Конспект НОД з розвитку мови «Прогулянка до зоопарку»

Світлана ДіденкоКонспект НОД з розвитку мови «Прогулянка до зоопарку»

Мета. Вчити дітей створювати картину та розповідати про її зміст, розвивати творче мислення. Вчити озаглавити картину.

Попередня робота. Розгляд картин із зображенням диких тварин. Розповідь вихователя «Зоопарк – музей живої природи.» Вихователь, створюючи в дітей віком ігрову мотивацію, формує вони уявлення про зоопарку, знайомить з його мешканцями, з працівниками зоопарку. У процесі підготовки до гри використовує різні види взаємодії з дітьми та форми роботи: екскурсія до зоопарку, читання художньої літератури, розповідь зоопарку, індивідуальні та групові рухливі та творчі ігри на цю тему, бесіди, показ фільмів. Потім педагог узагальнює враження у оповіданні.

Хід заняття

Розповідь вихователя "Зоопарк музей живої природи."

Зоопарк – це музей живої природи. У ньому живуть різні дикі звірі та птахи: жирафи, слони, носороги, вовки, лисиці, ведмеді, сови, чаплі, лелеки, павичі.

Всі тварини потребують дбайливого ставлення до них людини. У зоопарку є вчені, які спостерігають за його мешканцями, створюють сприятливі умови для їхнього життя. Інженери влаштовують зручні клітини та вольєри для проживання звірів та птахів. Ветеринарні лікарі спостерігають за здоров'ям тварин, лікують їх, якщо ті захворіють. Робітники доглядають тварин, дають корм, прибирають у вольєрах. У зоопарках знаходяться не тільки найпоширеніші в природі, але й рідкісні тварини, наприклад, снігові барси, африканські страуси. Людина повинна берегти все живе: природу, птахів та звірів. Тоді тваринний світ землі буде багатим і різноманітним.

Вихователь пропонує розглянути предметні картинки на столі. Вихователь нагадуєдітям про те, що використовуючи фланелеграф та альбомні картинки - матриці, створюватимуть власні сюжети на задану тему.

Ми складатимемо картину на тему: «Прогулянка до зоопарку». Вихователь розміщує на фланелеграфі 2 -3 картинки (транспорт, дерева, і пояснює: «Це зоопарк». Поки що на ній немає птахів, звірів, квітів, але вони з'являться за вашою допомогою. Вихователь показує, яку можна скласти картину. Виклавши картинки (не більше 5, він пропонує дітям ігрову ситуацію, спонукає дітей до створення загального плану гри (Давайте грати так, ніби вирішили їхати до Москви до зоопарку і почали збиратися в дорогу.)

Сюжетно - рольова гра - ситуація «Прогулянка зоопарком»

Вихователь приносить квитки до зоопарку та запрошує своїх дітей – піти подивитися на тварин. Вихователь може запитати дітей, кого їм хочеться подивитися, яких звірів діти знають. Приводить їх до зоопарку, де сам може виступати в ролі екскурсовода.

Вихователь запитує ви були у зоопарку?

А до нашого зоопарку ви прийшли вперше. Ходімо ті, у нас з'явилися нові

тварини, ви їх ще не бачили. Ось подивіться, ми підійшли до клітки з

вовками. Кілька днів тому у вовчиці Ірми народилися вовченята. Вона

нікого до них не підпускає, бо малюки ще надто малі.

Вихователь запитує дітей, - чим годує їхня мати - вовчиця, і що вони роблять вовки та їхні дитинчата, де живуть?

Відповіді дітей: Вони п'ють мамине молочко, тиснуться до неї, всіх бояться, не

вилазять із кута. А ось вовк – тато. Вовки на волі живуть у глухих лісах.

Вихователь розповідає дітям, що у пошуках видобутку їм доводиться

нишпорити по світу. Вовчиця біжить попереду, вовченята за нею гуськом, а вовк - старший позаду всіх - охороняє виводок. А тепер підемодалі.

Вихователь знайомить дітей з видами тварин, використовуючи картинки,

супроводжуючи показ емоційно-образною розповіддю.

Оповідання по картинці із зображенням ведмедя.

Ось ведмедик, бурий ведмідь. Іде вперевалочку, клишоногий. Він здається

неповоротким, повільним. Насправді ведмідь дуже спритний, може швидко бігати рачки. Подивіться, яка на ньому волохата шкура. Вона рятує його від спеки та холоду.

Вихователь запитує дітей, де живуть ведмеді, чим вони харчуються?

Відповіді дітей: Ведмідь живе у лісі. Він великий любитель меду. Не

страшні йому дикі бджоли, він сміливо залазить волохатою лапою і в вулик і

забирає мед. Ох, як смачно! А ще він любить малину, видобуває жаб, черв'яків та жуків, ловить рибу. Ціле літо ведмідь їсть, накопичує жир. На всю зиму лягає спати в барліг і спить до самої весни.

Вихователь проводить із дітьми фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка

Сиділи два ведмеді (Діти сидять навпочіпки,

На тоненькому суку, погойдуються, то в один то в інший бік)

Один читав газету, (Зображують, що читають газету)

Інший заважав му-ку. (Роблять вигляд, що заважають борошно)

Раз ку-ку, два ку-ку. (Повернулися, то в один, то в інший бік)

Обидва стрибнули на муку. (Зробили стрибок)

Вихователь пропонує дітям зупинитися біля кліток з тиграми. Подивіться на смугастих звірів, давайте підійдемо ближче і розглянемо їх. Це тигри вони піднімають голови і ліниво махають хвостами наче питали: «Що ви тут робите?» Ми помахали долоньками та й пішли далі.

Тут здалеку долинув звук, схожий на сигнал труби. Це кричали слони.

Вихователь запитує: Що, вони роблять?

Діти відповідають: вони піднялихоботи вгору і висловлювали своє добре

настрій. А гарне воно було від того, що вони ситно поснідали.

Робітники їм принесли на сніданок цілий кошик трави та листя. Слони брали їжу своїми довгими хоботами, спритно підчіплювали її та відправляли вгору до рота.

b] Розповідь вихователя: [/ b] Слони важливо ходять по вольєру, а коли сонце почало припікати сильніше і стало жарко, слони влаштували собі справжній душ - набирали в хобот воду з басейну і обливалися з нього. Як із шланга.

Подивіться на маленьких папужок, які мешкають у павільйоні. Вони перелітають із гілки на гілку і ніжно щебечуть. Природа розфарбувала їх у яскраві тони: жовті, сині, червоні. Гачковатим носом папуги вправно розгризали плоди та насіння рослин.

Ми пробули в зоопарку багато часу, час і повертатися до дитячого садка.

Подивилися, спостерігали як живуть ведмеді, за вовками та іншими

цікавими тваринами. Сподобалися, що звірі були оточені турботою людей, які працюють у зоопарку. Ми зрозуміли, що відвідувачі мають знати правила поведінки у зоопарку.

Після екскурсії вихователь проводить бесіду з дітьми з питань:

-Чи сподобалося у зоопарку?

-Кого ви там бачили?

-Як виглядає вовк, ведмідь, слон, тигр та папужки?

- Хто доглядає тварин?

- Чим харчуються тварини?

Вихователь пропонує пограти дітям у рухливу гру: «Ведмідь та бджоли».

(Діти виконують дії відповідно до тексту вірша.)

Вийшов ведмедик з барлоги,

(Ведмідь виходить уперевалку.)

Раптом побачив біля дороги

Дуб розлогий стоїть.

Зазирнув у дупло не сміливо,

(Заглядає у дупло бере мед.)

Зачерпнув запашний мед,

Розсердилися у вулику бджоли,

(Бджоли невдоволено літають біля ведмедя.)

Що в них викрали мед.

-Зум - зум - зум - летять гудуть,

(Летять за ведмедем, ведмідь тікає.)

-Зум - зум - зум - наздогнати хочуть.

Підбиття підсумків. Діти Оцінка.

Конспект заняття «Навчання розповіді. Весна» Цілі: продовжувати вчити дітей погоджувати іменники з прикметниками у роді, числі і відмінку; утворювати зменшувально-пестливу.

Конспект заняття з розвитку мови. Словникова робота. Навчання розповіді. «Овочі» Конспект заняття з розвитку мови. Словникова робота. Навчання розповіді. «Овочі» Інтеграція освітніх областей: мовленнєвий розвиток.

Узагальнення досвіду «Формування зв'язного мовлення, навчання розповіді дітей із ГНР» Навчання розповіді дітей із загальним недорозвиненням мови. Вчитель-логопед МБОУ «Центр ПМСС» В. Л. Щеблыкіна Мова, виступаючи у своєму функціональному.

Навчання розповіді "Моя улюблена іграшка" Навчання розповіді "Моя улюблена іграшка". Мета: вчити дітей складати розповіді з особистого досвіду. Заохочувати дітей виділяти особливості.

Поняття педагогічної технології - це побудова діяльності педагога, в якій всі дії, що входять до нього, представлені в певній.

Навчання творчому розповіді по картині з допомогою ТРВЗ і РТВ як розвитку мови і мислення дошкільнят Можливість розвитку творчої мовної діяльності виникає у старшому дошкільному віці, коли в дітей віком з'являється досить великий.

конспект
Прогулянка до зоопарку — фотозвіт Настав час літніх канікул. Це найцікавіша і найцікавіша пора року. Ми з дітьми вирішили піти до зоопарку. У зоопарку ми побачили.

Консультація «Розвиток мовнихнавичок дітей під час навчання рассказыванию» Вимоги федерального державного освітнього стандарту дошкільного освіти розвитку мови дітей дошкільного возраста:.

розвитку
Конспект заняття «Віртуальна прогулянка до Липецького зоопарку» -Діти, згадайте, ми з вами розмовляли про тварин Липецького зоопарку. А чи бажаєте ви прямо зараз вирушити на прогулянку до зоопарку, щоб.