Навчання розповіді

Ірина СтефанськаНавчання розповіді. Складання оповідань на тему «Осінь настала». Читання віршів про ранню осінь

Освітня область: мовленнєвий розвиток

Вікова група: 5-6 років(старша група)

Тема заняття:Навчання розповіді :складання оповідань на тему«Осінь настала ».Читання віршів про ранню осінь.

Мета заняття:навчання дітей складання розповіді з особистого досвіду.

Освітні: Зв'язковамова: розвивати монологічну мову, вчити складно, за змістомскладати невеликі оповідання з особистого досвіду. Звукова культурамови: вчити дітей диференціювати на слух звуки [з], [с]. Граматичний ладмови: активізувати вживання у мові прикметників, удосконалювати вміння узгоджувати слова у реченні. Формуваннясловника: вправляти у доборі синонімів та антонімів до прикметників.

Розвиваючі: систематизувати та закріпити уявлення проосінь, сезонні зміни, прикмети,осінню погоду.

Виховні: долучати дітей до сприйняття художніх та поетичних творів проосінь.

Попередня робота: спостереження за змінами в природі на прогулянках, по дорозі до дитячого садка, в саду;читання та заучування віршів про осінь,розгляд ілюстрацій ; дидактичні ігри«Асоціації»,«Одяг», зі звуками.

Обладнання: схеми, листя(червоні та жовті)за кількістю дітей.

Хід заняття:

Методи та прийомиДіяльність педагога Діяльність дітей

1. Організаційний момент:

Вихователь з дітьми заходять у групу, де на килимі лежать червоне та жовте листя.

Актуалізація знань дітей

Дидактична гра«Правильні слова»

- Діти, подивіться, що це на нашому килимі?

- Правильно, цеосінні листочки, а які вони за кольором, за формою?

- А як ви думаєте, чому це листя червоне і жовте? Як вони потрапили до нас у групу?

- Я пропоную вам підняти це красивеосіннє листя, подивитися на нього. Давайте пограємо з цим листям.

Гра називається«Правильні слова». Я називатиму слова, якщо в слові є звук [з], ви піднімаєте червоний листок, а якщо звук [с] – жовтий листок. Давайте спробуєм.

Молодці, все впоралися, давайте зберемо наше листя в букет і поставимо його у вазу.

– Вони червоні, жовті, гарні, різні.

- Тому що заразосінь, листя опадає з дерев, падає на землю, вітер їх заніс до нас...

Діти піднімають листя(у кожної дитини червоний та жовтий лист).

Діти стають у коло.

Сідають на місця.

2. Основна частина заняття:

Формування словника(підбір сино-німів та антонімів у прикметниках)

Робота за схемами.

Фізкультхвилинка«Осіннє листя »

Повторна робота за схемами(для закріплення).

Розвиток зв'язкової монологічної мови.

Вихователь по черзі запитує дітей, допомагає, підказує, якщо виникають труднощі, просить допомоги у вихователів. Орієнтується на час, якщо хтось із дітей не встиг розповісти, то обов'язково вислухати після заняття

Хлопці, ви правильно сказали, що заразна вулиціосінь. Це пора року, коли змінюється природа, погода, тварини та птиці поводяться по-іншому. Сьогодні я хочу запропонувати вамскласти свою розповідь про осінь.

Подивіться на репродукцію картини «Золотаосінь » художника І. І. Левітана.

Яка тут зображенаосінь ?

А тепер подивіться на репродукцію картини«Піз-няосінь »Кубарьова В. Г.

Яку осінь ви бачите тут?

Правильно.Осінь буває різною - може бути теплою і сонячною, такуосінь ще називають золотою, а може бути холодною і дощовою - це пізняосінь.

Скажіть, а який одяг ми носимо восени?

Що відбувається із природою?

Щоосінь роблять звірі та птахи?

Ми з вами згадали прикметиосені, поговорили про одяг, про природу. Тепер ви можете саміскласти свою розповідь про цю пору року, а щоб вашірозповіді були правильними, ми будемо використовувати схеми.

Погляньте на екран:

1 схема: зміни в природі.

2 схема: поведінка звірів та птахів.

3 схема: одяг, заняття людей.

За цими схемами ви будетескладати свої оповідання. Але спочатку давайте трохи відпочинемо.

