IX. Послідовність створення візерунка із засушеного листя

ПРАЦЕВЕ НАВЧАННЯ

Клас Дата проведення _______________

Урок 4

Тема уроку: Флористика. Візерунок із засушеного листя у квадраті

Мета уроку :

  • вивчати композиційним закономірностям побудови орнаменту у квадраті;
  • закріплювати прийоми заготівлі, обробки та зберігання листя; навчити виконувати аплікацію із засушеного листя;
  • виховувати акуратність у роботі.

Обладнання: навчальний посібник, загадки, картинки із зображенням листя різних дерев

Хід уроку

I. Організаційний момент. Перевірка організації робочого місця учня

II. Введення у тему уроку

ІІІ. Повідомлення теми та цілей уроку

Сьогодні ми складатимемо чарівний казковий килим з незвичайного матеріалу, подарованого нам природою. А з якого вам підкажуть вже знайомі загадки.

IV. Відгадування загадок:

Падають із гілки золоті монетки.

(Осіннє листя.)

8 Ніхто не лякає, а вони всі тремтять.

(Листя осики.)

Влітку виростають, восени опадають.

(Листя.)

Висить зелений, летить жовтий, лежить чорний.

(лист.)

Рудий Єгорка впав в озерце,

Сам не потонув і води не сколихнув.

(лист.)

Лист долонькою з довгою ніжкою.

(аркуш клена.)

А листочок спати не хоче -

То затихне, то лопоче.

(аркуш осики.)

На мотузку висів,

З вітром сперечався і шумів.

Плаття старе змінив -

Всіх красою підкорив.

А залишився не при справах -

(лист.)

На корону я схожий,

І на віяло я схожий,

І на дитячу долоньку,

І на строкату матрьошку.

Червоний, жовтий і різьблений.

Ви подружитеся зі мною?

(аркуш клена.)

Осінь у сад до нас прийшла,

Червоний факел запалила.

Тут дрозди, шпаки снують

І, галдя, його клюють.

(Горобина.)

(Горобина.)

Не дбаючи про погоду,

У сарафані білому ходить.

А в один із теплих днів

Май сережки дарує їй.

(Береза.)

Вартий на галявині

У зеленій кофтинці,

У білому сарафані.

(Береза.)

Кудрі в річку опустила

І про щось засмутила.

А про що вона сумує,

Нікому не каже.

(Іва.)

Я з крихти-бочки виліз,

Корешки пустив і виріс.

Став високий я і могутній,

Не боюся ні гроз, ні хмар.

Нічого, що плід мій крейда -

Я годую свиней та білок.

(Дуб.)

(Тополь.)

Влітку в спеку він у шубі пуховий,

У холод взимку - зовсім голий!

(Тополь.)

Живе в низинці,

(Вільха.)

V. Закріплення вивченого матеріалу

Повторення правил збирання, засушування та зберігання листя; властивостей засушеного листя; правил збору природного матеріалу (найбільш відповідні період часу та погодні умови); вимог до якості матеріалу, що збирається. У ході повторення правил заготівлі наголошую на необхідності дбайливого ставлення до природи.

VI. Правила збирання листя

1. Не можна рвати листя з дерев, слід збиратиопалих на землю.

2. Збирати листя краще за сухої сонячної погоди.

3. Збирати листя краще вдень після того, як висохне роса.

4. Збирати листя потрібно до того, як воно почне сохнути.

5. Зібране листя має бути чистим, без ознак хвороби.

Далі повторюємо правилами засушування листя, які включають: підготовку до засушування, укладання в "зошити", складання закладок, їх встановлення під прес, заміну паперу, що відволожився, визначення тривалості сушіння.

Особливо підкреслюється, що не можна сушити листя між сторінками книг і журналів, оскільки це призводить до їх псування.

Висушені рослини необхідно зберігати в "зошитах", в яких вони засушувалися, покладені в папки.

VII. Алгоритм (послідовність) виконання аплікації із засушеного листя

При роз'ясненні послідовності виконання роботи звертаю увагу поняття " основа " . Вона служить для зміцнення композиції, що складається із крихкого матеріалу. Основа може одночасно бути і тлом композиції.

IX. Послідовність створення візерунка із засушеного листя

1. Вигадати візерунок.

2. Підібрати листя відповідно до ескізу візерунка.

3. Розкласти вибране листя на аркуші паперу (основі).

4. Наклеїти листя на основу.

5. Покласти готову роботу під прес до повного висихання (за умов).

наступна лекція = = gt;
V. Вивчення нового матеріалуIX. Правила безпеки праці робочому місці.