Конспект заняття «Праця на городі та квітнику» (старша група)

Ірина ЛисицькаКонспект заняття «Праця на городі та квітнику» (старша група)

Мета:

1. Вчити послідовності посадки насіння та цибулин із застосуванням схеми трудового процесу.

2. Дати уявлення про насіння - це майбутні рослини і цибулин - майбутній овоч та його зростання.

3. Виховувати у дітей дружні взаємини, вольове зусилля, допитливість та спостережливість.

Попередня робота:

Розгляд картин, листівок, ілюстрацій з овочами, квітами та працею людей. Розмова про користь овочів та красу природи. Знайомство та застосування під час проведення занять схеми-моделі трудового процесу.

Розучити прислів'я – приказки про працю. Підготувати грядку для посадки овочів та клумбу для квітів.

Хід заняття:

Вихованець: -Хлопці, підійдіть все до мене і покажіть мені всі свої очі. (Діти підходять до восп-лю і дивляться їй у вічі).

Вихованець: - Які красиві у вас очі.

- У Діми, у Андрійка, у всіх гарні.

Вихованець: - Хлопці, скажіть, будь ласка, яка зараз пора року? Діти:

Вихованець: - Правильно, пора року весна.

- А що навесні роблять люди на дачах?

Діти: - Люди садять городи.

Вихователь: - А що вони садять на городі?

Діти: (Цибулю, моркву, буряк, картоплю, редиску тощо)

Вихованець: - Правильно. А як одним словом можна сказати, що вони садять?

Діти: - Вони садять овочі.

Вихованець: - Молодці, правильно.

Вихованець: - Зараз я вам загадаю загадку, а ви уважно послухайте!

Загадка.

Перш ніж його ми з'їли, Встигли наплакатися.

Вихованець: - Що це?

Діти: - Цибуля

Вихованець: - Правильно хлопці - це цибуля.

Вихованець : - Ось сьогодні ми з вами садитимемо цибулю.

Вихованець : - А як правильно садити цибулю, я вам зараз розповім. Вихователь: Подивіться на схему-модель.(Показ схеми-моделі з поясненням).

Вихованець: - Тут я поставила собі за мету:«Посадити лук».

- Що ми беремо на посадку цибулі?(Цибулини цибулі та

-Яка знаряддя праці нам потрібна для роботи?

Діти: - Лопата, граблі, лійка.

Вихованець: -Правильно, молодці.

-А навіщо потрібна лопата?

Діти: - Лопата потрібна, щоб копати землю.

Вихованець: - Правильно, добре.

-А навіщо потрібні граблі?

Діти: - Граблями ми розпушуємо землю.

Вихованець: - Правильно хлопці, граблями ми розпушуємо землю.

-А Лійка нам навіщо?

Діти :(відповіді дітей)

Вихованець: - Правильно, лійка нам потрібна для поливання городу.

Вихованець: - А які трудові дії ми робитимемо?

Вихованець: - Подивіться уважно на схему-модель!

- Спочатку ми скопаємо землю і розпушимо.

- Тепер ми робитимемо лунки.

- Потім ми поливатимемо лійкою кожну лунку.

- А вже потім садитимемо цибулини цибулі в лунки.

– Потім потрібно закрити лунки землею руками.

- Після полити водою з лійки.

- В результаті у нас має вирости цибуля.

Вихованець : - А тепер ми підемо на город до своїх грядок.(Вихованець і діти йдуть до грядок. Процес посадки цибулі з поясненням вихователя за схемою).(Після посадки закріпити, чим займалися і що потрібно для того, щоб цибуляпроріс - вода, сонце, доглядати, розпушувати. Прибирання знаряддя праці).

Вихованець: - А зараз ми з вами пограємося в гру «Дізнайся на смак».(Діти витирають руки вологими ганчірочками).Д/і«Дізнайся на смак».(На столі лежить таця з нарізаними шматочками овочів: морквою, капустою, картоплею, огірком, буряком і т. д.)