Скажіть, щовосени відбувається з листям?

Так, вони опадають, а осінній вітер підхоплює і несе їх у далечінь. Давайте уявимо, що ми з вами яскраві осінні листочки і трохи політаємо.

Фізкультхвилинка«Осіннє листя »

Ми листочкиосінні,

На гілках ми сидимо.(присісти)

Дунув вітер - полетіли,

Ми летіли, ми летіли (легкий біг по колу)

І на землю тихо сіли.(присісти)

Вітер знову набіг

І листочки все підняв.(легкий біг по колу)

І на землю тихо сіли.(присісти)

А тепер ще раз уважно подивіться на схеми. Давайтеповторимо:

1 схема: зміни в природі.

2 схема: поведінка звірів та птахів.

3 схема: одяг, заняття людей.

Тепер я пропоную вам зіставити своїоповідання про осінь і розповісти їх нам.

- Красива, яскрава, сонячна, тиха.

- Похмура, холодна, темна, сира.

- Куртки, кофти, чоботи, шапки, беремо парасольки, якщо йде дощ.

- Жовтіють листя та трава, йде дощ.

– Птахи відлітають у теплі краї, звірі готують запаси на зиму.

- Вони жовтіють та падають.

Діти повторюють схеми.

Складають оповідання з особистого досвіду.

3. Заключна частиназаняття:

Хлопці, сьогодні ми з вами згадали проосінь, її прикмети, погоду, які зміни відбуваються з тваринами, ви всі сьогодні дуже добре підготували свої розповіді.

А тепер, я хочу, щоб ви оцінили свою роботу, як пройшло наше заняття, чи розповіли, чия розповідь вам найбільше запам'яталася.

Рефлексія«Осіннє дерево »: я пропоную вам листочки - жовті та коричневі, якщо вам сподобалося наше заняття, сподобалосяскладати оповідання, візьміть жовтий листок і прикріпіть на нашеосіннє дерево, а якщо вам щось не сподобалося, візьміть коричневий листок.

Подивіться, яке дерево в нас вийшло!

Стало раптом світліше вдвічі,

Двір як у сонячних променях –

Ця сукня золота

Біля берези на плечах.

Вранці ми подвір'я йдемо –

Листя сиплеться дощем,

Підногами шелестять

І летять… летять… летять…

З павучками в серединці,

І високо від землі

Все летить! Мабуть, це

Відлітає наше літо.

Діти беруть участь у рефлексії заняття.

Період раннього дитинства є найважливішим у розвитку дитини, саме у віці 2-3 років, як вважають психологи, відбувається зрушення у розвитку.

«Навчання розповіді дітей з ОВЗ (ЗПР) 5–6 років за допомогою допоміжних засобів» Розвиток зв'язного мовлення є центральним завданням у системі корекційно-розвивального навчання дітей із затримкою психічного розвитку.

Конспект заняття на тему: «Ось і осінь настала» Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад Старооскольського міського округу Конспект організовано – освітній.

Конспект заняття з розвитку мови. Читання віршів про зиму Конспект заняття з розвитку мови (читання художньої літератури у старшій групі) Тема: «Читання віршів про зиму» Програмні завдання:.

Конспект заняття з розвитку мови. Читання та завчання віршів Агнії Львівни Барто, опис іграшок Конспект заняття з розвитку мови. Читання та завчання віршів Агнії Львівни Барто, опис іграшок. Завдання: відповідати на запитання.

Навчання дітей дошкільного віку розповіді. Навчання дітей дошкільного віку розповіді. При навчанні розповіді необхідно враховувати особливості мовної діяльності дошкільнят.

Виконала: Кошкіна Людмила Петрівна, вихователь “Мова – дивовижний сильний засіб, але треба мати багато розуму, щоб користуватися ним”. .

Навчання розповіді про картину «Ми для милої матусі…»Мета: продовжувати вчити дітей складати зв'язкову розповідь із серії сюжетних картинок. Навчальні завдання: -Збагачення словника, активізувати.

Складання оповідань із серії сюжетних картинок Значення зв'язного мовлення у житті дошкільника дуже велике. По-перше, якість мови визначає готовність дитини до шкільного навчання. По-друге,.