Комплексне заняття у старшій групі «Вантажний транспорт»
Ольга АфанасьєваКомплексне заняття у старшій групі «Вантажний транспорт»
Мета: Продовжувати знайомити дітей звантажним транспортом.
Завдання: 1. Розширити уявлення дітей провантажний транспорт, його відмінність, яка полягає в будові кузова, та надання допомоги людині.
2. Закріпити вміння аналізувати знайомі об'єкти, називати основні його частини, їхнє призначення.
3. Розвивати вміння малювати вантажні машини орієнтуючись на набутий досвід, словесне пояснення та показ прийомів малювання.
4. Продовжувати закріплювати вміння малювати контурне зображення простим олівцем, виконувати прикрасу, не виходячи за контур.
5. розвивати спритність, швидкість, швидкість реакції, точність рухів,
узгодженість та співробітництво у команді.
-Акварельні фарби, пензлики, кольорові олівці, фломастери(на вибір дітей)
-Набір, різнихвантажних машин ;
-Ілюстрації із зображеннямвантажного транспорту виконують вантажні роботи ;
-Друлі, мішечки з піском для кожної команди, дві стійки.
-цільова прогулянка до проїжджої частини дороги;
-спостереження за різним транспортом під час цільових прогулянок;
-спостереження за вантажними машинами на території дитячого садка, що привозять продукти харчування;
-Читання оповідання М. Ільїна, Е. Сегал«Машини на нашій вулиці»
Педагог: Включає аудіозапис«Шум проїжджої частини дороги»
Хід заняття
Педагог: Ми щодня зустрічаємо на вулицях різнийтранспорт, який перевозитьвантажі та людей. Машини створюються для того, щоб надавати допомогу людям. Послухайте уривок оповідання, який ви вже слухали на попередньомузаняття.
(Читання уривка з оповідання М. Ільїна, Є. Сегал «Машини на нашій вулиці)
Педагог: Хлопці як ви думаєте, як можна назвати машини, які перевозятьвантажі ?
Діти:Вантажний транспорт.
Педагог: Правильно, машин існує чимало, є машини, які перевозять пісок, цеглу, гравій, у цих машин кузов відкритий, і схожий на прямокутну залізну скриньку. А є машини, які перевозять рибу або хліб, у цих машин кузов закритий, це для того, щоб на ці продукти, які вони перевозять, не потрапляло сонце, пил, бруд, дощ і сніг, тому що вони можуть швидко зіпсуватися. Це говорить про те, що кожна машина має своє призначення, і кожна машина сконструйована так, щоб виконувати певну роботу.
(розгляд ілюстрацій звантажними машинами )
- Послухайте будь ласка,вірш:
Шурхіт дорогами Веселі шини,
Поспішають дорогами
А в кузові – важливі,
Терміновівантажі…
Цемент та залізо,
Важка та складна,
Але як вона людям
Педагог:вантажні машини, не всі можутьрозвантажиться самостійно, тому люди розвантажують машини в ручну, або їм допомагає підйомний кран, підйомний кран розвантажуєнаприклад: дошки, цегла, колоди. Є машини, якірозвантажити легше, наприклад, самоскид. Водій натискає на потрібний важіль, кузов біля самоскида піднімається, вантаж звалюється сам. Самоскид відрізняється від іншихвантажних машин, своєю прохідністю, він може проїхати найгіршими дорогами, наприклад у полі, де збирають урожай пшениці, або будь-яку іншу сільськогосподарську культуру.
(розглянути ілюстрації із зображенням, самоскида з різними вантажами, іграшку(машина - самоскид).
- послухайте будь ласка, ще одинвірш:
«Самоскид»Через нетрі та яри, Їде самоскидів рати. І навіщо, скажи, корчі нам з тобою об'їжджати. Ми веземо пісок і глину, Щоб будувати новий будинок, Ми - особливі машини, Якщо будівництво ведемо! А ще веземо пшеницю, і гречку, і горох, Не страшна спека і холод, Самоскид ніколи не втомлюється.
Педагог: Пропонує дітям стати в коло.
Фізкультхвилинка:«Їдемо, їдемо, їдемо»
Завели машину - ш-ш-ш(Обертання руками перед грудьми)Накачали шину - ш-ш-ш(Нахили вперед)Усміхнулися швидше, І поїхали скоріше(Обертання уявного руля)Ішла по вулиці машина, Ішла машина без бензину, Ішла машина без шофера, Без сигналу світлофора, Ішла, сама, куди не знаючи, Ішла машина заводна.
(Обертання уявного керма. Ходьба по залі під пісню «Ми їдемо, їдемо, їдемо» слова С. Михалкова).
Педагог:Вантажних машин, дуже багато, вони різні,наприклад: молоковоз – у цієї машини кузов у вигляді автоцистерни, молоко в автоцистерну заливають через люк, за допомогою шлангів. Також автоцистерни використовуються для інших перевезень - це бензин, нафта, рідкий бетон, воду. Всі машини призначені для перевезення різних вантажів, але у них є схожа будова - це міцна платформа - міст, а з обох боків на осях кріпиться по два колеса. Кабіни у машин дуже схожі один на одного, а ось кузов відрізняється один від одного, в залежності якого вантаж перевозить машина.
- Які вантажні машини бувають? - У чому перевозятьвантаж ? - Чим відрізняютьсявантажні машини одна від одної? - Хто водить машину? - Яка будова машин однакова? - На що кріпляться колеса?
Педагог: Пропонуєдітям намалювативантажні машини на їх вибір, запропонованих вихователем під час розповідання.
Діти простим олівцем малюють контурвантажної машини, використовуючи у роботі словесне пояснення педагога, та прийоми малювання. У малюванні використовують фарби, олівці, фломастери(на вибір дітей)Наприкінцізаняття розглянути малюнки.
Запропонувати дітям пограти в рухливугру:
«Вантажівка »Хідігри: Перші учасники команд тримають у руках кермо, на голови їм поміщається мішечок з піском -вантаж. Післястарту учасники оббігають навколо своєї стійки і передають кермо івантаж наступному учаснику. Перемагає команда, яка першою виконала завдання і не впустилавантаж.
Перспективний план ПДР у другій молодшій групі Завдання: Розширення орієнтування в навколишньому просторі. Знайомство з поняттями "вулиця", "дорога", "світлофор". Формування уявлень.