Вихованець: - Хлопці, закрийте все міцно очі і відкрийте широко рот.(Діти заплющують очі і відкривають рота, в цей час вихователь кладе по шматочку овочу дитині в рот. Діти прожувавши кажуть вихователю, що вони з'їли).

Вихованець: - Дімо, що ти з'їв?

Діма: - Морквину.

Вихованець: - Леро, а ти що з'їла?

Лера: - Я з'їла огірок.

Вихованець: - Правильно. Добре.

Вихованець: - Хлопці, а одним словом як можна сказати, що ви з'їли? Діти: - Овочі.

Вихованець: - Правильно, овочі.

-Всі овочі ростуть на городі.

-В них дуже багато вітамінів.

-Вони дуже корисні для нашого організму.

Вихованець: - Відпочили хлопці?

Діти: - Так.

Вихованець: - Хлопці, скажіть, будь ласка, вам подобаються наші рослини, які живуть у нашій групі?

Діти:(Відповіді дітей)

Вихованець: - А чому вони вам подобаються?

Діти:

Вихованець: - А що ми з вами робимо, щоб вони були такими красивими?

Діти: - Поливаємо, розпушуємо, протираємо пил, любимо їх.

Вихованець: - Молодці.

-А ви хочете, щоб на вашій ділянці, де ми гуляємо, було б також красиво?

Діти: - Так.

Вихованець: - Хлопці, а от рослини, які знаходяться у нас у групі як називаються?

Діти:(У будинку. Це рослини кімнатні. Вони ростуть у горщиках).

Вихованець: - Правильно. Це кімнатні рослини і вони ростуть у горщиках.

- А які ви знаєте кімнатні рослини? Назвіть.

Діти: - Бегонія, Бальзамін, Традесканція, Герань, Фікус, Фіалка, Кактус іт. буд.

Вихованець: - Молодці хлопці, багато знаєте квітів.

- Але крім кімнатних рослин є й інші квіти, які ростуть на вулиці.

Вихованець: - А де саме вони ростуть?

Діти: - У квіткових клумбах.

Вихованець: - Правильно, у квіткових клумбах.

-А які ви знаєте вуличні квіти?

Діти: - Ромашка, Кульбаба, Нарцис, Півонії, Дубки, Троянди, Гвоздики і т.д.

Вихованець: - Молодці, добре!

-А зараз я вам загадаю загадки, а ви уважно

Загадки

1. На високій тонкій ніжці Виросла кулька біля доріжки,

І розвіяла цю кулю.

2. Стоять у саду сестрички - Золоте вічко,

Вихованець: - Молодці, правильно, відгадали.

Вихованець: - Хлопці, а хто знає, що це таке? (Виховник показує насіння).

Діти:(Відповіді дітей)

Вихованець: - Правильно, це насіння.

Вихованець: - Це насіння квітів, які називаються «Оксамити».(Діти хором повторюють назву квітів).

Вихованець: - З цього насіння можуть вирости ось такі квіти(Вихованець показує фотографію з квітами).

Вихованець: - Уявіть хлопці, як гарно буде на нашій ділянці, коли зацвітуть «Оксамити».

Вихованець: - Але щоб це насіння проросло, виросло, зацвіло, нам треба дуже багато попрацювати.

Вихованець: - А що нам треба робити з цим насінням?

Діти:(Відповіді дітей)

(Вихованець вислуховує відповіді дітей, потім вибудовує все в ланцюжок дії за схемою-моделлю. Показати схеми-моделі з поясненням).

Вихованець: - Тут я поставила собі за мету:

«Посадити квіти»

-Що ми беремо для цього?(Насіння, квіткова клумба)

-Яка знаряддя праці нам потрібна для роботи в квітковій клумбі?

Діти:(Відповіді дітей)

Вихованець: - Правильно. Молодці.

Вихованець: - А які трудові дії ми робитимемо?

