Інтегрований урок - математика історія та культура Санкт-Петербурга англійська мова - на тему -

Презентація до уроку

Мета уроку:

  1. На прикладі малюнків огорож Санкт-Петербурга показати учням взаємозв'язок таких наук як математика та історія міста.
  2. Продемонструвати учням ширші можливості використання англійської.
  3. Закріпити вміння та навички щодо знаходження та визначення видів ліній.
  4. Сформувати вміння використовувати математичні знання та знання англійської у міському просторі.

Обладнання:

План заняття:

Це заняття розраховане на два уроки.

I етап (1 урок) :

  1. Повторення раніше вивченого матеріалу «Класифікація ліній».
  2. Вивчення нового матеріалу:
  3. вивчення назв ліній англійською;
  4. знаходження та визначення видів ліній у малюнках реально існуючих огорож Санкт-Петербурга

II етап (2 урок):

  1. Практична частина. Робота творчих гуртів.
  2. Захист ескізу малюнка огорожі (усна презентація власного продукту).
  3. Рефлексія, самооцінка.

Хід заняття

I етап (1 урок).

1. ПОВТОРЕННЯ РАНІШЕ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ «Класифікація ліній».

Учитель математики: Сьогодні на нас чекає незвичайний урок, на якому стикаються відразу три предмети - математика, англійська мова та історія Санкт-Петербурга. На цьому уроці ми згадаємо, які види ліній існують, навчимося розпізнавати їх на візерунках огорож скверів, мостів та набережних Санкт-Петербурга і говорити про них нашим іноземним друзяманглійською. І об'єднаємо ми ці три навчальні предмети тому, що науки та навчальні дисципліни у чистому вигляді в житті не існують.

Архітектори здавна надавали художнього вигляду всім своїм творам, передавали свої знання та досвід іншим народам та поколінням. Ці знання залишилися у найяскравіших творах архітектури нашого Санкт-Петербурга. Вони послужать прикладом практичного застосування теоретичних знань. Зокрема, ми побачимо різноманітний світ ліній в архітектурі Санкт-Петербурга і зможемо поділитися цими знаннями.

Знайдіть у роздатковому матеріалі таблицю, яку кожен із вас заповнюватиме під час першого уроку. Щоб робота пройшла успішно, пригадаймо, яку геометричну фігуру називають лінією?

Учень: Лінія - це геометрична фігура, яка може бути отримана в результаті безперервного переміщення точки.

Слайд 2. Визначення ліній.

Учитель математики: У математиці розрізняють кілька видів ліній. Лінії бувають замкнуті та незамкнуті. Перед вами на екрані є класифікація ліній.

Слайд 3. Класифікація ліній

Вчитель математики: Перед вами на партах лежать таблиці, які вам належить заповнити. Таку саму таблицю ви бачите наступного слайді. Ми з вами заповнимо перші два стовпці.

Слайд 4. Робота з таблицею.

Приклад роздавального матеріалу (таблиці на партах).

Приклад заповнення таблиці з учителем математики.

Вчитель математики:

Згадаймо замкнуті лінії.

  1. У рядку №1 першого стовпця таблиці "Назва ліній" напишіть назву цієї лінії "Замкнута". У другому стовпчику цього рядка намалюйте замкнуту лінію.
  2. У рядку №2 першого стовпця напишіть назву лінії «замкнена самоперетинається». Удругому стовпці цього рядка намалюйте приклад замкнутої лінії, що самоперетинається.
  3. У рядку №3 першого стовпця напишіть назву лінії «замкнена без самоперетинів». У другому стовпці цього рядка намалюйте приклад замкнутої без самоперетину лінії.

Згадаймо незамкнуті лінії.

  1. У рядку №4 першого стовпця таблиці напишіть назву цієї лінії "Незамкнута". У другому стовпчику цього рядка намалюйте незамкнену лінію.
  2. У рядку №5 першого стовпця напишіть назву лінії «незамкнена самоперетинається». У другому стовпці цього рядка намалюйте приклад незамкнутої лінії, що самоперетинається.
  3. У рядку №6 першого стовпця напишіть назву лінії «не замкнута без самоперетинів». У другому стовпці цього рядка намалюйте приклад незамкненої без самоперетину лінії.

Слайди 5-7. Завдання (усно).

Вчитель математики : Усно виконайте завдання. Виберіть

  • замкнуті лінії (1, 3, 5, 6, 7, 8, 9);
  • незамкнуті лінії, що самоперетинаються (4);
  • замкнуті лінії без самоперетинів (5, 6, 7, 9).

Слайд 8. Завдання (усно)

Вчитель математики: Які лінії зображені на малюнку? (Замкнуті, самоперетинаються)

Скільки точок самоперетину мають ці лінії? (7; 5; 9)

Слайд 9. Завдання (усно)

Учитель математики: Чим відрізняються дві лінії, зображені малюнку? (Одна з ліній самоперетинає, а інша лінія без самоперетинів).

2. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ:

  • вивчення назв ліній англійською;

Вчитель англійської мови: Dear students. Прийміть свої слів, повідомити слова і слова table.

Давайте звернемося доанглійської мови, перекладемо за допомогою словника поняття «лінія», «види ліній» та заповнимо таблицю.

Слайд 10. Класифікація ліній (англійська мова)

Вчитель англійської мови :

  • Refer students to names of the lines.
  • Будь-яка людина repeat the names of the lines and show them in the tab
  • (slide 10: Classification of lines)

Слайд 11. Робота з таблицею.

Заповнюється 4 стовпець таблиці.

Приклад роздавального матеріалу (таблиці на партах).

Приклад заповнення таблиці з учителем англійської.

Слайд 5. Завдання (усно).

