Конспект уроку - В’язання прихватки - корекційна школа, уроки

Мета - Закріпити в учнів знання, вміння та навички в'язання гачком, додавання та зменшення петель. Формувати в учнів поняття "прихватка". Самостійно виготовляти сувеніри-подарунки.

Перегляд вмісту документа «Конспект уроку "В'язання прихватки"»

Конспект відкритого уроку у 6 класі

Тема: «В'язання прихватки».

Мета:закріпити у учнів знання, вміння та навички в'язання гачком, додавання та зменшення петель.

формування в учнів поняття «прихватка»;

розширення словникового запасу;

розвивати та коригувати зв'язне, усне мовлення учнів шляхом складання пропозицій, відповідей на питання;

коригувати та розвивати сприйняття, мислення, увагу, моторику рук;

виховувати інтерес до роботи, акуратність, посидючість.

в'язані прихватки, ілюстрації, схеми;

пакети із завданнями для перевірочної роботи;

Роздавальний матеріал:файли з описом прихватки, зразки в'язання, схеми.

I. Організаційний момент 5 хв.

Мета: підготовка учнів до уроку.

перевірка готовності до уроку;

повторення правил техніки безпеки;

повідомлення теми уроку.

– Тема нашого сьогоднішнього уроку «В'язання прихватки». Скільки разів вашим мамам доводилося купувати гарячу сковорідку або каструлю, готуючи обід на кухні! Давайте допоможемо нашим мамам робити це, не випалюючи долонь. Пропоную зв'язати потрібну річ – прихватку. А також ваша прихватка буде прекрасною прикрасою на кухні. Але спочатку ми з вами повторимо пройдений матеріал.

II. Питання з актуалізації знань 10 хв.

Ціль: повторення пройденого матеріалу.

Які основні види петель ви знаєте?(Повітряна петля, напівстовпчик, стовпчик без накиду, стовпчик з накидом).

Як можна додати кількість петель? (в одну петлю попереднього ряду пров'язують 2 ст.).

Як можна зменшити кількість петель? (Поступово пропускають петлі попереднього ряду, потім роблять необхідну кількість ст.).

Що вийде, якщо при в'язанні по колу не робити надбавок? (полотно стягнеться, коло буде не рівне).

А якщо робити багато надбавок? (полотно буде хвилями).

Навіщо потрібна петля повороту і як її виконати? (На початку кожного ряду виконують петлі повороту, щоб гачок знаходився на одній висоті з петлями. Кожна петля повороту вважається першою петлею нового ряду).

III. Перевірна робота 5 хв.

Мета: Виявлення труднощів щодо матеріалу.

1. Назвіть основні види візерунків. Знайди відповідність візерунка та схеми. (Картки).

конспект

конспект
корекційна

2. Підпиши умовні позначення:

повітряна петля

стовпчик без накиду

стовпчик з накидом

напівстовпчик

- Молодці хлопці, ви все добре впоралися із завданням. А зараз давайте відпочинемо.

Раз два три чотири п'ять,

Починаємо відпочивати!(потягнутися)

Спинку бадьоро розігнули,

Ручки вгору потягли!

Раз і два, сісти і встати,

Щоб відпочити знову.

Раз і два вперед нахилитися,

Раз і два тому прогнутися. (Руху вірша)

От і стали ми сильнішими,(показати «силу»)

Здоровіший і веселіший!(посміхнутися один одному)

V. Пояснення нового матеріалу 15 хв.

Ціль: формувати вміння в'язати прихватку, виховувати інтерес до роботи, акуратність, посидючість.

1. Повідомлення пізнавальнихвідомостей.

