Конспект заняття з ліплення «Човник-краса, розписні вітрила»

Наталія БистроваКонспект заняття з ліплення «Човник-краса, розписні вітрила»

Мета: формувати у дошкільнят уявлення про різні види транспорту шляхом інтеграції пізнавальної діяльності, мовного розвитку таліплення.

Завдання: продовжувати вчити ліпити предмети різних форм, передаючи їх особливості;

формувати інтерес до різноманітних видів транспорту;

вивчати аналізувати основні частини предмета;

розвивати дрібну моторику, словниковий запас, посидючість, творчі здібності.

Словарна робота: днище, борти, ніс човна, корми, щогла,вітрило.

Матеріали: пластилін, кольоровий папір,«зубочистки», дошки дляліпки, серветки.

Інтеграція областей:«пізнання»,«музика»,«комунікація»,«художня творчість».

Хід заняття:

Здрастуйте, хлопці! Отже, чи всі готові дозаняття ?(так)

Хлопці, відгадайте моїзагадки:

П'є бензин, як молоко, може бігати далеко,

Возить вантажі та людей; Ти знайомий, звичайно, з нею!

Взуття носить із гуми, І звуть її… (9)(машина)

Ось сталевий птах, у небеса прагне,

А веде її пілот. Що за птах?(літак)

Я будь-якої пори року і будь-якої негоди

Дуже швидко за будь-яку годину провезу вас під землею(метро)

По хвилях палац пливе, На собі людей щастить.(корабель)

Хлопці, як одним словом назвати машину, літак, метро, ​​корабель; що це?

Відповіді дітей:(транспорт)

Правильно, хлопці. Машина, літак, метро, ​​корабель – це види транспорту.

Сьогодні ми ліпитимемо вид транспорту ну, а який саме вид, спробуйте здогадатися…

(звучить пісня з мультфільму«Катерок»)

Ви маєте рацію, сьогодні ми будемо ліпити водний вид транспорту.

Хлопці, подивіться надошку: Ми ліпитимемо човен зпарусом. Давайте розглянемо, з яких частин вонаскладається: днище човна, борти, щогли,паруса.

(демонстраційний матеріал на дошці)

Хлопці, мені здається, ви трохи втомилися, тож давайте трохи відпочинемо.

Над водою летять стрижі,(руки убік)

Під водою пливуть йоржі,(присіли)

Пливечовник-краса—

Розписні вітрила.

(руки зчеплені в замок перед грудьми, плавні рухи тулуба)повторити 2 рази

Тихо сіли на місця. Продовжуємо нашезаняття.

Зараз я вам покажу, як ми ліпитимемо човен.

Візьмемо половину бруска пластиліну та скачаємо ковбаску. Потімрозпливши таку ковбаску, поклавши на дошку і притиснувши долонею. Щоб зробити нісчовнику, один кінець пластилінової стрічки, що вийшла, «загостримо»— притиснемо великим і вказівним пальцями і злегка витягнемо. Інший кінець деталі – це корми нашого човна. Загнемо його вгору під прямим кутом. Ми зліпили дно-основу нашого човна з пластиліну.

Половину бруска пластиліну розділимо на чотири частини. З кожного шматочка скачаємо ковбаску. Ковбаски повинні бути трохи довшими за днище нашого човна з пластиліну. Приліпимо ковбаски-борта до днища - спочатку по одній з кожного боку, а потім уже наступний ярус. Якщо ковбаски з пластиліну вийшли довше, ніж днище човна, відщипнемо їх пальцями.

Скачаємо кульку і вставимо її між бортами човна. Він потрібний для того, щоб утримувати щоглу. Встромимо щоглу-зубочистку.

На щоглу наколемопарус – квадрат паперу або цукерковий фантик. Зверхуприліпимо прапорець із пластиліну(розплющена ковбаска ).

Наш човен з вітрилом готовий.

Перед тим, як ви почнете працювати, давайте згадаємо правила роботи з пластиліном.

1.Лепку виконуй на підкладній дошці, не клади пластилін на стіл, парту.

2. Перед роботою добре розігрій пластилін у руках.

3. Не кидай залишки пластиліну на підлогу.

4. Зберігай пластилін у коробочці окремо від зошитів та книг.

5. Після роботи витри руки ганчірочкою та вимий теплою водою з милом.

Перш ніж почати ліпити, давайте налаштуємо наші пальчики.

Дві долоні притисну. І морем попливу.

Дві долоні - друзі - цечовник моя.

Вітрила підніму, синім морем попливу.

А бурхливими хвилями пливуть рибки тут і там.

Тепер ви можете розпочати роботу.(самостійна діяльність)

Підсумокзаняття.

Хлопці, які ви молодці! Які гарні вітрильники у вас вийшли.

(готові роботи виставляються на макеті, вихователь разом із дітьми розглядають їх, оцінюють).

човник-краса
Конспект інтегрованого заняття з хохломського розпису «Ложки розписні, ось вони які» ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД МІСТА МОСКВИ СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ 8-2008-2012 ІМ.

конспект
Конспект заняття з малювання в нетрадиційній техніці «Лиса-краса» Робота виконана у змішаній техніці: лисиця та іній на гілках – тицьком жорсткої кисті, кучугури – відбиток поролонової губкою, сніжинки – ватяними.

вітрила
Конспект тематичного заняття у старшій групі «Дівоча коса — усьому світові краса». «Дівоча коса – всьому світу краса» Вєтрова А. Ю., вихователь НДОУ «Дитячий Сад № 98 ВАТ РЗ» Мета: - Познайомити дітей зрізновидами.

Конспект заняття з орігамі «Раз, два, три, човен пливи» (старша група) Пр. сод. : Познайомити дітей з виготовленням виробу у стилі орігамі з прямокутного листа. Уточнити знання дітей.

НОД з предметного малювання для дітей з ОВЗ у групі компенсуючої спрямованості «Човник пливе» Завдання: Освітня: • Вчити дітей створювати образ човника з наслідування поетапно. • Ввести поняття «корпус», «щогла», «вітрило». • Уточнити.

НОД з предметного малювання для дітей з ОВЗ у групі з компенсуючою спрямованістю «Човник пливе» Завдання: Освітня: • Вчити дітей створювати образ човника з наслідування поетапно. • Ввести поняття «корпус», «щогла», «вітрило». • Уточнити.