Вчитель англійської мови: Натисніть тут

  • closed (1, 3, 5, 6, 7, 8, 9);
  • unclosed self-intersecting lines (4);
  • closed lines withself-intersecting (5, 6, 7, 9).
  • знаходження та визначення видів ліній у малюнках реально існуючих огорож;

Слайд 12. Титульний слайд «Лінії у малюнках огорож Санкт-Петербурга».

Учитель історії та культури Санкт-Петербурга: Тепер давайте проведемо експеримент.

Відомо, що наше місто Санкт-Петербург відоме не лише річками, каналами, палацами та парками, а й художніми огорожами. Спробуємо знайти замальовані лінії в малюнках огорож нашого міста.

Слайди 13-15. Замкнуті та незамкнуті лінії

У малюнку, якої огорожі ви бачите замкнуті, а малюнку якої незамкнуті лінії?

(У малюнку огорожі набережної Кронверкської протоки – замкнуті лінії, малюнку огорожі мосту Бєлінського – незамкнуті лінії).

Слайди 16-18. Замкнуті самоперетинаються та замкнуті без самоперетинів лінії

2. У малюнку, якої огорожі ви бачитезамкнуті лінії, що самоперетинаються, а в малюнку якої огорожі – замкнуті без самоперетинів?

(У малюнку огорожі Рум'янцевського скверу - замкнуті лінії, що самоперетинаються, в малюнку огорожі набережної річки Мийки - замкнуті без самоперетинів лінії).

Слайди 19-21. Незамкнуті самоперетинаються і незамкнуті без самоперетинів лінії.

3. У малюнку, якої огорожі ви бачите незамкнуті лінії, що самоперетинаються, а в малюнку якої огорожі – незамкнуті без самоперетинів?

(У малюнку огорожі Благовіщенського мосту – незамкнуті лінії, що самоперетинаються, у малюнку огорожі Тучкова мосту – незамкнуті без самоперетинів лінії).

Перед вами на партах лежать таблички із зображеннями деяких огорож, що у Петербурзі.

Уважно розгляньте ці малюнки, знайдіть у них вивчені вами сьогодні лінії. Вклейте ці малюнки в таблицю так, щоб певна огорожа зі знайденою певною лінією опинилась у відповідному рядку. Підпишіть назви огорож.

Слайд 22. Робота з таблицею

Заповнюються 5 та 6 стовпці таблиці.

Приклад заповнення: У другому стовпці таблиці у рядку №1 написана назва лінії «Замкнена». У третьому стовпці цього рядка намальовано замкнуту лінію. У четвертому стовпці назва цієї лінії по-англійськи. А в п'ятому стовпці треба вклеїти зображення огорожі із замкнутими лініями – огорожі набережної Кронверкської протоки. У шостому стовпці треба записати «Огорожа набережної Кронверкської протоки».

Вчитель англійської мови : Dear students. Прийміть свої слів, повідомити слова і слова table.

Давайте перекладемо незнайомі слова за допомогою словників і впишемо їх до таблиці

  • Огорожа – fence
  • Набережна – embankment
  • Протока(канал) – strait (channel)
  • Міст-bridge
  • Сквер – square (park)

Завершення першого етапу (1 уроку).

На зміні парти у класі зрушуються до роботи з групам.

II етап (2 урок).

На початку другого уроку клас ділиться на 4 групи за допомогою жетонів чотирьох різних кольорів. У кожній групі налічується 5-6 осіб.

1) Вчитель історії та культури Санкт-Петербурга :

А зараз вам пропонується побути в ролі архітекторів та придумати ескіз малюнка огорожі для парку, скверу, мосту чи набережної. Але є одна умова:кожна групавиконує це завдання з використанням лінії певного виду :

Група 1. Придумати ескіз малюнка огорожі з використанням замкнутих ліній, що самоперетинаються.

Група 2. Придумати ескіз малюнка огорожі із використанням замкнутих без самоперетинів ліній.

Група 3. Придумати ескіз малюнка огорожі з використанням незамкнених ліній, що самоперетинаються.

Група 4. Придумати ескіз малюнка огорожі з використанням незамкнених без перетинів ліній.

Приклад роздавального матеріалу для роботи на 1 особу.

2) Практична частина 20 хв.

Перші 20 хв. учні працюють індивідуально, заповнюючи малюнком роздатковий матеріал. Останні 5 хв. Хлопці у кожній групі склеюють свої малюнки в одну довгу огорожу. В результаті повинні вийти 4 «огорожі»:

  • огорожа з використанням замкнутих самоперетинальних ліній;
  • огорожа з використанням замкнутих без перетинів ліній;
  • огорожа з використанням незамкнених самоперетинальних ліній;
  • огорожа з використанням незамкнених без перетинів ліній.

3) Захист проекту.

Останні 15 хв. Заняття проводять захист проекту (усна презентація свого продукту). Від кожної робочої групи вибирається головний архітектор. «Головний архітектор» має логічно розповісти про завдання, поставлене перед його групою, пояснити, для чого (якого парку, скверу, мосту чи якоїсь набережної) створено огорожу його архітектурною групою. У разі складнощів із групи запрошуються «фахівці», які створили той чи інший «фрагмент» загальної огорожі. Кожна група відповідає питанням хлопців з інших архітектурних груп.

4) Домашнє завдання: підготувати повідомлення-презентацію англійською мовою на тему: «Різноманітний світ ліній у регулярному парку».

5) Підсумки уроку.

Дайте відповідь на питання:

  1. Чи знайшли ви сьогодні на уроці щось спільне між такими предметами як математика, історія міста та англійська мова?
  2. Чи потрібні знання, які ви отримаєте на уроках математики, англійської мови та історії міста?
  3. Чи потрібно вчити мову, якою говорять багато вчених і архітектори?

6) Рефлексія.