М’який знак – хитрий знак – урокукраїнської грамоти в 1 класі - початкові класи, уроки

Урок української грамоти в 1 класі Тема: "Ь знак"Мета уроку: -Познайомити з буквою Ь(м'який знак).Розкрити значення м'якого знака для позначення м'якості згодних на листі. -Удосконалювати техніку читання учнів. -Розвивати словниковий запас учнів. -Виховувати почуття гордості за свою Батьківщину. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Методи викладання:інформаційно-повідомляючий,стимулюючий,інструктивний. Вигляд уроку: комбінований. Метод навчання: евристична бесіда.Методи навчання: репродуктивний, частково пошуковий. Методи виховання:виразний виклад,бесіда,творчі завдання,створення проблемних ситуацій,гра. Устаткування: Підручник "Буквар" Підручник "Букваренок" Підручник "Супутник Букваря" Малюнок із зображенням Ь знака, буквосполучення з Ь знаком. Індивідуальні дзеркальця. Тлумачний словник. Малюнки із зображенням лося, лані, оленя.

Хід уроку

1.Орг.момент. -Посміхніться один одному. Побажайте гарного настрою, впевненості при зустрічі з новою літерою, читанні та листі слів з цією літерою. 2.Актуалізація знань. Повторення вивчених літер та слів із цими літерами. 3.Знайомство з новою літерою. -Сьогодні ми з вами познайомимося з новою літерою -Живе в улюбленій Азбуці відомий фокусник. Як його звати? -Здогадайтеся! М'який голос, М'який крок, Це буква..м'який знак (показати Ь) -Хочете знати, чому він називає себе фокусником? а) Читання буквосполучень-згодних з Ь у стовпчик. Відкрийте буквар на стор.74 Прочитайте самостійно, про себе, букв поєднання з Ь знаком у стовпчиках. б) Спостереження за вимовою. -Читання цих словосполучень табуквосполучень (хором і ланцюжком) -Що ви помітили?Висновок: Ь знак не позначає звуку, це особлива буква, вона позначає м'якість інших приголосних звуків на листі. М'який знак-це справжній фокусник. Чому? давайте прочитаємо кілька слів. в) читання 1 стовпчика самостійно. - Прочитайте 1 стовпчик самостійно. - Які чарівні перетворення та фокуси ви помітили? (Замінили твердий приголосний наприкінці слова на м'який) - Чи змінився сенс і звучання слів? г) Розмова про лексичне значення слів кожної пари: Мол-Моль, Кут-Вугілля, Бил-Биль, Пил-Пил, Кон-Конь. Кут - геометрична фігура, утворена двома променями, що виходять з однієї точки-вершини. Вугілля-в мистецтві матеріал для малювання, виготовлений з випалу тонких деревних гілок або обструганих паличок. 4.Робота в прописі. а) Лист літери Ь (м'який знак) -Давайте ми навчимося писати нашого маленького чарівника у прописі. - На що схожа літера Ь? в) Показ листа букви на дошці. - Я малюю м'який знак ніжною крапелькою ось так. г) Лист букви вчимося Завдання: Обведіть букву Ь у прописі; дотримуючись нахил прописати Ь 5 разів (перевірити як діти тримають ручку та поставу). д) Фізкультхвилинка для пальчиків. е) Робота над з'єднанням із літерами. - Як з'єднується Ь з літерами на листі. (Внизу або петлею поворотом у середині літери) -розхвалився Ь, що він найчарівніший і найкрасивіший у дітей у прописах. - Хто ж поставить цього хвалько-фокусника? (Пропозиції дітям). -Деякі жителі нашої Азбуки стали сміються: "Ми і без тебе вміємо показувати фокуси". Дивись, був ЛУК, став ЛЮК, був МАЛ, став МЯЛ. Так голосні поставили хвалько на місце. -Хтопоставив Хвастунишку на місце? Згадайте які голосні позначають м'якість приголосних на письмі?(Я,Е,Е,І,Ю.) 5. Робота в Букварі. а) Читання 2-го стовпчика. - Самостійно прочитайте слова, що ви помітили? -Назвіть приголосні звуки, які звучать м'яко в словах: ГУСЬ, ЛЕНЬ,ОЛЕНЬ,ЛАНЬ,ЛОСЬ. б) Звукобуквенний аналіз слова "ЛОСЬ" -Скільки складів у слові? -Скількобукв? -Скільки звуків? -Чому звуків менше ніж букв? -Буква Ь не означає звуку, тому в слові більше букв, ніж звуків. - Поясніть значення слова ЛАНЬ. ( Животне із сімейства оленів) 6. Робота по супутнику Буквара. 7.Підсумок уроку. 8. Рефлексія

Перегляд вмісту документа «" М'який знак - хитрий знак" урок української грамоти у 1 класі »

хитрий

Поурочний план уроку «Українська грамота».

Тема:Літера Ь (м'який знак).

Ознайомити з літероюЬ(м'який знак). Розкрити значення м'якого знака для позначення м'якості приголосних на листі;

удосконалювати техніку читання учнів;

Розвивати словниковий запас учнів;

Виховувати почуття гордості за свою Батьківщину.

Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу.

Метод навчання:евристична бесіда.

Методи викладання:інформаційно-повідомляючий, стимулюючий, інструктивний.

Методи вчення:репродуктивний, частково-пошуковий.

Методи виховання: виразний виклад, бесіда, творчі завдання, створення проблемних ситуацій, гра.

Підручник «Супутник Буквара»

малюнок із зображенням м'якого знака, буквосполучення з м'яким знаком;