Конспект заняття з аплікації в молодшій групі «Ось які у нас курчата»

Аплікація як вид діяльності

Аплікація (від лат. appllcatio - накладати, прикладати) - один з видів прикладного мистецтва, що використовується для художнього оформлення різних предметів (одягу, меблів, посуду і т. д.) за допомогою прикріплення до основного тла вирізаних декоративних або тематичних форм.

Своєрідність аплікації полягає як у характері зображення, і у техніці її виконання.

Зображення в аплікації має велику умовність порівняно з іншими видами площинного зображення - малюнком, живописом. Для аплікації характерна узагальнена форма, майже без деталей. Найчастіше використовують локальний колір, без відтінків, причому один від іншого різко відрізняється.

Процес виконання аплікації включає два етапи: вирізування окремих форм та прикріплення їх до фону.

Іноді вирізані частини прикріплюють до тла не повністю, і аплікація виходить частково об'ємною. Наприклад, пелюстки квітки прикріплюються лише у середини, а кінці її відстають від тла. Це надає більшої виразності зображення. Простота та легкість виконання аплікації роблять її доступною для дитячої творчості. Хлопці можуть як використовувати готові форми, забарвлені у певні кольори, так і створювати композиції, вирізуючи елементи візерунків, сюжетних зображень тощо. Таким чином, заняття аплікацією сприяють, з одного боку, формуванню образотворчих умінь та навичок, з іншого — розвитку творчих форм здібностей дітей.

Конспект заняття з аплікації у молодшій групі

«Ось які у нас курчата»

Мета: розвиток творчих здібностей у дітей.Завдання:Розвиваючі: - Розвивати, увагу, пам'ять і мислення, через гру та пісню. - сприятирозвитку дрібної моторики рук; збагаченню та активізації словника дітей;Навчальні: Формувати інтерес до роботи, вміння попередньо викладати (у певній послідовності) на аркуші паперу готові деталі різної форми, величини та кольору,Виховальні: - виховувати у дітей почуття співпереживання, бажання прийти на допомогу - виховувати акуратність у виконання роботи, акуратно приклеювати деталі спочатку велике коло, потім менше (голову курчати) і.

Тип заняття: розвиваюче

Форма заняття: художня творчість.

Тривалість: 30 хв

Учасники: навчальні молодшої групи.

Вік учнів : 3-4 рокиМатеріали та обладнання: -готові вирізані фігури: два кола жовтих один великий, інший маленький для голови і трикутник червоного кольору один великий для ніжок інший маленький для дзьоба курча; фломастер чорного кольору для малювання ока - іграшка курка - клей ПВА - 1\2 альбомного листа або картон а зеленого кольору - серветка - маски курки та курчат та одна маска кішки для ігри

Методи та прийоми роботи з дітьми: словесні, наочні, практичні, ігрові.

Структура заняття:

Сьогодні до нас на заняття прийшла ... читає загадку Я ряска, я хохлатка. Куди-куди! - кричу я коротко. Кричу, і чує вулиця: Знесла яєчко. (Куриця) Хто кудахче цілий день? Їй у гнізді сидіти не ліньки. Її жовті хлопці Називаються «курчатки». - Хто це? (Показує дітям іграшку курку). (Додаток 1)

А) Спів пісеньки

Вихованець. Давайте, разом заспіваємо пісеньку. Вихователь співає пісню, діти повторюють за ним підспівують. Вийшла курочка гуляти, Свіжої трави пощипати, А заній хлопці – Жовті курчатки. Ко-ко-ко. Ко-ко-ко, Не ходіть далеко, Лапками гребите, Зернятко шукайте. Діти показують усі рухи разом з вихователемКурочка: Хлопці, мої хлопці курчатки не послухалися мене - пішли одні грати і загубилися. А я їм говорила не ходіть далеко , лапками гребите , зернятка шукайте » Допоможіть мені повернути моїх діток. Знайдемо її курчат, зробимо курчат для курочки.Діти - так! Але спочатку давайте пограємо!

