Конспект ОД з аплікації на тему «Ракета в космосі» по ФГОС, Конспекти занять, ООД, Вихователь ру

Автор: Деневич Ганна Олександрівна

Організація: БДОУ МО Динський район «Дитячий садок № 16»

Населений пункт: Краснодарський край, Динський район, Ст. Новотитарівська

Вік вихованців: середній дошкільний вік.

Види діяльності: комунікативна, образотворча, пізнавально-дослідницька, самообслуговування та елементарна побутова праця.

Мета: формування позитивних установок до різних видів праці та творчості.

Завдання:

- сприяти розвитку самостійності, цілеспрямованості та саморегуляції власних дій;

- сприяти розвитку уяви та творчої активності;

- уміння правильно тримати ножиці в руці, наклеювати деталі на поверхні листа;

- Створити умови для реалізації самостійної творчої діяльності.

Збагачення словника: космос, космонавт, ілюмінатор.

Обладнання: навчальні картинки із зображенням космосу, космонавта, ракети, портрет Ю. Гагаріна, клей, пензлі, серветки, ножиці, кольоровий папір.

Хід заняття:

1 етап: сприяємо формуванню у дітей внутрішньої мотивації до діяльності.

Вихователь звертає увагу дітей на картинки із зображенням космосу, космонавта, ракети, портрет Ю. Гагаріна.

Вихователь показує портрет Ю. Гагаріна, ілюстрацію "Старт корабля".

Під час старту в двигунах ракет спалахнуло полум'я, ракета злетіла і зникла у космосі. Космонавт дивився на Землю у віконце-ілюмінатор. (Виховник супроводжує свою розповідь, показом на ілюстрації).

Діти, а ось дітки з молодшої групи не знають, як виглядає ракета! Як ви вважаєте, а ми зможемо їм допомогти? Хто має, які ідеї? Цікавий варіант! Хто ще якдумає?

2 етап: сприяємо плануванню дітьми їхньої діяльності.

Вихователь звертає увагу дітей на (заздалегідь приготовлений) кольоровий папір, що лежить на столі.

А що можна зробити із цього матеріалу? Чудово! Що нам ще потрібно для аплікації? А де нам це взяти? Точно! Саме так!

3 етап: сприяємо реалізації дитячого задуму.

Мені здається, ми готові творити! Пропоную розпочати!

При необхідності вихователь пояснює призначення предметів і дає поради.

Що це буде? Яка у тебе ідея? Де ти розташуєш це? Як ти хочеш прикрасити це? Незвичайно! Оригінально! Як чудово! Оце знахідка! Супер! Мені дуже подобається! Хороша ідея!

4 етап: сприяємо проведенню дитячої рефлексії за підсумками діяльності

Мені дуже цікаво подивитись, що ж у вас вийшло! Пропоную зробити показ ваших робіт! Яка краса! Помилуйте на ракети один одного! Схоже, у вас справжній хист! (ім'я дитини), розкажи, будь ласка, про свою роботу! Чи вийшло так, як ти задумав?

Якщо діти будуть незадоволені результатом: Яка незвичайна ідея! Ні в кого такого немає! Ти справжній оригінал!

Якщо діти задоволені: Мені дуже подобається твоя робота! Я б із задоволенням полетіла на такій ракеті до космосу!

Хлопці, а навіщо ви виконали свої роботи? А що тепер дізнаються діти?

Вихователь дякує хлопцям за виконану роботу, і вони йдуть зі своїми роботами до молодшої групи.

Список використаної літератури:

Федеральний державний стандарт дошкільної освіти: Накази та листи Міносвіти РФ. - М.: ТЦ Сфера, 2017.

ВІД НАРОДЖЕННЯ ДО ШКОЛИ. Орієнтовна загальноосвітня програма дошкільної освіти / За ред.Н. Є. Веракси, Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої. ‒ М.: МОЗАЇКА $ СИНТЕЗ, 2014.

Саккуліна Н.П., Комарова Т.С. Образотворча діяльність у дитячому садку. М., "Освіта" 1982.

Комарова Т.С. Образотворча творчість дошкільника у дитячому садку. М., "Педагогіка" 1984.