Людина як біосоціальний вид - Екологія - Предмети природного циклу - Каталог файлів -

2 Мета заняття Вигляд заняття Тип уроку Методи навчання Методи проведення……………………………………………………… ……..

Засоби навчання Роздавальний матеріал Література (основна та додаткова)………………………………………

СТРУКТУРА УРОКУ ХІД УРОКУ 1. Організаційна частина 2. Цілепокладання та мотивація 3. Актуалізація опорних знань………………………………………….

6 4. Вивчення нового матеріалу 5. Закріплення знань 6. Узагальнення та систематизація 7. Самоконтроль 8. Заключна частина уроку (підбиття підсумків) 9. Повідомлення домашнього завдання………………………………………….

Тема: ЛЮДИНА ЯК БІОСОЦІАЛЬНИЙ ВИГЛЯД: ОСОБЛИВОСТІ ХАРЧОВИХ І ІНФОРМАЦІЙНИХ ЗВ'ЯЗКІВ; ВИКОРИСТАННЯ ОРУДІЙ ТА ЕНЕРГІЇ

Дидактична мета: створення умов для осмислення нової навчальної інформації, для застосування знань та умінь у знайомій та новій навчальних ситуаціях; перевірка рівня засвоєння навчального матеріалу засобами технології КСВ.

Розвиваючі 1. Продовжити навчання вмінням знаходити необхідні відомості у тексті підручника. 2. Формувати вміння співробітництва під час роботи в парах змінного складу. 3. Розвивати вміння аналізу, порівняння, систематизації, узагальнення інформаційного матеріалу як раніше вивченого, і знову придбаного.

Виховні 1. Формувати досвід рівноправної співпраці вчителя та учнів у процесі колективного способу навчання. 2. Виховувати культуру спілкування: толерантність (терпимість) один до одного, уважне ставлення до співрозмовника. 3. Стимулювати розвиток пізнавального інтересу.

Вид заняття урок з технології колективного способу навчання (КСВ)

Тип уроку комбінований (засвоєння нових знань, перевірка знань, закріплення умінь)

Методи навчання інформаційно-розвиваючі (самостійна робота з книгою)

Методи проведення: словесний (інформаційно-репродуктивний); наочний (метод демонстрацій); практичний (метод співпраці)

Засоби навчання: навчально-наочні посібники вербальні посібники зображувальні посібники (малюнки);

Роздатковий матеріал допоміжний матеріал з актуалізації опорних знань, картки-завдання для роботи в парах, тести

Технології, що використовуються інформаційно-розвиваючі (самостійне вивчення літератури, виклад викладачем навчальної інформації); розвиваючі (колективна розумова діяльність)

Міжпредметні зв'язки: фізична географія, історія, соціологія, економіка, екологічні основи природокористування, дисципліни, пов'язані з майбутньою професією (технологічні)

Форма організації навчальної діяльності пари змінного складу

Навчальні місця навчальний клас

Література (для викладача) Основна 1. Криксунов Є.А., Пасічник В.В. Екологія: Методичний посібник. - М.: Дрофа, 1995. 2. Технологія колективного методу навчання. Методика викладання. // Біологія у шкільництві. - 2003. - № 4. С.23-27. 3. Пономарьова О.М., Чернова Н.М. Методичний посібник до підручника за редакцією Н.М. Чернової «Основи екології. 10 (11) клас». - М.: Дрофа, 2001. 4. Чернова Н.М. Основи екології: Навч. для 10 (11) кл. загальноосвіт. навч. закладів/Н.М. Чернова, В.М. Галушин, В.М. Костянтинів; За ред. Н.М. Черновій. - 11-е вид., Випр. - М.: Дрофа, 2007.

Додаткова 1. Дольник В.Р. Неслухняне дитя біосфери. - М.: Педагогіка-Прес, 1994. 2. Козлова Т.А., Сухова Т.С., Сивоглазов В.І. Екологія: Книга для учителя. М: Школа-Прес, 1996.

Література (для студентів) Основна 1. Чернова Н.М. Основиекології: Навч. для 10 (11) кл. загальноосвіт. навч. закладів/Н.М. Чернова, В.М. Галушин, В.М. Костянтинів; За ред. Н.М. Черновій. - 11-е вид., Випр. - М.: Дрофа, 2007. Додаткова 1. Дольник В.Р. Неслухняне дитя біосфери. - М.: Педагогіка-Прес, 1994.

1. Організаційна частина 1-2 хв. 2. Цілепокладання та мотивація 5 хв. 3. Актуалізація опорних знань 7-10 хв. 4. Вивчення нового матеріалу 35-40 хв. 5. Закріплення знань 5 хв. 6. Узагальнення та систематизація 15 хв. 7. Самоконтроль 5 хв. 8. Заключна частина уроку (підбиття підсумків) 7 хв. 9. Повідомлення домашньої будівлі 1 хв. ХІД УРОКУ Структура уроку Діяльність вчителя Діяльність учнів

1. Оргчастина Вітає учнів, пропонує зайняти свої місця, перевірити готовність робочого місця. Нагадує прийоми роботи у парах змінного складу. Вітають вчителі. Розсаджуються, перевіряють наявність дидактичних карток та інструкцій для виконання самостійної роботи.

4. Вивчення нового матеріалу Пропонує учням картки для самостійної роботи за варіантами (див. Додаток 2). Пояснює, що роботу потрібно виконати за відомим учням алгоритмом (див. Додаток 3). Отримують картку свого варіанта. Приступають до виконання завдань своєї картки. Обговорюють відповіді на запитання з партнером за варіантом у групі. Передають отриману інформацію партнеру у парі. Запитують свою картку партнеру в парі. Перевіряють правильність відповідей. Змінюються ролями. 5. Закріплення знань Пропонує підготуватися до відповідей на питання щодо вивченого матеріалу (див. Додаток 4). Готуються до відповіді з питань для розмови (див. Додаток 4). 6. Узагальнення та систематизація Задає питання щодо закріплення знань, та пропонує учнямзаповнити таблиці (Додаток 5). Відповідають на запитання вчителя, узагальнюють та систематизують вивчений матеріал, заносять інформацію до таблиць

7. Самоконтроль Проводить тестовий контроль засвоєння нового матеріалу та пропонує результати роботи з партнером за варіантом (див. Додаток 6). Виконують тест, проводять взаємоперевірку з партнером за варіантом, звіряючись із записами на дошці. 8. Заключна частина уроку (підбиття підсумків) Організує бесіду з обговорення результатів роботи учнів. Висловлює власну думку про успішні досягнення на навчальному занятті. Визначають результати своєї роботи, орієнтуючись на цілі, записані у зошиті. 9. Довідка домашнього завдання Пропонує прочитати текст підручника, (стор. 162-175), записи в зошиті на тему уроку. Записують завдання, задають уточнюючі питання.

предмети
Шановна Олено Василівно!

На жаль, ваша робота не пройшла технічну експертизу та не допущена до участі в основній частині Третього відкритого професійного конкурсу педагогів «Активні методи навчання в освітньому процесі». Представлений вами матеріал не відповідає вимогам до конкурсних робіт, зокрема:

під час підготовки роботи ви не врахували вимоги до оформлення матеріалів; не скористалися рекомендованими шаблонами.

Запрошуємо вас взяти участь в інших заходах "Мого університету", про які ви можете дізнатись із розсилок "Мого університету".

Гавриліна Марія Владиславівна, технічний експерт