Класна година про доброту 1 клас

Класна година про доброту

Мета:Удосконалення знань учнів у галузі колективних відносин вдома, у класі, ставлення до тварин.

Розвивати в учнів розуміння того, що кожна людина індивідуальна і неповторна, але вона існує серед інших людей.

Розвивати навички колективної творчої діяльності.

Розвивати увагу, мова учнів.

Виховувати шанобливе ставлення до батьків, оточуючих, добре ставлення до тварин.

клас

I. Організаційний момент.

— Починаючи заняття, посміхнемося один одному, нашим гостям і побажаємо здоров'я.

ІІ. Підготовка до подорожі.

— Скажіть, герой якої казки вимовляв такі слова: «Я не чарівник, я тільки вчуся…» і починав творити чудеса? (маленький паж із казки «Попелюшка»)

— Я, діти, теж ще тільки вчуся творити чудеса. У мене, крім чарівної палички, як у Феї, є ще серце, яке вміє дружити з іншими серцями. Зараз воно перемовляється з вашими, маленькими серцями: т Тук-тук! А де серце?

Зараз обхопіть правою рукою ліву руку біля пензля. Прислухайтеся під великим пальцем ви відчуєте пульс - биття вашого серця. Тихіше, діти! Це чиєсь серце кличе мене до себе. - Як сильно воно стукає! (Підходить до іншого.) - Я і своє серце послухаю. Цікаво, що воно мені підкаже? А підказує воно мені, що ви всі хочете вирушити у подорож!

— Отже, ми вирушаємо докраїни Доброти.

ІІІ. Постановка мети заняття.

— У цій країні ми зустрінемо багато мешканців. Якщо ми всі покажемо, як вміємо ставитися до оточуючих, то складемо іспит на звання гідних мешканців країни Доброти.

IV. Бесіда.

— А що таке доброта?

- Якоголюдину називають доброю?

— А ось що написано у тлумачному словнику Ожегова. Я вам зачитаю одне із значень.

Доброта — чуйне, душевне, гарне ставлення до оточуючих.

Добрий — робить добро іншим, добрий, чесний.

— Із чим можна порівняти доброту?

— Доброта обігріває всіх. Стає тепліше, правда?

— То на що схожа доброта?

- Як ви розумієте ці слова?

— Коли сонечко світить — добре, а коли всі довкола добрі — ще краще. І в нашій подорожі нам теж допоможе сонечко. Воно своїми променями показуватиме нам дорогу і зігріє у скрутну хвилину.

- А що треба взяти в дорогу?

— Давайте вирушимо у подорож із пісенькою В. Шаїнського «Посмішка». Встали всі, взялися за руки. (співають 1 куплет.)

— Тоді вирушаємо в дорогу на пароплаві.

V. Фізкультхвилинка.

Загудів пароплав І дітлахів він повіз Ту-ту-ту, ту-ту-ту Далеко я спливу.

VI. Подорож.

Завдання:Виховувати шанобливе ставлення до батьків.

Куди це ми потрапили? Це домашня річка. Тут мешкає родина пароплавів.

Ось тато пароплав, ось мама, це син, а то донька. Тато весь час працює, сплавляє колоди по річці, мама очищає річку, а діти вдають, що нічого не бачать. Попросить їхня мама подивитися за туристами, щоб річку не забруднювали, а вони кажуть, що їм ніколи. Отже, весь час.

— Правильно поводяться пароплавці?

— Що б ви їм порадили?

— А ви допомагаєте своїм батькам? А вони вам? Розкажіть як? А як вони до вас належать? По доброму?

— Що робити, щоб бути по-справжньому добрим?

— Що треба побажати нашим пароплавам?

— Я думаю, що вони зрозуміли. Попрощаємось із ними.

-Скажіть, будь ласка, як ви ставитеся до тварин?

— Що можна сказати про людей, які викидають на вулицю кішок та собак?

— Як би ви вчинили, якби зустріли на вулиці бездомних тварин?

- Допомагайте їм вижити!

«Жив-було на світі сумне цуценя, Добрі руки знайти він не міг. Добрі руки, щоб узяли його І не кидали, тільки всього.»

— А чи є у нас в класі діти, які не по-доброму ставляться до однокласників?

— Що робити, коли образилися?

VII. Фізкультхвилинка

Але ось настала мить, Серйозним бути пора. Очі прикрили, ручки склали, Головки опустили, рот закрили. І затихли на хвилинку, Щоб не чути навіть жарт, Щоб не бачити нікого, А себе лише одного!

VIII. Знайомство з новим.

Завдання:Розвивати в учнів розуміння того, що кожна людина індивідуальна і неповторна, але вона існує серед інших людей.

— Коли людина хоче висловити свою думку, як вона каже?

— «Я» це не лише зовнішній вигляд, а й внутрішній світ людини. Людина може бути чистою, акуратною, але спілкуватися з нею не хочеться: вона груба, неввічлива, невихована, не поважає батьків, вчителя.

Отже, ми відрізняємося не лише зовнішнім виглядом, а й своїм неповторним внутрішнім світом.

доброту

— Розгляньмо, що в нього входить?

Чим ви любите найбільше займатися?

Що потрібно людині для життя?

Як ви себе зараз почуваєте?

Під час подорожі ми говорили, як ставитись до …. ?

А найголовніше, це характер людини. Що це таке? (Читають визначення.)

Характер - це постійні властивості людини, які проявляються до людей, до речей, до себе.

- Від кого залежитьнаш характер? (…, від себе)

— У мене в руках картки із написаними на них якостями. Потрібно вибрати, які ви хотіли б бачити у дівчаток, а які у хлопчиків. А які якості, на вашу думку, мають бути і у дівчаток, і у хлопчиків. Працюватимете в групах по рядах.

— Які якості ви хотіли б бачити у дівчаток? у хлопчиків?

— Які якості можна віднести і до дівчаток, і до хлопчиків?

— Чому і дівчатка, і хлопчики мають бути добрими?

— Що таке доброта?

IX. Підсумок.

— Яку людину називають доброю?

— Із чим можна порівняти доброту?

— Правильно, ми всі різні, але одна якість — доброта, має бути в усіх.

Будьте ласкавими, добрими, уважними синами та дочками. Виявляйте любов до всього живого, а особливо до тих, хто дав вам життя, дбає про вас.

Посієш вчинок, пожнеш звичку. Посієш звичку - пожнеш характер. Посієш характер - пожнеш долю!

Здійснюйте більше добрих, добрих вчинків, тому що з них складається характер і ваше життя.