На фермі у Кота Матроскіна у селі Простоквашине»

Ірина Глазкова«На фермі у Кота Матроскіна в селі Простоквашине». Відкрите заняття у середній групі

Мета: Конкретизувати уявлення про вже відомих дітей домашніх тварин; дати початкові уявлення про їх спосіб життя і користь, що приноситься ними; вміти називати дитинчат, лікаря, який їх лікує, місце проживання кожної тварини, викликати інтерес до тварин, бажання доглядати їх; розвивати мовлення, мислення, пам'ять.

Матеріал дозаняття.

Картинки із серіалу«Домашні тварини»; іграшки(домашні тварини)корова, вівця, собака, кінь, кролик, свиня з дитинчатами. Відро, мітла, солома, зерно. Макети молочних продуктів. Вовняніречі: вовна, прядка, нитки вовняні, валянки, рукавиці, шкарпетки, пух. Дляігри: м'яч.

Словарна робота: Домашня худоба, ветеринарний лікар, кошара, стайня, свинарник, корівник.

Хід заняття.

(Справа відбувається у селі Простоквашино у господарстві Кота Матроскіна).Матроскін мете двір, раптом хтось стукає у двері. Це дядько Федір зі своїми друзями приїхав у гості доМатроскіна та Шарика.

Дядя Федір: ПривітМатроскін ! Це мої друзі з міста, вони хотіли б познайомитись із твоїм господарством.

Матроскін : Муркає.

Дядя Федір: ЗаспокойсяМатроскін. Все одно вся Україна знає про твої смачні молочні продукти«Простоквашино ».

Матроскін : Так і бути, познайомлю вас зі своїм господарством. За однієї умови, якщо ви відповісте на мої запитання!

(Матроскін запрошує гостей до себе в хату, пригощає чаєм з бубликами і починаєрозмову).

Матроскін : Скажіть мені хлопці, чим відрізняються свійські тварини від диких?

Діти: За домашніми тваринами доглядає людина; він їх чистить, прибирає за ними, годує, лікує, робить щеплення, стриже, доїть, заготовляє на зиму корм, усі вони живуть поруч із людиною.

Матроскін : А хто їм робить щеплення, уколи, лікує їх?

Діти: Ветеринарний лікар.

Матроскін : А де живуть дикі тварини?

Діти: Дикі тварини живуть у лісі, вони самі собі добувають їжу, самі собі запасають корм на зиму. За ними людина не доглядає, не лікує їх і не прибирає за ними.

Матроскін : Ну що ж, я бачу, ви знаєте, чим відрізняються дикі тварини від домашніх. Молодці!

(У цей час лунають голоси свійських тварин - запис).

Матроскін : Чуєте! Ось і є моє господарство.

(Матроскін пропонує дітям вийти у двір та познайомитися з тваринами).

Зображення 1. Собака зі щенятами.

Матроскін загадує загадку.

З господарем дружить

Живе під ганком

Хвостик кільцем.(Собака).

Розповідь дітей про собаку.

Собаки бувають – мисливські, прикордонні, собаки – рятувальники, витягують людей з-під руїн, допомагають сліпій людині пересуватися, переходити дорогу.

Свиня з поросятами.

ЗагадкаМатроскіна :

А на спинці – щетинка.(Свиня).

Розповідь дітей про свиня та її дитинчат.

Матроскін : Тепер слухайте наступну загадку і відгадайте, до якої тварини ми підходимо?

- Не коваль, не тесляр,

А перший на селі працівник .(Кінь).

Правильно, ми прийшли в стайню до коня, а поряд з нею

Розповідьдітей про коня, про його користь людині.

Матроскін : Далі йдемо в сарай. Слухайте загадку.

- Довге вухо, грудочку пуху,

Стрибає вправно, гризе морквину.(Кролик).

Розповідь дітей про кролика, його харчування і про користь людям, що приноситься.

(На столі зразки пуху, пухові рукавиці, шапочка, слідочки, шарфик).

Матроскін : Діти, а ви знаєте де живуть вівці?

- Хто ні в спеку, ні в холоднечу

Чи не знімає шубу?

Хто не зрадить, не тче,

А людей одягає?(Вівця).

Діти розповідають про вівцю та її дитинча ягня, про її харчування та користь.

(Зразки вовни чистої, вовняних ниток – пряжі, прядка, шкарпетки, валянки, рукавиці, светр).

Матроскін пропонує дітям пограти у гру.

Гра«Вірно - не вірно».

Діти встають у коло, аМатроскін кидає дитині м'яч і задає їйпитання, а дитина повинна відповісти словом«вірно»або«не вірно». Якщо не так, то відповісти правильною відповіддю.

- У кішки – копита?(Не вірно)

- У корови – ягня?(Не вірно)

У корови теля.

- У коня - лоша?(Вірно)

– Корова дає шерсть?(Не вірно)

Корова дає молоко.

- У кролика – кроленята?(Вірно)

-У собаки - щенята?(Вірно)

Матроскін : Хлопці, чуєте, хтось мукає. Це моя годувальниця«Буренушка».

Діти називають дитинча і дають йому прізвисько – Гаврюша.

Розповідь дітей про корову, про те, чим вона харчується, яку користь приносить людині.

Матроскін : А які ви знаєте молочні продукти?

Діти: Сир, олія, сметана, сир, йогурт, морозиво, згущене молоко. (На всіх коробкахнапис«Простоквашино »).

Наприкінцізаняття Матроскін пригощає дітей молочними продуктами з«Простоквашино ».

Список використаної літератури.

1. Артемова Л. В.«Навколишній світ у дидактичних іграх». М., 1933р.

2. Бондаренко А. К.«Дидактичні ігри в дитячому садку». М., 1991р.

3. Виноградова Н. Ф.«Розумове виховання дітей у процесі ознайомлення дітей із природою». М., 1978р.

4. Коломіна Н. В.«Вихування основ екологічної культури в дитячому садку». Москва«Творчий центр»- 2003р.

5. Лучич М. В. "Дітям про природу". Москва., 1989

6. Маневцова Л. М.«Світ природи та дитина». Санкт-Петербург«Акцидент»- 2004р.

7. Молодова Л.«Ігрові екологічнізаняття з дітьми ». Мн., 1996р.

8. Ніколаєва С. Н.«Комплекснізаняття з екології ». Москва«Педагогічне суспільство України»- 2005р.

9. Ніколаєва С. Н.«Кохання до природи виховуємо з дитинства». Москва«Мозаїка-Синтез»- 2002р.

10. Нуждіна Т. Д. «Енциклопедія для малюків. Диво - всюди » . Я., 1998р.

11. Попова Т. І.«Світ навколо нас». Москва«Лінка - Прес»- 2002р.

12. Селіхова Л. Г.«Ознайомлення з навколишнім світом та розвиток мови». Москва «Мозаїка – Синтез»

Підгрупове заняття у старшій групі. Тема: Поїздка в Простаквашино (Домашні тварини та їхні дитинчата). Цілі: Познайомити дітей з родовим поняттям «домашні тварини» і з видовими поняттями, що входять до нього. Закріплювати.