-Спочатку ми скопали землю і розпушили.

-Тепер ми робитимемо борозенку.

-Потім ми приллємо борозенку.

-А вже потім ми сіятимемо насіння «Оксамитів».

-Наступним ми засипатимемо землею борозенки з насінням.

-І знову поллємо з лійки.(Насіння вимагає дуже обережного поливання, інакше воно спливає, тому його обприскують з лійки з дірочками).

-А Що нам потрібно?

-Що ми будемо робити, щоб проросло наше насіння і виросли красиві квіти?

Діти: - Сонце, поливати, розпушувати, доглядати і т.д.

Вихованець: - Правильно хлопці.

-Ось тільки тоді у нас буде результат: «Виростуть гарні квіти «Оксамити».

Вихователь: - А зараз ми з вами трохи відпочинемо.

-Уявіть, що ми на квітковій галявині.

ПГ. «Виросла висока квітка на галявині,

Вранці весняним розкрив пелюстки,

Всім пелюсткам красу та питання,

Дружно дають під землею коріння».(Восп-ль та діти виконують рухи рук і пальців)

Вихованець: - А тепер ми з вами пройдемо до нашої квіткової клумби.(Восп-ль та діти йдуть до квітковоїклумбі. Процес сіяння насіння із поясненням вихователя за схемою. Після посіву насіння закріпити з дітьми чим займалися. І згадати, що потрібно для того, щоб проросло насіння)

Вихованець: - Хлопці, а зараз давайте згадаємо прислів'я та приказки про працю.

-Які ви знаєте?

Діти: - 1. Без зусиль не виловити і рибки зі ставка.

2. Справі - час, а потіху - година.

3. Праця годує, а ліньки псує.

4. Терпіння і працю все перетруть.

Вихованець: - Правильно хлопці.

-Заняття закінчено.(Прибирання знаряддя праці)

конспект
«Дітям подобаються квіти!» Спостереження та праця у квітнику Літо – одна з благодатних часів року. Дітям подобаються квіти! Влітку з'являється можливість спостерігати з дітьми за квітами. Квітучі рослини.

заняття
«Чи в саду, на городі дівчинка гуляла». Фотозвіт про роботу навесні на городі дитячого садка Саміна Мухіна віночку з кульбаб Настя Даньшина допомагала плести віночок Ось це праця на здоров'я! Все дружно за лопати та працю на.

заняття
Фотозвіт «У бабусі на городі» Заглянуло сьогодні свято до кожного будинку. Тому що бродить осінь під вікном, Заглянуло осіннє свято в дитячий садок, Щоб порадувати і.

праця
Інформаційний проект «Що росте на городі?» Тип проекту: інформаційний короткостроковий проект. Девіз: «Овочі та фрукти-вітамінні продукти». Автори: Марковцева Ірина Сергіївна, Бутенко.

Конспект організації та проведення праці у природі у старшій групі «Збір насіння у квітнику» Мета: Формування навичок колективної праці. Завдання: Познайомити дітей із правилами збирання та зберігання насіння. Вчити.

конспект
«Є у нас город!» Фотозвіт. (Спостереження з дітьми та праця на городі дитячого садка) У нашому дитячому садку, як і в багатьох інших, є город. Наявністьгороду у дитячому садку дає можливість познайомити міських дітей.

Конспект заняття з пізнавального розвитку «У саду чи на городі» Мета: формування уявлень про користь овочів для здоров'я людини. Завдання: 1. Ознайомити дітей із основними формами життєвого циклу.

Творчий проект «У саду, чи на городі…» ПРОЕКТ «У саду, чи на городі…». Обґрунтування вибору теми проекту. Сьогодні батькам надано великий вибір організації повноцінного.

заняття
У моєму квітнику живуть метелики Чому Метелики такі красиві!Не можливо не захоплюватися цими створіннями! Кажуть, що найкрасивіші комахи водяться у тропічних.