Майстра свогосправи Комаренка Н

комаренка
Дорогі друзі, сьогодні учасник нашої рубрики "Майстри своєї справи"Комаренко Наталія Валентинівна, педагог додаткової освіти МОУ ДОД ЦДТ м. Волгодонська Ростовської області, із задоволенням пропонує вашій увазі Майстер клас для педагогів на тему: Канзаші – цумами. "Квітка гліцинії". Цей матеріал буде цікавий педагогам та батькам.

«Працюючи педагогом додаткової освіти, щоб захопити дітей, завжди доводиться шукати нові або давно забуті види народної прикладної творчості. Так я відкрила для себе японське мистецтво Канзаші. Цей вид мистецтва привернув увагу моїх колег. Було вирішено розробити та провести майстер клас для педагогів. Передаючи свій досвід, я рада тому, що справа, якою займаюся, привертає увагу моїх колег. Тому хочеться поділитися такою цікавою справою. Успіхів!"

Захоплюючого читання…

План-конспект заняття майстер-клас на тему: Канзаші – цумами. «Квітка гліцинії»»

Розробив: Комаренко Наталія Валентинівна, педагог додаткової освіти МОУ ДОД ЦДТ

Майстер-клас проводиться для освітян додаткової освіти.

Тривалість одного заняття: 90 хв з перервою. Робота розрахована на 2 заняття.

Мета заняття – Виготовлення квітки гліцинії у техніці «Канзаші-Цумамі»

  • дати знання з технік канзаші та цумами;
  • визначити будову квітки гліцинію;
  • дати знання щодо прийомів оформлення декоративної роботи;
  • дати знання з певних прийомів у канзаші;
  • дати знання щодо роботи з інструментами та матеріалами, що застосовуються в канзаші;
  • дати знання з виготовлення стилізованої рослини.

Матеріали таінструменти для роботи:

  1. Ілюстративний матеріал.
  2. Картон.
  3. Атласна стрічка 6 темно фіолетових квадратів 5 см стрічки, 3 світло-фіолетових квадрата 5 см стрічки, 3 світло-фіолетових квадрата 3 см стрічки, 3 жовті квадрати стрічки в 2,5 см і 5 зелених квадрата 5 см стрічки
  4. Голка для шиття довга товста та тонка
  5. Ножиці
  6. Свічка чи запальничка
  7. Пінцет
  8. Нитки, армовані білі
  9. Клей-момент
  10. Лінійка

Робоче місце має бути підготовлене таким чином: Стіл, Стілець, Гарне освітлення, Проектор

Тип заняття: традиційне, вивчення нових знань

Правила техніки безпеки:

Робоче місце має бути організовано зручно

Волосся має бути заправлене

Матеріалами та допоміжними засобами потрібно користуватися акуратно.

Під час роботи з вогнем потрібно бути максимально акуратним.

Під час роботи з ножицями потрібно бути точними.

При роботі з голкою тримати її від очей на безпечній відстані, робити уколи вгору.

Після закінчення роботи прибрати своє робоче місце.

  • Організаційний момент.
  • Теоретична частина.
  • Практична частина.
  • Висновок.

Шановні колеги сьогодні я хочу познайомити Вас з технікою канзаші-цумами.

Готуємо робоче місце. На стіл кладемо килимок або картонку. Зліва ножиці та лінійку, справа запальничка, посередині свічка. Зверху викладаємо стрічки та голницю, а лінійку кладемо перед собою або ліворуч. Посередині пінцет.

Японська канзаші (kanzashi) – це прикраса, яка є невід'ємним атрибутом зачісок жінок жінки Японії. Як правило, це довга шпилька з будь-яким декором з тканини в стилі орігамі (квіти, метелики таі т.д.).

Зародилося канзаші у другій половині 17 століття. Спочатку воно застосовувалося як прикраса, але згодом набуло важливішого сенсу - за цими аксесуарами можна було визначити шар суспільства японки, а також сімейний стан і наявність дітей.

"Шпилька", так звучить переклад слова "канзаші" з японської мови. Виготовляли ці шпильки з деревини самшиту, сакури, панцира черепахи, а також дорогоцінних металів та каміння. Найдорожчими канзаші були ті, що виготовлялися з кістки журавля. На сьогоднішній день найбільш поширеним і дешевим матеріалом є звичайний пластик.