Ігрова діяльність.Вихованець. Хлопці, хочете пограти в гру «Курочка-чубатка». Діти. Так, давайте.Вихованець. Я буду курка, а ви мої курчата Вихователь бере на себе роль курки, діти зображають курчат. Одна дитина буде котом. Кіт сидить на стільчику, далеко від решти дітей спить. Курка-мама виходить гуляти з курчатами і каже: Вийшла курочка-чубатка, З нею жовті курчатки. Квохче курочка: «Ко-ко, Не ходіть далеко». кішці, курка каже: На лавці біля доріжки Уляглася і дрімає кішка... Кітка очі відкриває І курчат наздоганяє. Кітка відкриває очі, нявкає і біжить за курчатами. Курчата разом з мамою-куркою тікають. При новому повторенні гри, виберете на роль кішки іншу дитину.

Б) Виконання аплікації

Вихованець, - Які ви молодці! А Курочка наша знову засумувала.Курочка - скоро мені додому повертатися. З вами я дуже весело грала, але мені нудно без курчат. - Як ми можемо допомогти Курочці? (Діти пропонують зробити їй курчат).Вихованець : «Сьогодні ми з вами зробимо курчат для нашої курочки з кольорового паперу.Вихованець: Хлопці, опишіть курча, вихователь показує ілюстрацію картинкукурчата За допомогою вихователя діти складають словесний опис курчати (жовтий, голова-маленький гурток, тулуб - великий гурток, дзьоб-червоний маленький трикутник, око - маленький чорний кружечокВиховник : Сідайте за столи , і я покажу вам, як можна зробити курчат.Показ: На магнітній дошці продемонструвати алгоритм виконання аплікації, потім запропонувати дітям все повторити. листа, розташовуючи спочатку велике коло потім зверху маленьке коло голову курчати, потім великий трикутник внизу великого кола-лапки курчати, потім маленький трикутник на маленьке коло-це дзьоб курчати. 2. порядку наклеювання, допомагає деяким дітям правильно розташувати і наклеїти фігури. І курчата тут як тут( Тріска «клюють» по черзі)У воду качечка пірне(долоньки разом «пірнають» вперед)А курчатки не пірнуть( погрозили пальчиком)

Рефлексія.

Молодці хлопці! Ось які гарні курчата у нас вийшли. Подобаються вам вони, хлопці? Яке в тебе Курча вийшло, Ваня? А в тебе, Сашко? Ви такі молодці у мене, стільки діток курчат веселих зробили для курочки! Дивіться, як вона радіє, пританцьовує та каже Вам спасибі! Діти прощаються з курочкою та кажуть їй до побачення!

Хід заняття:

Вихованець: Сьогодні до нас на заняття прийшла ... читає загадку Я ряска, я хохлатка. Куд-куди! - кричу я коротко. Кричу, і чує вулиця: Знесла яєчко. (Куриця) Хто кудахче цілий день? Їй у гнізді сидіти не ліньки. Її жовтіхлопці Називаються «курчатки». - Хто це? (Показує дітям іграшку курку).

