Конспект уроку ІЗО у 6 класі - Основи мови зображення, Відкритий клас

Повторно - узагальнюючий урок "Мова образотворчого мистецтва" у блоці уроків "Образотворче мистецтво в житті людини"

Конспект уроку у 6 класі.

Тема чверті:Види образотворчого мистецтва

Тема уроку: «Основи мови зображення»

Мета чверті :

Допомога дітям у пізнанні навколишньої дійсності, розвиток у них спостережливості, різнобічне бачення навколишнього світу, виховання в них почуття прекрасного, розвиток особистісних здібностей

Мета уроку:

Уявлення про значення та роль мистецтва в житті людини

Тип уроку: Повторно - узагальнюючий

Форма уроку: «Конкурс знавців»

Роль та місце уроку в системі уроків ІЗО у 6 класі.

Зміст уроку входить у єдиний блок під назвою «Образотворче мистецтво у житті» і є узагальнюючим уроком першої чверті.

Завдання:

Навчальна: Сформувати уявлення про місце та значення образотворчого мистецтва в житті людини

Розвиваюча: Розвинути здатності сприймати, аналізувати та структуювати візуальний образ на основі його емоційно – моральної оцінки

Виховна: Формувати здібності орієнтуватися у світі художньої культури

Матеріали, підготовлені вчителем для уроку:

.1. Репродукційний матеріал:

з образотворчого мистецтва для роботи в групах:

Фалькон. Амур, Мідний вершник. С.Коненков. Старий дідок. Стародавня Греція. Ніка Самофракійська.

Ф. Кам'янський. Хлопчик з білого мармуру. В. Стожаров. Чай із калачами. А. Остроумова - Лебедєва. Автопортрет. І. Грабар. Зимовий краєвид. В. Сєров. Міка Морозов. Ф. Толстой. Букет квітів, метелик іптах. Стародавня Греція. Храм Афродіти. Храм Покрови на Нерлі. українська хата. Вісконті. Церква Святої Софії у Вартем'яках. Готичний собор у Мілані. Татлінська вежа. Ле. Корбюзьє. Вілла Савойє. Ле. Корбюзьє. Дизайн меблів. Інтер'єр спальної кімнати. Інтер'єр хати в музеї Талашкіно. Люстра. Леонардо Да Вінчі. Автопортрет. Рембрандт Ван Рейн. Воїн із конем. М. Врубель. Дворик взимку. Дега. Балерина. Ватто. Жіноча голова. Японська гравюра. К. Моне. Рибальські барки.

2. Картки - завдання

Матеріали, підготовлені учнями.

Зошити, олівці, ручки, що пишуть.

План уроку

1. Організаційний момент. Розподіл по групах

2. Робота з першим завданням (відповіді на запитання)

3.Робота з другим завданням (робота з репродукційним матеріалом)

4. Робота із завданням «кожен предмет відповідає своїй архітектурі»

Робота з четвертим завданням (складання кросворду)

5. Підбиття підсумків.

Хід уроку.

Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку.

Повідомлення теми уроку.

- Вчитель оголошує тему уроку і каже у якій формі він пройде («Конкурс знавців»), просить сісти учнів по групам, у кожній групі по 6 учнів. Кожній групі вчитель дав закритий конверт із репродукційним матеріалом та завданнями.

- Вчитель просить відкрити конверт та прочитати кожній групі перше завдання.

Завдання 1 містить питання, на яке учні у групі відповідають, радячись між собою

Чому можна сказати, що образотворче мистецтво – це особлива образна мова?

Передбачувана відповідь учнів: Образотворче мистецтво є образним відображенням дійсності

Як пояснити поняття тон і тональнівідносини?

Передбачувана відповідь учнів: Градація тону від найсвітлішого до темного і поєднань всього в площині листа

Як пояснити поняття колір та колірні відносини?

Передбачувана відповідь учнів: Колір у живопису передає живе відчуття реальності, колірні відносини відбивають взаємозалежність предметів та середовища.

Як пояснити, що таке ритм?

Передбачувана відповідь учнів: Чергування та повторення елементів

Як пояснити поняття колірного контрасту?

Передбачувана відповідь учнів: Теплі та холодні кольори.

Вчитель. Завдання 2

Назвати просторові види мистецтва

Вчитель пропонує учням у групах переглянути репродукційний матеріал та відібрати всі репродукції за видами мистецтва.

Завдання 3

«Кожний предмет відповідає своїй архітектурі»

Завдання 4.

Вчитель пропонує подивитися картки та скласти кросворд із 5 – 6 слів

Картка групи №1

Картка групи №2

Картка групи № 3

Картка групи №4

Образотворчі види мистецтва

Художні матеріали

Конструктивні види мистецтв

  1. Ахроматичні кольори
  2. Хроматичні кольори
  3. Локальний колір огірка
  4. Холодний колір

1.Художній образ, виконаний кольором

2. Художній образ, виконаний олівцем.

3. Художній образ, виконаний за допомогою глини

4. . Художній образ природи

5. Художній образ предметів «тихого життя»

  1. Водяні прозорі фарби
  2. Скульптурний камінь
  3. Графічний матеріал
  4. Сухі кольорові палички
  5. Водяні фарби з додаванням яєчного жовтка

2. Каргопільська іграшка поєднання образу людини та коня

3.Художньо – промислові вироби

4. Покрови на Нерлі

5. Вироби із білої глини із синіми квітами

Учитель разом із учнями підбиває підсумки уроку - «конкурсу знавців». Усі відповіді вивішуються на класну дошку. Учні наочно бачать результат творчості, проставляються позначки

Домашнє завдання: Знайти вдома пам'ятні речі для сім'ї, дізнатися про їх історію у батьків