Існує кілька видів канзаші:

  • Мацуба – шпилька у вигляді соснової голки.
  • Мімікаки – шпильки середнього розміру на одній або двох довгих ніжках: хірауті (шпилька з круглим плоским орігамі), тама-канзаші (найпоширеніший вид канзаші). ), есите (плоські роздвоєні шпильки).
  • Біракан – розвіваються канзаші: біра (орігамі у вигляді птахів, метеликів зі звисаючими ланцюжками), тирикан (декоративна платівка з дорогоцінного металу зі звисаючими частинами, декором служать шовкові або металеві квіти, метелики), біра-біра (декора ).
  • Цумами-канзаші або хана-канзаші – прикрасою для них служать квіти з шовку: сидар (цумами канзаші зі звисаючими квітами), кусудама (шпилька з кулькою з шовкових пелюсток).
  • Канзаші також розрізняють за сезоном, де кожній порі року і місяця відповідає певна квітка або рослина: у травні-гліцинії та іриси.

До цього дня канзаші користуються популярністю не тільки в Японії, але і по всьому світу. Їх по-раніше використовують як прикрасу зачіски, але також вони служать як декор для одягу, виступають як біжутерія та самостійні аксесуари.

Техніка цумами канзаші.

У її основі лежить складання (цумами) шматочків квадратної чи прямокутної форми.

Необхідні матеріали для виготовлення цумами канзаші:

  • Тканина. Нею може бути шифон, креп-сатин, атласні стрічки, нейлон, орган, капрон, шовк;
  • Шматок мила або кравецький олівець для розмітки тканини, лінійка, ручка, ножиці;
  • Пінцет;
  • Голка з ниткою;
  • Запальничка або свічка, щоб обпалити краї та з'єднати деталі
  • Фурнітура за бажанням.
  • Клей.

У техніці цумами-канзаші використовуються гострі та круглі пелюстки. Сьогодні на занятті ми спробуємо виконати квітку гліцинію у техніці цумами-канзаші. Отже, приступаємо до роботи.

Гліцинія у кольорі.

Робота виконується послідовно за етапами виготовлення квітки (пелюстка, серединки квітки, виворот), гілочка.

1.Відміряємо і відрізаємо 6 темно-фіолетових квадратів 5 см стрічки, 3 світло-фіолетові квадрати 5 см стрічки, 3 світло-фіолетові квадрати 3 см стрічки, 3 жовті квадрати стрічки в 2,5 см і 5 зелених квадратів 5 см стрічки.

2. Починаємо виготовлення круглої пелюстки. Згортаємо темно-фіолетовий квадрат навпіл по діагоналі та припікаємо кінці.

3. Теж робимо і зі світло-фіолетовим квадратом, накладаємо один на одного і з'єднуємо.

4. Згортаємо два скріплені квадрати навпіл світло фіолетовою стороною вгору.

5.Завертаємо нижні краї догори та припікаємо.

6. Нижні кути загортаємо усередину.

7. Розвертаємо пелюсток, відрізаємо зайвий кут

8. Таким чином, збираємо 3 пелюстки подвійних, 3 темно-фіолетових та 3світло-фіолетові з 3см стрічки.

9. Виготовлення гострої пелюстки. Зелений квадрат згортаємо по діагоналі, підпалюємо краї.

10. Звертаємо ще раз по діагоналі і ще раз підпалюємо край.

11. Обрізаємо нижній кут і обпалюємо вогнем.

12. Обрізаємо бічний край і обпалюємо.

13. Гострий листочок готовий. Так збираємо усі 5 зелених листочків.

14. Теж робимо і з трьома жовтими пелюстками, але вони нижній край не обрізаємо.

15. Збираємо на нитку в голкою верхню частину квітки та зав'язуємо шляхом стягування.

16. Верхня частина готова.

17. Те саме робимо і з нижньою частиною, чергуючи темні пелюстки з подвійними.

18. Серединка. Вирізаємо з картону коло діаметром 3 див.

19. Вирізаємо квадрат із темно-фіолетової атласної стрічки.

20. Округлюємо кінці та обпалюємо.

21. Обшиваємо кола тканиною. Голкою з ниткою збираємо 12 білих пелюсток на велику основу, і пришиваємо 12 пелюсток, що залишилися, до маленької серединки.

22. Основа готова.

23. Пришиваємо нижню частину пелюсток на основу. До більшої квітки пришиваємо меншу, а збоку прикріплюємо зібрану гілочку. Пришиваємо стразу.

24. Виворіт проклеюємо атласом і пришиваємо стрічку для кріплення шпильки.

25. Гліцинія готова.

Порівняємо наші гліцинії.

Я сподіваюся, що сьогоднішній досвід знайде продовження у Ваших заняттях із дітьми.

  1. Майстер класи з канзаші. Багато-valirossi-я.ру
  2. Квітка жоржини в стилі канзаші. ру
  3. Канзаші – цумами/Темп/2011р.
  4. Історія канзаші-цумами/Міг/2009р.
  5. Орігамі-канзаші/Ворламова А.І./Москва/2007р.

Автономна некомерційна організація "Санкт-Петербурзький центр додаткової професійної освіти"