Конспект уроку на тему - Властивості повітря

Тема: «Властивості повітря»
Тип уроку: урок відкриття нових знань

приймати та зберігати навчальне завдання;

планувати свою дію відповідно до поставленого завдання;

розрізняти спосіб та результат дії;

виконувати навчальні дії в матеріалізованій, голосно-мовній та розумовій формі учні;

Пізнавальні УУД— учень навчиться:

здійснювати пошук необхідної інформації для виконання навчальних завдань із використанням навчальної літератури;

будувати мовленнєвий вислів в усній та письмовій формі, користуючись при цьому схемою та планом;

Комунікативні УУД –учень навчиться:

враховувати різні думки;

формулювати власну думку та позицію;

домовлятися та приходити до спільного рішення у спільній діяльності; використовувати мову для регуляції своєї дії.

Основні поняття:властивості повітря; дослідник, аналітик, ілюстратор, служба МНС.

Цілі:З'ясувати властивості повітря; вчити проводити досліди.

Розвивати вміння спостерігати, аналізувати, робити висновки, працювати у групі.

Виховувати громадянина України, який любить свою країну, піклується про охорону та чистоту навколишнього середовища, про своє здоров'я.

Метапредметні зв'язки:образотворче мистецтво, літературне читання.

Ресурси:бейджики («аналітик», «ілюстратор», «експериментатор»), газета, кольорова смужка, кольорове скло, лист білого паперу, панамка, освіжувач повітря, наручний годинник, підручник «Наш світ» О. Н.Федотова 2 клас,1 частина, О.М. Федотова хрестоматія «Наш світ знайомий та загадковий», 2 клас.

Організаціяпростору: групова робота у формі «Засідання клубу»

Попередній етап:
«Без води та повітря життя на Землі не можливе!
Запрошуємо вас взяти участь у роботі шкільного клубу «Ми та навколишній світ».
План роботи клубу на найближчий місяць:
-властивості повітря.
-Кому і для чого потрібна вода?
-Вода та її властивості.
-Підготовка до шкільної олімпіади.
-Прийом у клуб нових членів.» (Додаток №1)
1.Організаційний момент
Учні відповідно до індивідуальних здібностей діляться втричі групи — аналітики, експериментатори, ілюстратори. Кожному кріпиться бейджик.
(Додаток №2)
-Повторимо правила роботи у групі
Обговорення завдання (колективно)
Виконання практичного завдання («експериментатори»)
Оформлення завдання («ілюстратори»)
Формулювання висновків («аналітики»)
2.Відкриття нових знань.
1) Є невидимка: 2) Чого в кімнаті не бачиш?
У будинок не проситься,
А колись людей
Біжить, поспішає.
— Для чого нам потрібне повітря?(він необхідний для дихання людини та тварин, для рослин)
3. Практична робота
— Що потрібно, щоб бути добрим дослідником?
— Які якості має дослідник?(вміти спостерігати, бути уважним; правильно ставити питання; працювати з книгою; виділяти головне; встановлювати причину та наслідок)
- Ставимо завдання практичної роботи (визначити властивості повітря)
Перед дітьми в кожній групі лежать газети, кольорові смужки, кольорове скельце, наручний механічний годинник і план роботи.

Вчитель пропонує оцінити роботу своєї групи за допомогою жетонів: