Гра «Що переплутав художник»

Перед вовком не тремтів,

Від ведмедя втік,

А лисиці на зубок

Все ж таки попався.(колобок).

Запропонуйте дітям розглянути малюнок та знайти помилку художника. (У казці колобок зустрічав звірів в іншому порядку: спочатку зайчика, потім вовка, потім ведмедя та останньої — лисицю.)

  • Зафарбуй спочатку того, кого колобок зустрів першим (зайчик).
  • Зафарбуй того, кого колобок зустрів третім (ведмедя).
  • Кого колобок зустрів другим? (Вовка.) Зафарбуй його.
  • Кого колобок зустрів четвертим? (Лису.) Зафарбуй її.
  • Скільки звірів зустрів колобок у лісі? (Чотири.)

3. Фізкультхвилинка «Зайчик».Див. заняття 16.

4. Гра «З'єднай правильно». З'єднати лінією стрічки однакової ширини. Як вони з'єднали стрічки? (Широку з широкою, стрічку вужче зі стрічкою вужче, стрічку ще вужче зі стрічкою такої ж ширини, стрічку ще вужче з стрічкою такої ж ширини і найвужчу стрічку з найвужчою стрічкою.)

5. Гра «Закінчи пропозицію». Попросіть дітей закінчити пропозиції:

  • Снідаємо ми вранці, а вечеряємо. (Ввечері).
  • Спимо ми вночі, а робимо зарядку. (вранці).
  • Вдень ми обідаємо, а снідаємо. (вранці).
  • Сонце світить вдень, а місяць. (Вночі).
  • Вечеряємо ми ввечері, а обідаємо. (вдень).

Гра «Коли це буває».

Доброго ранку — птахи заспівали,

Добрі люди, вставайте з ліжка.

Ховається вся темрява по кутах,

Сонце встає і йде у справах!

Запитайте, про яку частину доби цей вірш. (Ранок.) Які частини доби є ще? (День, вечір, ніч.) Уточніть, що частини доби йдуть один за одним за порядком, який ніколи не порушується. Дайте завданняобвести під кожним малюнком за точками цифру, яка відповідає порядку дотримання частини доби. Запитайте, під яким малюнком вони обвели цифру 1 (ранок), цифру 2 (день), цифру 3 (вечір), цифру 4 (ніч).

Підсумок заняття.

Заняття 22

Мета: Рахунок за зразком. Закріплення знань про цифри 1, 2, 3, 4, 5, співвідношення цифри з числом. Вчора сьогодні завтра. Куля, куб, циліндр.

Завдання:

§ вчити рахувати за зразком і відтворювати таку ж кількість предметів;

§ вправляти у порівнянні двох груп предметів;

§ вчити співвідносити цифру з кількістю предметів;

§ вчити розрізняти поняття "вчора", "сьогодні", "завтра", правильно користуватися цими словами;

§ закріпити знання про геометричні фігури коло, овал, прямокутник, квадрат;

§ познайомити з геометричними тілами кулю, куб, циліндр;

§ формувати вміння розуміти навчальне завдання та виконувати його самостійно;

§ формувати навичку самоконтролю та самооцінки.

Хід заняття.

1. Гра «Порахуй і намалюй». Запропонуйте дітям порахувати білочок і домалювати стільки грибочків, щоб грибочків і білочок стало порівну. Запитайте, скільки грибочків вони домальовують? (Чотири) Чому? (Бо один грибок вже намальований.) Що можна сказати про кількість білочок і грибочків? (Їх порівну, по п'ять, білочок стільки ж, скільки грибочків, а грибочків стільки ж, скільки білочок.)

2. Гра «Число і цифра». Запропонуйте дітям згадати та повторити вірші про цифри 1—5 (див. заняття 5, 7, 9, 13, 17). Дайте завдання з'єднати цифру з карткою, де така ж кількість гуртків.

3. Фізкультхвилинка «Швидко встаньте, усміхніться». Діти виконують рухи за текстом вірша.

Швидко встаньте, посміхніться,

Вище, вище потягніть.

Ану, плечі розпряміть,

Ліворуч, праворуч повернулися,

Руками колін торкнулися.

І на місці побігли.

