Конспект НОД з аплікації у підготовчій групі дитячого садка на тему Тварини Півночі

Автор : Попова Ольга Вікторівна, вихователь МАДОУ №7 «Буратіно». Призначення: аплікація на тему тижня «Тварини Півночі»Мета: Закріплення знань дітей про тварин і птахів Півночі, їх зовнішній вигляд, спосіб життя їх у природі. Закріпити вміння акуратно виконувати аплікацію.ЗАДАЧІ: Навчальні: Закріплювати вміння орієнтуватися на аркуші паперу; правильно користуватися ножицями та обладнанням для аплікації. Активізувати словник дітей (північний олень, білий ведмідь, морж, пінгвін). Узагальнювати знання дітей про тварин та птахів півночі. Розвиваючі: Розвивати набуті вміння вирізувати різноманітні форми, розташовувати їх на аркуші в певному порядку і наклеювати відповідно до образу і сюжету. Вчити розуміти образний сенс загадок. Розвивати окомір; пізнавальні процеси; дрібні м'язи рук. Розвивати уяву, увагу, мислення. Розвивати у дітей пізнавальний інтерес до життя тварин та птахів холодних країн. Вихованці: Виховувати бажання працювати з папером; вміння оцінювати свою роботу та роботу своїх товаришів. Виховувати самостійність, активність, акуратність, естетичні почуття.

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА: Читання оповідань Т.А. Шоригін «Знайомство з навколишнім світом», «Тварини. Які вони?". Слухання музики. Перегляд презентації: «Тварини та середовище їхнього проживання». Розмови про тварин півночі. Розгляд ілюстрацій тварин Півночі. Загадування загадок. Заучування фізкультхвилин, пальчикових вправ. Рухливих ігор. Вправи та ігри: «Знайди відмінності», «Хто, чим харчується?», п/і «Пінгвіни на крижині».ОБЛАДНАННЯ: Демонстраційний матеріал – Зображення тварин, зразкиілюстрації пінгвін, оленя, обладнання для показу. презентація. Роздавальний матеріал – аркуш паперу блакитного кольору; чорний та білий прямокутники; чорні квадрати; обрізання паперу для доповнення роботи (крила, лапи, дзьоб); підлога альбомного листа білого кольору, альбомний лист коричневого кольору: обладнання для аплікації.ХІД ЗАНЯТТЯ. Давайте і ми з вами отруїмося в чарівну подорож на північний полюс. Для цього нам з вами треба створити вітер і холод (артикуляційна гімнастика, губки зробимо в трубочку і подуем вітер, але наші щічки повинні не надуватися). Хлопці, подивіться ми з нами і опинилися на Півночі. (Презентація). Яка краса нас оточує, блакитний океан, айсберги, та снігові береги.Вихованець: Хлопці, а яких тварин півночі ви знаєте? Хтось хоче загадати загадки про них. Що ви знаєте про них?