- Кухня – особливе місце для господарки будинку. Тут вона проводить більшу частину свого вільного часу, тут збирається вся родина. Тому до кухні пред'являються й особливі вимоги: вона має бути чистою, комфортною, естетично оформленою. Однією з прикрас кухні можуть бути і прихватки. Але звичайну прихватку у вигляді прямокутника в'язати нецікаво, а ось незвичайну, оригінальну прихватку, пов'язану гачком зробити варто. Така прихватка не лише виконуватиме свої функції, але й стане окрасою інтер'єру кухні. (Слайди). Ми в'язатимемо прихватку «Полуничка».

прихватки
конспект
конспект

конспект
конспект

2. Пояснення технології в'язання прихватки.

З червоної пряжі набрати 7 п.п. та в'язати ст. б. н., додаючи з обох боків з 1 – 13 рядів по 1 петлі. З 13 - 23 по 2 петлі, з 23 - 27 по 1 петлі. Далі в'язати, зменшуючи петлі з обох боків по 1 петлі, з 42-45 зменшувати по 2 петлі. Так у нас вийти ягідка. Листочки ми в'язатимемо на наступному уроці.

VI. Пальчикова гімнастика «В'яжемо шарфик»5 хв.

Ціль: корекція моторики рук.

То гачок, то петелька. В'яжемо шарфик Петеньке. (Скріпити мізинці обох рук один з одним, як 2 гачки, щоб їх важко було розчепити. За аналогією робити фігури та іншими парами пальців)

- Пальчики розігріли, сідаємо за роботу (діти сідають на робочі місця).

VII. Практична робота 15 хв.

Мета: вчити учнів в'язати прихватку стовпчиками без накиду.

Учні осмислюють нову інформацію, користуючись слайдами та інструкційними картами, в'яжуть прихватку.

Під час практичної роботи учнів вчитель перевіряє правильність виконання роботи, інструктує виконання окремих операцій, стежить за дотриманням правил ТБ.

Під час роботи діти промовляють прислів'я: Скучений день до вечора, коли робити нічого. Яка пряха, така і на ній сорочка. Радись, не соромся, а працювати не лінуйся. Умілі руки не знають нудьги. Хочеш, є калачі, не сиди на печі. Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні. Терпіння і працю – все перетрути.

VIII. Вправи для активізації роботи м'язів ока 5 хв.

Мета: покращення координації рухів очей та голови, розвиток складних рухів, покращення функцій вестибулярного апарату (і.п. – стоячи).

Підняти очі нагору, опустити вниз; подивитися праворуч, ліворуч, не повертаючи голови (3-4 рази).

Підняти голову нагору; здійснювати кругові рухи очима за годинниковою стрілкою. Проти годинникової стрілки (2-3 рази).

Подивитися на ліву шкарпетку ноги; підняти голову, подивитися на люстру; опустити голову, подивитися на праву шкарпетку; підняти голову, подивитися на люстру (2-3 рази).

ІХ. Продовження практичної роботи 15 хв.

Мета: продовжувати формувати навичку роботи з гачком. В'язання прихватки «Полуничка».

Діти продовжують роботу з в'язання прихватки та відгадують загадки.

1. Гуляє в поле, Маленьке, кругленьке за хвіст не підняти. (Клубок ниток).

2. З хвостиком, а чи не миша. Без ніг, а бігає. (Клубок ниток)

Х. Дидактична гра «Чудовий мішечок?» 5 хв.

Мета: вчити дітей пізнавати предмети за характерними ознаками. Розвиток та корекція уваги, пам'яті, мислення, моторики рук, закріплення у знань учнів геометричних фігур.

Знайти навпомацки серед безлічі геометричних тіл (циліндр, конус, куля…)

ХІ. Підбиття підсумків 5 хв.

Ціль: перевірити рівень засвоєння навчально-практичного матеріалу уроку.

Що ми сьогодні в'язали?

Що ми робили, щоб полотно розширювалося, звужувалося?

Перевірка індивідуально виконаних робіт.

Аналіз допущених помилок.

Виставлення оцінок, їх аргументація.

Діти оцінюють свої роботи та роботи один одного.