Конспект логопедичного заняття для дітей з ОНР «Меблі», Логопед по Скайпу

Конспект логопедичного заняття для дошкільнят з ОНР на тему «Меблі»

Конспект цього заняття призначений для дітей дошкільного віку із загальним недорозвиненням мови. Заняття спрямоване на розширення та активізацію словника. Велика увага приділяється формуванню лексико-граматичних засобів мови. У ході заняття розвивається мислення, творчість, дрібна моторика дітей із загальним недорозвиненням мови.

Мета: формування лексико-граматичних засобів мови.

Корекційно-освітня задача: розширювати словниковий запас слів, удосконалювати граматичний лад мови, формувати вміння узгоджувати прикметники з іменниками в роді, числі, відмінки, формувати навичку освіти прикметників, формувати навичку орієнтування на площині, навчати складання пропозицій схем.

Корекційно - розвивальна задача: розвивати мислення, творчість, дрібну моторику.

Корекційно-виховна задача: виховувати дбайливе ставлення до меблів.

Обладнання: предметні картинки із зображенням предметів меблів, картинки із зображенням візерунка скатертини, лялька, м'яч, схеми слів, слайди.

Хід заняття

Перед дітьми показуються слайди із зображеннями предметів меблів.

Логопед - Як назвати ці предмети одним словом?

Діти - Меблі.

  1. Повідомлення теми заняття.

Логопед — Сьогодні на занятті ми поговоримо про меблі.

  1. Робота на тему.
  • Дидактична гра «Що де знаходиться?»

Логопед — Хлопці, подивіться на дошку та скажіть, який предмет меблівзнаходиться у середині?

Дитина - Шафа.

Логопед — Який предмет меблів знаходиться праворуч від шафи?

Дитина - Стіл.

Логопед — Який предмет меблів знаходиться ліворуч від шафи?

Дитина - Стілець.

Логопед — Який предмет меблів знаходиться над шафою?

Дитина - Полиця.

  • Дидактична гра «Який, яка, які?»

Логопед — Хлопці, до нас у гості прийшла бабуся Валя.

Показ іграшкової ляльки.

Логопед- Бабуля Валя запрошує нас до себе в гості подивитися на її нові меблі.

Показ картинок меблів.

Логопед- Спинка біля стільця з дерева (вона яка?)

Дитина - Дерев'яна.

Логопед- Стільниця біля столу зі скла (вона яка?)

Дитина - Скляна.

Логопед — Ящик у шафі з пластмаси (він який?)

Дитина - Пластмасовий.

Логопед — Ніжки у табурету з металу (вони які?)

Дитина - Металеві.

Логопед — Хлопці, для того щоб меблі довше залишалися красивими, придатними до використання, потрібно дбайливо до них ставитися.

  • Дидактична гра «Подаруємо скатертину»

Логопед — Хлопці, вам сподобалося в гостях у Бабусі Валі?

Діти - Сподобалося.

Логопед — Подаруємо бабусі Валі нову скатертину.

Кожній дитині індивідуально лунають візерунки, діти обводять візерунок за контуром кольоровими олівцями.

Логопед – Обведіть візерунок скатертини кольоровими олівцями по контуру.

  • Дидактична гра «Скажи навпаки» ( з м'ячем)

Логопед — Шафа висока, а комод (низька).

Ліжко м'яке, а стілець(Жорсткий).

Комод великий, а полиця (маленька)

Табурет жорсткий, а крісло (м'яке)

  • Складання пропозицій за схемою

Логопед — Кожному з вас я роздам картинки із зображенням предметів меблів та схеми слів (смужки). Складіть схему речення, використовуючи свою картинку.

  1. Фімінутка «Меблі»
Вранці в магазин підемо,Ходьба на місці
Меблі там придбаємо:
Висока шафаВстають на шкарпетки, тягнуться руками догори
І табурет,Присідають
Ліжко — на ньому нам буде м'яко спати.Кладають складені долоні під ліву щоку
Купимо стілецьДо прямої правої долоні приєднують зігнуту ліву, щоб вийшов стілець
І стіл ще.Розводять руки убік.

  1. Закріплення
  • Дидактична гра «Збери картинку»

Логопед — Візьміть розрізані картинки і складіть їх так, щоб у вас вийшла ціла картинка, назвіть те, що зображено на картинках.

  • Відгадування загадок про меблі

Логопед — Хлопці, послухайте загадки про меблі та відгадайте їх.

ü У лісі народився, У лісі виріс, А в дім прийшов — Усіх до себе зібрав.

ü Є спина, А не лежить ніколи. Є чотири ноги, А не ходять і три. Сам завжди стоїть, А всім сидіти велить.

ü Стоїть кішка об чотири ніжки.

  • Дидактична гра «Виправи помилку»

Логопед — Хлопці, послухайте речення, виправте помилку.

Гарне крісло продається в магазині.

У мене вдома скляний стіл.

Висока шафазнаходиться у спальні.

Бабусі купили нове ліжко.

Папа подарував мамі новий полку.

  1. Оцінка діяльності дітей
  2. Підсумок заняття