Конспект заняття у старшій групі
Конспект заняття у старшій групі. «Рання осінь. Павучок (нетрадиційне малювання)»
Мета. Розвиток у дітей пізнавальних інтересів, інтелектуальної активності.
Виховні завдання: виховувати любов до природи; почуття захоплення її красою.
Розвиваючі завдання: розвивати творчу уяву, фантазію, вміння логічно мислити, розмірковувати, аналізувати.
Освітні завдання: Вчити спостерігати за змінами в природі, описувати осінь по картинці, повторювати назви осінніх місяців; дотримуватись пропорцій предметів при малюванні; формувати вміння створювати сюжетні композиції.
Освітня область: пізнання.
Інтегровані освітні галузі: комунікація, соціалізація, художня творчість, музика, здоров'я.
Методи та прийоми.
Методи: ігрові, практичні, словесні, наочні, сюрпризний момент.
Прийоми: питання, вказівки, доповнення, нагадування, художнє слово, заохочувальна оцінка.
Наочні засоби навчання.
Демонстраційний матеріал: сюжетні картинки «Рання осінь; зображення з павутинкою зображення, іграшковий павук, зразки малюнок.
Роздавальний матеріал: Альбомний лист намальованою павутиною, гуаш чорна, біла, пензлик, підставка, серветки, по дві кришки від мінеральної води.
Активізація словника: павучок, павутинка.
Попередня робота: Вивчення педагогом методичної літератури, підбір музичних творів на тему: «Осінь»; підготовка дидактичного та роздавального матеріалу; розгляд з дітьми ілюстрацій про осінь у місті та лісі; спостереження його павутинки; докладнеРозгляд павука - іграшки.
Організаційний момент, сюрпризний момент, відправлення у подорож.
Ознайомлення з прикметами осені.
Ігри "Знайди помилку", "Скажи ласкаво".
Прослуховування пісні "Осінь".
Малювання на тему "Павучок" (нетрадиційна техніка малювання).
Підсумок. Висловлювання дітей.
Хід безпосередньо освітньої діяльності
Вихователь. Хлопці, у нас сьогодні незвичайне заняття, ми з вами сьогодні подорожуватимемо! Спробуй відгадати, в яку пору року ми подорожуватимемо.
Дні стали коротшими,
Найдовшою стали ночі.
Хто скаже, хто знає-
Коли це буває?
- Про яку пору року вірш, який я вам прочитала? - Як ви здогадалися, що це вірш про осінь? - Подивіться у вікно і скажіть, яка зараз пора року? – Сьогодні ми поговоримо з вами про осінь.
- Молодці, правильно. Ми вирушаємо до казкового осіннього лісу. А тепер довкола себе повернулися, дружно за руки візьміться і посміхніться один одному. Заплющте очі і уявіть, що ми з вами опинилися в осінньому лісі. (Звучить спокійна мелодія, шум лісу.)
Давайте всі разом назвемо осінні місяці
Молодці! Вересень – це перший осінній місяць, рання осінь. А ви любите гратись? Зараз я подивлюся хто з вас уважний.
Гра «Виправте помилки». Скажіть, що я вам скажу про осінь правильно, а що неправильно:
Ранньої осені тепло? - Правильно?
Восени погода ясна, сонячна та тепла. - Правильно?
Скажіть, яка з двох пропозицій правильна: Восени діти надягають панамки, шорти та сандалії.
Восени діти одягають плащі, куртки та чоботи. - Що було б, якби ви вийшли на вулицю восени в панамках, шортах, футболках та сандалях?
Молодці хлопці! Ранньої осені трохи холоднішає, але ще тепло. Сонце яскраво світить. Дощі йдуть рідко. Листя на деревах починає змінювати забарвлення. Купатися вже не можна, бо вода холодна. Люди одягають плащі, куртки, чоботи. (Оповідання супроводжується показом ілюстрації.)
Молодці хлопці! Наступна гра називається «Скажи ласкаво».
Хмара - (хмарка), лист - (листочок), сонце - (сонечко) і т.д.
Молодці хлопці подивіться я вам картинки про осінь приготувала. Хто ж розповість нам, яка вона рання осінь. (Діти розповідають з ілюстрації.)
- Яка гарна рання осінь вийшла у вас. Композитори теж захоплювалися цим часом року і написали музику про осінь. Давайте послухаємо пісню «Осінь» та представимо її. (Прослуховування пісні)
– Вам сподобалася ця пісня? Чи змогли уявити ранню осінь? Молодці. А ще тільки ранньою осінню павуки плетуть багато-багато павутинок. Сьогодні ми намалюємо павука, але лише незвичайним способом. А спочатку розігріємо наші пальчики.ПавучокПавучок ходив по гілці, Руки схрещені. А за ним ходили дітки. Пальці кожної руки "біжать" по передпліччю, а потім по плечу іншої руки. Дощ з неба раптом полив, Щітки вільно опущені, виконують струшуючий рух (дощ). Павучків на землю змив. Бавовна долонями по столу/колінах.
Сонце стало пригрівати, Долоні бічними сторонами притиснуті один до одного, пальці розчепірені, хитають руками (сонечко світить) Павук повзе знову, Дії аналогічні первісним А за ним повзуть всі дітки, Щоб погуляти на гілці. "Павуки" повзають на голові. Хлопці подивіться, у вас намальована павутинка, але чогось не вистачає. Правильно павука. А павучка намалюємо кришкою від мінеральної води. Фарбуємо кришку чорною гуашшю і прикладаємо до павутинки, точно поцентру. Потім обережно піднімаємо, залишається чорне коло. Кришкою трохи менше малюємо голову. Коли кола підсохнуть, підмальовуємо очі білою гуашшю, вусики та 8 лап. Павучок готовий. (Виконання робіт дітьми)
- Сьогодні всі молодці, які цікаві павуки у вас вийшли, як цікаво ви описували ранню осінь.