4. Гра «Що спочатку, що потім». Запропонуйте дітям згадати:

Що вони вчора робили? (Займалися, ходили до театру, гуляли, дивилися мультфільми тощо). Що вони робитимуть сьогодні? (Займатися, грати, гуляти і т.д.) Чим вони займатимуться завтра (Підуть у цирк, музей, зоопарк тощо) Запропонуйте дітям подивитися на картинку та послухати розповідь: «Вчора випало багато снігу, а сьогодні діти збудували з нього велику снігову гірку та полили її водою. Завтра гірка замерзне, і діти кататимуться з неї на санчатах». Задайте дітям питання щодо змісту оповідання.

  • Коли йшов сніг? (Вчора.)
  • Коли діти збудували гірку? (Сьогодні.)
  • Коли вони кататимуться на санках з гірки? (Завтра.)

цифру

5. Гра «Знайди і зафарбуй». Покажіть дітям об'ємні тіла: кулю, куб, циліндр. Скажіть, як вони називаються.

  • Назвати геометричні фігури (коло, овал, квадрат, прямокутник).
  • Розфарбувати кулю – червоним олівцем, куб – синім, циліндр – зеленим.
  • Що зафарбували діти червоним кольором (куля), синім (куб), зеленим (циліндр).

Підсумок заняття.

Заняття 23

Мета: Закріплення знань про порядкові числівники. Встановлення відповідності між кількістю предметів та цифрою. Закріплення знань про коло, квадрат, трикутник, овал, прямокутник.

Завдання:

§ продовжувати вивчати порядковий рахунок (у межах 5), розрізняти кількісний та порядковий рахунок, правильно відповідати на запитання: «скільки?», «який за рахунком?»;

§ вчитиспіввідносити цифру з числовою карткою та кількістю предметів;

§ закріплювати знання про геометричні фігури коло, квадрат, трикутник, прямокутник, овал;

§ формувати вміння розуміти навчальне завдання та виконувати його самостійно;

§ формувати навичку самоконтролю та самооцінки.

Хід заняття.

1. Гра «Слухай, рахуй». Розфарбувати четверту іграшку — жовтим олівцем, першу — червоним, другу — синім, третю — зеленим.

Подарували Маші кулю,

А Танюші - самовар,

Запитання та завдання дітям.

  • Скільки іграшок подарували дітям? (Чотири.)
  • Який за рахунком барабан на зображенні? (Третій.) –
  • Який за рахунком самовар? (Другий.)
  • Яка за рахунком куля? (Перший.)
  • Який за рахунком банан? (Четвертий.)

2. Гра «Загадки та відгадки». Для цієї гри дітям знадобляться цифри від 1 до 5. Загадайте дітям математичні загадки. Відгадавши загадку, діти повинні знайти цифру і показати її.

Олівець один у Михайла,

Олівець один у Грицька.

Скільки ж олівців

В обох малюків?(Два)

Щоб кішка ніжки не промочила,

Скільки б чобіток вона купила?(Чотири)

Біля стіни стоять діжки,

У кожній по одній жабі.

Якби було п'ять дідусів,

Скільки було б у них жаб?(П'ять)

3. Гра «Підбери латку». Прочитайте дітям вірш «Швець».

Майстер, майстер, допоможи

Забивай міцніше цвяхи,

Ми підемо сьогодні у гості!Б. Заходер

Скажіть дітям, що чоботи схудли, і треба підібрати кожному чоботі свою латку. Для цього треба провести лінію від латки до чобота, на якому дірка такої ж форми. Який чобіт, яка форма латки? (Упершого — кругла, у другого — квадратна, у третього — трикутна, у четвертого — прямокутна, у п'ятого — овальна.

4. Фізкультхвилинка «Швидко встаньте, усміхніться»Див. заняття 22.

Гра «З'єднай правильно».

Дайте завдання дітям з'єднати лінією квадратик із цифрою та картки з тією кількістю предметів, гуртків, яку позначає дана цифра.

  • З якими картками поєднали цифру 2? (З літаками та з карткою, в якій два гуртки).
  • Цифра 3? (З рибками та з карткою, на якій чотири гуртки).
  • Цифра 4? (З кубиками та з карткою, на якій чотири кружки).
  • Цифра 5? (З м'ячами та з карткою, на якій п'ять гуртків).

Підсумок заняття.

Заняття 24

Мета: Встановлення відповідності між цифрою та кількістю предметів. Зліва, посередині, праворуч. Розвиток уваги.

Завдання:

§ вчити співвідносити цифру з кількістю предметів;

§ позначати словами положення предмета на аркуші (ліворуч, праворуч, у середині);

§ сприяти розвитку зорової уваги;

§ формувати вміння розуміти навчальне завдання та виконувати його самостійно;

§ формувати навичку самоконтролю та самооцінки.