Інтегроване заняття з елементами експериментування у старшій групі «Знайомство з професією

Наталія ІваченкоІнтегроване заняття з елементами експериментування у старшій групі з «Знайомство з професією океанолога»

Мета:Ознайомити дітей з рідкісною професією океанолог ; підкреслити важливе значення цієїпрофесії ; розвиватицікавість до професій ; виховувати повагу до людей праці; розширювати кругозір у дітей; формуватиінтерес до дослідницької діяльності; навички комунікативного спілкування; розвивати образне мислення, уяву, творчі здібності, мовлення.

Матеріал: проектор, одноразові стаканчики, сіль, яйце, губки, пластмасові контейнери, ложки, розноси, кольоровий пісок, клей, пензлі, екран, ноутбук, батискаф.

Хід заняття:

Вос-ль: Хлопці, скажіть, якіпрофесії ви знаєте ?

Вос-ль: Ким ви хочете стати, коли виростете? Чому?

Вос-ль: На землі багато різнихпрофесій, кожна дуже важлива. Є професії творчі, медичні, педагогічні, працівники сільського господарства, а бувають рідкісні професії, і з однієї з них ми сьогодні з вами познайомимося.

Вос-ль: Воно безмежне синє

І вітри його стережуть

А кораблі гарні

По водній гладі йдуть(море).

Вос-ль: Як ви думаєте, що це?

Вос-ль: А чи знаєте ви, хто займається дослідженням морів таокеанів ?

Вос-ль: Сьогодні я васпознайомлю з професією океанолог.

Вос-ль: Так як називаєтьсяпрофесія вивчає океани і моря ?

Вос-ль: А ви хочете сьогодні статиокеанологами ?

Вос-ль: У насє чарівний батискаф, на якому ми вирушимо на дно моря(проходять до батискафа).

Вос-ль: Дивіться ... тут знаходиться лабораторія, в якій проводять досліди і роблять дослідження, і ми зараз з вами, поки занурюємося на дно моря, як справжніокеанологи проведемо досліди.

Досвід«Прісна та солона вода».

Досвід«У якій воді тоне».

Вос-ль: Ну от, поки ми з вами проводили досліди наш батискаф опустився на дно, і я запрошую вас помандрувати цим казковим світом. Але пересуватися морським дном не так вже й легко, давайте ми з вами трішки розімнемося.

Вос-ль: - По морському дну пливемо

Ось корали та медузи,

Ось морський коник пливе

Тут морський народ живе

Морська зірка, восьминіг, риба скат,

Їжачок морський та морська змія

Це велика морська родина

- Що ви бачите довкола?(відповіді дітей)

Вос-ль: Хлопці подивіться, яка гарна черепаха, давайте з нею привітаємось, вона щось говорить...

Вос-ль: Черепашка розповіла мені, що морем проходив танкер з нафтою, і нафта потрапила в море, подивіться на цих морських мешканців які вони брудні, давайте всі разом допоможемо їх розфарбувати. У нас є кольоровий пісок і ми допоможемо твоїй біді, правда, хлопці.

Вос-ль: Хлопці потрібно взяти пензлики, клеєм намазати добре фігурки морських мешканців, потім ми беремо кольоровий пісок і посипаємо фігурки, примокуємо серветкою, ось подивіться що вийшло(поки діти виконують роботу перевернути брудні фігурки).

Вос-ль: Подивіться, а морські жителі стали чистими, яскравими та красивими.

Вос-ль: Черепашка дякує нам, давайте попрощаємося з нею. Ваші роботи можете взяти зсобою.

Вос-ль: Вирушаємо в дитячий садок морем?

Рефлексія: - Море хвилюється раз, море хвилюється два, море хвилюється три, з якоюпрофесією ми сьогодні познайомилися, розкажи? Море хвилюється раз, море хвилюється два, море хвилюється три, чим займалися у батискафі, розкажи? Море хвилюється раз, море хвилюється два, море хвилюється три, що бачили на морському дні, розкажи? Ну, ось ми в дитячому садку, дякую вам, мені дуже сподобалося з вами подорожувати та грати.

інтегроване
1. Дидактичний матеріал «Великдень у кубанській сім'ї» 2. «Доктор їжачок» 1. Ознайомити з обрядами та традиціями святкування Великодня на Русі. Дати уявлення про те, як люди готувалися до свята, що готували.

Авторський навчально-методичний посібник на тему: Зимова казка. Новорічні традиції». Авторський навчально-методичний посібник для дітей старшого дошкільного віку. Воно спрямоване на ознайомлення з новорічними традиціями України.