Інтегрований урок (геометрія англійська мова) на тему - Геометрія в англійській

Презентація до уроку

Завантажити презентацію (164,4 кБ)

Інтегрований урок є практикумом з активізації лексичних одиниць, що позначають геометричні фігури українською та англійською мовами, а також практикуму з вирішення геометричних завдань.

Місце уроку у процесі: урок-практикум з ознайомлення з деякими математичними поняттями у межах міжпредметних зв'язків.

Вигляд заняття: комбінований урок

Мета уроку:

  • розвивати іншомовну лінгвістичну компетенцію через інтеграцію англійської мови до математики (геометрії);
  • познайомити учнів із назвами геометричних фігур, які часто зустрічаються в автентичних текстах англійською мовою;

  • комунікативно-мовленнєвий розвиток учнів через ознайомлення з деякими геометричними термінами.
  • розвивати допитливість, пізнавальний інтерес до математики, іноземної мови;
  • використовувати математичні та лінгвістичні навички у нестандартних ситуаціях;
  • розвивати розумові операції (перенесення знань, узагальнення, порівняння, аналіз, синтез);
  • розвивати мислення, пам'ять, мовлення.

Завдання уроку:

  • удосконалювати мовні навички та вміння;
  • удосконалювати вимовні навички;

  • організувати усне тренування учнів з урахуванням відомого математичного матеріалу під час обговорення різних понять, виконання вправ і розв'язанні задач:

  • систематизувати «словник геометричних термінів» учнів;
  • розширювати лінгвістичний кругозір учнів;
  • сприятирозвитку творчої діяльності учнів.

Оснащення уроку (технічні засоби навчання):

  • комп'ютерна презентація із завданнями
  • дидактичний роздавальний матеріал (worksheets).

Хід уроку

I. Introduction:

Вчитель: Здрастуйте, хлопці. Сьогодні ми маємо незвичайний урок. Ми говоритимемо про геометричні фігури і спробуємо вирішувати геометричні завдання англійською мовою.

Teacher: Good afternoon, boys and girls! Сьогодні ми маємо особливість Mathematics and English combined. Достатньо, щоб ми могли скористатися різними геометричними фігурами в текстах, щоб скористатися, так як наш робот завжди є для того, щоб дізнатися про них і намагатися використовувати їх при вирішенні проблем.

ІІ. Now let’s study regular and irregular polygons:

геометрія
Квадрат – правильний чотирикутник Square is a shape with four straight equal sides with 90º angles at the corners
Прямокутник – це паралелограм з рівними кутами.Паралелограм – чотирикутник, в якого протилежні сторони паралельні
Трапеція – опуклий 4-кутник, у якого дві сторони паралельні, а дві інші немає
урок
Трикутник – фігура, утворена трьома відрізками, що з'єднують три точки, що не лежать на одній прямій. Scalene triangle is a flat shape with three straight sides and three angles
Рівносторонній (правильний) трикутник Equilateral triangle is a triangle whose three sides are all the same length
мова
Рівностегновий трикутник Isosceles triangle is a three-sided shape in which two of the sides are the same length
урок
Шестикутник Hexagon is a shape with six sides
мова
П'ятикутник Pentagon is a flat shape with five sides and five angles

III. Now let’s begin with a square:

інтегрований

Квадрат це прямокутник, у якого всі сторони рівні.

Square is a rectangle with four straight equal sides.

Квадрат це ромб, у якого всі кути прямі.

Square is a rhombus with 90º angles at the corners.

Квадрат – це правильний 4-кутник (усі сторони та кути рівні).

Square is a regular rectangle with four straight equal sides with equal angles at the corners.

  1. AB=BC=CD=DA.
  2. OB = OD = OC = OA.
  3. діагоналі BD та АС перпендикулярні.
  4. ∠OAD = ∠ODA = ∠ODC = ∠OCD = ∠OCB = ∠OBC = ∠OBA = ∠OAB = 45° або діагоналі квадрата є бісектрисами кутів квадрата.
  5. a, b, c, d – осі симетрії. Осі b та d проходять через середини сторін квадрата.
  6. Точка О – центр симетрії.

Let’s solve the problems:

1) АВ = 2 см. Знайти довжину діагоналі квадрата.

АС = BD = = = 2 (см)

2) АС = 6 см. Знайти: SABCD; AB.

Рішення: SABCD = = = 18 см 2

АВ = = = 3 або АВ = = = 3

IV. Let's talk about a rhombus:

інтегрований

Ромб - паралелограм, у якого всі сторони рівні.

  1. AB=BC=CD=DA.
  2. ∠A = ∠C; ∠B = ∠D = 180 ° - ∠A.
  3. діагоналі АС та BDперпендикулярні.
  4. діагоналіромба є бісектрисами кутів ромба.
  5. a та b – осі симетрії.
  6. ОА = ОС та ОВ = ОD.
  7. ОАВ = ОСВ = OAD = OCD, SOAB = SABCD

Let’s solve the problems:

1) Знайти кути ромба, якщо кут становить 80% іншого.

180° = ∠BAD + 0,8 ∠BAD,

∠BAD = 180 °: 1,8 = 100 °,

Відповідь: 100 °, 100 °, 80 °, 80 °.

2) Одна діагональ ромба дорівнює його стороні АВ = 4 см. Знайти: SABCD, кути ромба.

За умовою нехай АС = АВ = ВС = CD = DA, тоді АВС = ADC – правильні трикутники, тому ∠B = ∠D = 60°, ∠A = ∠C = 180° – 60° = 120°. Отже, кути ромба 60 °, 60 °, 120 ° і 120 °. Оскільки АС = АВ = 4 см, то АВ = 2 см. Розглянемо АОВ, ∠О = 90°,

ВО = = = = 2 (см), використовували теорему Піфагора, тому BD = 2 · BO = 4.

SABCD = d1 · d2 = · 4 · 4 = 8 (см 2 ),

або SABCD = 2SABC = 2 · (·АС · ВО) = 2 · · 4 · 2 = 8 (см 2 ),

або SABCD = 4SAОB = 4 · · АТ · ВО = 2 · 2 · 2 = 8 (см 2).

Обговорення та виконання завдань можна запропонувати у вигляді комп'ютерних слайдів або дидактичного роздавального матеріалу, вчителі по черзі представляють матеріал та контролюють виконання вправ.

V. Заключний етап уроку:

Вчитель: Хлопці, наш урок добіг кінця. Ми повторили деякі математичні поняття, ви дізналися, як вони звучать англійською. Сподіваюся, що вам було цікаво. До побачення!

Teacher: Our lesson is over. I hope, you’ve learned lot of useful and interesting things. Good-bye.