Звісно, ​​це Курка. Молодці! А як розмовляє курка? (Відповіді дітей).2. Спів пісеньки Вихованець. Давайте, разом заспіваємо пісеньку. Вихователь співає пісню, діти повторюють за ним підспівують. Вийшла курочка гуляти, свіжої трави пощипати, а за нею хлопці – жовті курчатки. Ко-ко-ко, Не ходіть далеко, Лапками гребите, Зернятко шукайте. Діти показують усі рухи разом з вихователем Курочка: Хлопці, мої хлопці курчатки не послухалися мене - пішли одні грати і загубилися. А я їм казала не ходіть далеко, лапками гребите, зернятка шукайте» Допоможіть мені повернути моїх діток. Вихователь хлопці, допоможемо нашій курочці? Знайдемо її курчат, зробимо курчат для курочки. Діти - так! Але спочатку давайте пограємо! Ігрова діяльність. Вихователь. Хлопці, хочете пограти в гру «Курочка-чубатка». Діти.Так, давайте. Вихованець. Я буду курка, а ви мої курчата Вихователь бере на себе роль курки, діти зображають курчат. Одна дитина буде котом. Кіт сидить на стільчику, далеко від решти дітей спить. Курка-мама виходить гуляти з курчатами і каже: Вийшла курочка-чубатка, З нею жовті курчатки. Квохче курочка: «Ко-ко, Не ходіть далеко». кішці, курка каже: На лавці біля доріжки Уляглася і дрімає кішка... Кітка очі відкриває І курчат наздоганяє. Кітка відкриває очі, нявкає і біжить за курчатами. Курчата разом з мамою-куркою тікають. При новому повторенні гри, виберете на роль кішки іншу дитину.3. Виконання аплікаціїВихованець - Які ви молодці! А Курочка наша знову засмутилася. Курочка - скоро мені додому повертатися. З вами я дуже весело грала, але мені нудно безкурчат. - Як ми можемо допомогти Курочці? (Діти пропонують зробити їй курчат).Вихованець: «Сьогодні ми з вами зробимо курчат для нашої курочки з кольорового паперу.Вихованець: Хлопці, опишіть курча, вихователь показує ілюстрацію картинку курчати За допомогою вихователя діти складають словесний опис курчати (жовтий, голова-маленький кружок, тулуб - великий кружок, дзьоб-червоний , око - маленький чорний кружечокВихованець: Сідайте за столи, і я покажу вам, як можна зробити курчат.Показ: На магнітній дошці продемонструвати алгоритм виконання аплікації, потім запропонувати дітям все повторити. 1. Розкласти готові форми на середині листа, розташовуючи спочатку велике коло потім зверху маленьке коло голову курчати, потім великий трикутник внизу великого кола-лапки курчати, потім маленький трикутник на маленьке коло-це дзьоб курчати. 2 .В процесі роботи вихователь спрямовує дії дітей, ставлячи питання про порядок наклеювання, допомагає деяким дітям правильно розташувати та наклеїти фігури.Пальчикова гімнастика. Зерна курочка клює ( обидві долоні разом відхиляємо від себе.

А курчатки не пірнуть (погрозили пальчиком)

4. Рефлексія. Молодці хлопці! Ось які гарні курчата у нас вийшли. Подобаються вам вони, хлопці? Яке в тебе Курча вийшло, Ваня? А в тебе, Сашко? Ви такі молодці у мене, стільки діток курчат веселих зробили для курочки! Дивіться, як вона радіє, пританцьовує та каже Вам спасибі! Діти прощаються з курочкою та кажуть їй до побачення!Практична частина заняття (додаток 4)

Беремо1\2 картону зеленого кольору, клей ПВА та готові, вирізані фігури 2. Далі приклеюємо на картон спочатку великий трикутник у самому низу 3. Потім беремо велике коло і приклеюємо його зверху над трикутником - тулуб курчати 4. Потім беремо жовте маленьке коло намазуємо його клеєм і приклеюємо його зверху над великим кругом - це буде голова курчати 5. Потім беремо маленький трикутник дзьоб курчати і приклеюємо його до маленького кола 6. Потім беремо фломастер чорного кольору і в центрі малюємо їм маленький кружечок очей курчата. І все ось і наша аплікація готова!

Література.

Космінська В.Б. та ін. Теорія та методика образотворчої діяльності в дитячому садку: Навч. Посібник для студентів пед. ін-тів / В.Б.Космінська, Є.І.Васильєва, Н.Б. Халезова та ін.

- М.: Просвітництво, 1977. - стор 182 - 189

В.Б.Космінська, Є.І.Васильєва, Р.Г. Казакова та ін. Теорія та методика образотворчої діяльності в дитячому садку: Уч. Посібник для студентів пед. інститутів п спец. № 2110 «Педагогіка та психологія (дошк.)» / - 2-ге вид., Перераб. та дод.