперед.

Розвивати та зміцнювати м'язи спини, рук, формувати правильну поставу;

Підтримувати інтерес до фізичної культури, залучати до здорового способу життя;

Попередня робота: бесіда з дітьми про подорожі, хто з дітей ходив у похід, що із собою брали у похід; розгляд ілюстрацій та картинок із зображенням мандрівників, їх одяг та спорядження; заучування вірша «Я вперше йду у похід».

Інвентар та обладнання: 2 гімнастичні лавки, 1 мат, 4 кубики; 4 дуги; кошик із шишками; хусточка; 8 конусів; музичний супровід.

Хід заняття:

Вступна частина.

Діти входять у зал, шикування в шеренгу по одному.

групі

- Здрастуйте, хлопці! Сьогодні я вирушаю у похід. А ви бажаєте зі мною?

- А що ж таке похід (відповіді дітей)? Це переміщення організованої групи людей з однієї місцевості до іншої.

А в яку пору року найкраще ходити в похід? (Відповіді дітей) Правильно, скоро літо. І в цей час року найкраще ходити в похід до лісу, парку чи до річки. І я вам пропоную вирушити не у звичайний похід, а тренувальний. У дорозі на нас чекає багато цікавого. Щоб подолати всі перешкоди, потрібно бутидружними, сміливими та сильними, обов'язково допомагати один одному, бути уважними.

Звичайна ходьба; Ходьба на шкарпетках – вузькою доріжкою;

Звичайна ходьба; Ходьба на п'ятах – кам'янистою доріжкою;

Звичайна ходьба; Ходьба широким кроком – проходимо крізь хащі;

Звичайна ходьба; Біг змійкою через болото;

Звичайна ходьба; Біг протиходом - звивистою доріжкою.

Ходьба з відновленням дихання, перебудова у три колони.

заняття

- А зараз ми відпочинемо і проведемо розминку.

Основна частина:

ОРУ (без предметів)

1) «Піднімання рук» (6р)

І по. с. руки на поясі.

1 руки в сторони, 2 руки за голову, 3 руки в сторони, 4 і. п.

2) «Повороти» (по 3р на кожну сторону)

І. П. ноги на ширині плечей, руки до плечей.

1,3 - поворот вправо / вліво; 2,4-і. п.

3) «Присідання» (по 3 рази на кожну сторону)

І. п. стоячи на колінах, руки на поясі

1-2 сісти праворуч на підлогу; 3-4 в. п. 5-6-сісти зліва на підлогу; 7-8 - в. п.

І. п. сидячи ноги нарізно, руки на поясі

1 – руки убік; 2- дістати пальцями рук шкарпеток ніг; 3 – руки убік; 4 – в. п.

Ноги не згинати.

5) «Бавовна під коліном» (4р на кожну ногу)

І. П. лежачи на спині, ноги нарізно, руки вгорі за головою.

1,3 – підняти праву/ліву пряму ногу, ляснути у долоні під коліном; 2,4 – в. п.

І. п. ноги нарізно, руки на поясі.

1-4 – стрибки дома; 5-8 – ходьба на місці

7) Вправа на відновлення дихання «Ловим комарів» -2-3р

йдемо

Перебудова в колону по одному, ходьба залом.

ОВС (кругове тренування)

Ось печера попереду,

Потрібно нам її пройти.

І перешкоди пройдете.

Повзанняпо-пластунськи через дуги.

підготовчій

Через річку на весь обшир

Ліг могутній богатир.

Ви по містку пройдіть,

Через перешкоди переступіть

Ходьба по гімнастичній лаві, долаючи перешкоди.

підготовчій

Не схожі на голки,

А впали теж із ялинки.

По 2 шишки ви берете

І в кошик потрапите.

Метання дрібних предметів (шишок) Важливо - потрапити в ціль

фізкультурне

Лежала на шляху колода,

Заважало мандрівникам воно.

Щоб далі нам пройти,

Ти перескачи його.

Стрибки через гімнастичну лаву, просуваючись вперед, з опорою на руки.

групі

- Молодці, хлопці! Ви подолали всі перешкоди, і ми вийшли на галявину, де тепер можемо з вами пограти.

П/і «Гори, гори ясно!»

Мета: розвивати у дітей витримку, орієнтування у просторі, вправляти у швидкому бігу.

групі

Прикінцева частина:

- Молодці, хлопці! А зараз нам час повертатися додому.

Ходьба спокійним кроком. Підбиття підсумків заняття.

– Вам сподобався похід? Сьогодні ми побачили, які ви швидкі, сміливі, витривалі. Я думаю, що в цьому поході ви не пропадете, з труднощами впораєтеся. У поході ми витратили багато сил, і щоб підкріпитися, я дарую вам корисний для здоров'я гематоген.

фізкультурне

«Казка, казка, примовка…» Фізкультурне заняття з використанням фольклору у підготовчій групі «Казка, казка, примовка…» Фізкультурне заняття з використанням фольклору у підготовчій групі Підготувала та провела: старший вихователь.

фізкультурне
Фізкультурне заняття «Подорож на безлюдний острів» з елементами здоров'язберігаючих технологій у підготовчій групі Фізкультурне заняття зелементами здоров'язберігаючих технологій підготовча до школи група Тема: «Подорож на безлюдний острів.

Фізкультурне заняття у підготовчій групі «Мамині помічники» Конспект безпосередньої освітньої діяльності з фізкультури у підготовчій групі «Мамині помічники». Завдання: Розвивати в.

Фізкультурне заняття у підготовчій групі з використанням схем та картинок. Мета: Навчити дітей користуватися схемою. Завдання: 1. Удосконалювати умінь та навичок у виконанні загальнорозвиваючих вправ використання.

Фізкультурне заняття у підготовчій групі відповідно до ФГОС Мета: підвищувати інтерес дітей до занять фізкультурою Завдання: • виховувати витримку, • розвивати спритність, швидкість, витривалість, пам'ять.

Конспект пізнавального заняття «Ми йдемо зоопарком» у підготовчій логопедичній групі Тема заняття: «Ми йдемо зоопарком» Мета заняття: розширити кругозір дітей про мешканців зоопарку та правила поведінки в зоопарку; виховувати.

Конспект прогулянки для середньої групи «Йдемо в похід» Прогулянка «Йдемо в похід» Цілі: - ознайомити дітей з основами безпечної поведінки на природі; - розвивати спритність, координацію рухів.

Фізкультурне заняття у підготовчій до школи групі «Подорож у казку» Мета: сприяти формуванню у дітей ціннісного ставлення до фізичного та духовного здоров'я. Завдання: 1. Вдосконалювати різні.

Заняття з математики у другій молодшій групі «Ми йдемо з Ведмедиком у гості до Маші» Тема: «Ми йдемо з Ведмедиком у гості до Маші» Мета: Створення сприятливих умов для використання різноманітних видів діяльності, їх інтеграції.