Конспект уроку з ФГЗ другого покоління

Технологічна карта уроку

Тема уроку: Солодощі, напої та десертиТип уроку: урок «відкриття» нового знання

Технологічна карта уроку

Тема

Солодощі, напої та десерти

Цілі

- сформувати уявлення про солодощі, напої та десерти, їх роль у харчуванні людини;

- навчити розрізняти солодощі за способом приготування та за своїм складом;

-сформувати уявлення про десерти, подання десертів до столу та способи визначення якості десертів;

- Навчити готувати десерти (тістечко «Картопля).

- сформувати навички щодо організації робочого місця з урахуванням вимог ергономіки та наукової організації праці.

Виховувати культуру поведінки при фронтальній, індивідуальній роботі, у групі.

смислоутворення (яке значення і який сенс має для мене вчення), вміння адекватно висловлювати та контролювати свої емоції, розуміти емоційний стан інших людей

вміння розуміти навчальне завдання уроку та прагнути його виконати, планувати навчальну діяльність, працювати за планом, звіряючись з метою оцінювати свої досягнення на уроці

вміння слухати та вступати у бесіду, брати участь у колективному обговоренні, вміння працювати в команді

вміння самостійно виділяти та формулювати пізнавальні цілі, аналізувати та створювати моделі об'єктів

Заплановані результати

Знати історію походження солодощів, технологію приготування тістечка «Картопля».

формувати цілісний погляд на світ через спостереження, усвідомлення, сприйняття та діяльність;

вміти працювати з гіпотезою (припущенням через діяльнісний метод);

самостійно добувати додаткову інформацію;

розвивати такі прийоми розумової діяльності як порівняння, класифікація, аналіз

розвиток вміння отримувати інформацію із різних джерел;

виховувати почуття співробітництва та взаємодопомоги по відношенню до один одного;

вчитися виконувати різні ролі групи (лідера, виконавця, критика).

- Вияв пізнавальних інтересів та активності,

- розвиток працьовитості та відповідальності за якість своєї діяльності,

- готовність до раціонального ведення домашнього господарства

- вміння працювати з новою інформацією на тему (відбирати, виділяти, узагальнювати),

- Дотримання норм і правил культури праці,

- оцінювання своєї пізнавально-трудової діяльності

Основні поняття

Солодощі, напої, десерти, технологічні карти.

Ресурси

Форма уроку

Ф – фронтальна, І – індивідуальна, Г – групова

Технологія

Особистісно - орієнтована, технологія співробітництва, критичного мислення, здоров'язберігаюча.

Зміст взаємодії педагога та учнів.

№ п/п

Структура уроку

Завдання етапу

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

ФормованіУУД

Організаційний етап. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Створити сприятливий психологічний настрій працювати

Організує учнів початку уроку. Перевіряє готовність до уроку.

Створює умови для виникнення у студентів внутрішньої потреби включення до навчальної діяльності

Включаються у діяльність на особистісно-значущому рівні

Особистісні: самоорганізація.

Регулятивні: здатність регулювати своїдії, прогнозувати діяльність під час уроку.

Актуалізація опорних знань та способів дій.

Проводить опитування учнів на тему «Види тесту та випічки»

Мета: повторення вивченого матеріалу, необхідного для «відкриття нового знання», виявлення труднощів, формування дбайливого ставлення до свого здоров'я та навколишнього середовища.

Виконують завдання за картками.

Пізнавальні: структурування власних знань.

Комунікативні: організовувати та планувати навчальну співпрацю з учителем та однолітками.

Регулятивні: контроль та оцінка процесу та результатів діяльності.

Особистісні: оцінювання засвоюваного матеріалу.

Постановка мети та завдань уроку.

Забезпечення мотивації вчення дітьми, ухвалення ними цілей уроку.

Організує роботу визначення теми уроку. Вчитель у позиції консультанта спонукає учнів до висування гіпотез щодо прийняття навчальних завдань.

Формулюють тему уроку та співвідносять її з темою запропонованою вчителем, конструюють навчальні завдання уроку.

Пізнавальні: вміння усвідомлено і довільно будувати мовленнєвий вислів в усній формі.

Особистісні: самовизначення.

Регулятивні: цілепокладання.

Комунікативні: вміння вступати в діалог, брати участь у колективному обговоренні питання.

«Відкриття нового знання»

Узагальнити та систематизувати знання про користь та шкоду солодких страв.

Пред'являє вимоги до навчальної діяльності учнів.

Спрямовує діяльність учнів, консультує, коригує перебіг навчальної задачі.

Організовує фіксацію нового знання.

Знайомляться з історичними відомостями про десерти, технологічні карти навиготовлення страв, відповідають на запитання, беру участь у розмові.

Пізнавальні: формування інтересу до цієї теми.

Особистісні: формування готовності до самоосвіти.

Комунікативні: вміти оформляти свої думки в усній формі; слухати та розуміти мову інших.

Регулятивні: планування своєї діяльності для вирішення поставленого завдання та контроль отриманого результату.

Засвоєння учнями нових знань

Організовує виконання завдань тестового характеру

Виконують завдання тестового характеру.

Регулятивні: Співвідношення результатів своєї діяльності

із успішним засвоєнням матеріалу.

Особистісні: самооцінка, самоаналіз.Комунікативні:

вміти слухати, доносити свою позицію.

Змінити діяльність, забезпечити емоційне розвантаження учнів.

Учні змінили вид діяльності та готові продовжити роботу.

Самостійна робота із самоперевіркою за зразком

застосування нового знання під час виконання самостійної роботи.

Стимулює проблемно-пошукову та самостійну навчальну діяльність, розвиток самоконтролю та оціночної самостійності учнів.

Організовує роботу груп, стежить за правильним виконанням операцій, контролює та коригує дії учнів.

Проводить інструктаж з техніки безпеки; розподіл у групах обов'язків між учнями за операціями

(Спільно з учнями)

Перед виконанням роботи учні миють руки з милом, надягають фартухи та косинки. Роботу виконують за технологічною схемою, що лежить у них на столах. Розподіляють у групах обов'язки між собою за операціями

(Спільно з учителем).

Прибирання робочих місць

Пізнавальна: рефлексія способів та умов дій; контроль та оцінка результатів діяльності.

Регулятивні:

вибирати найраціональнішу послідовність дій.

Особистісні: самооцінка, адекватне розуміння успіху чи неуспіху в УУД.

Комунікативні:

Дати якісну оцінку роботи класу та окремих учнів.

Організовує на самооцінку результатів своєї діяльності та всього класу

Аналізують та оцінюють свої досягнення, визначають значущість отриманих знань та умінь для себе.

Особистісні: формування позитивної самооцінки

Регулятивні: оцінювання власної діяльності на уроці