НОУ УЦ! Конспект інтегрованого заняття у другій молодшій групі

«Дитячий садок №110» м. Череповець/

Автор: Матусевич Тетяна Олександрівна, вихователь

Конспект інтегрованого заняття з пізнавального розвитку, розвитку мовлення та малювання у другій молодшій групі.

Тема: «Знайомство з кішкою-Муркою та кошенятами»

Мета:

-Познайомити дітей з кішкою та її дитинчатами, їх відмінними рисами.

-Розвивати зв'язне мовлення, спонукаючи дітей відповідати питання повними пропозиціями.

-Виховувати допитливість, вміння слухати вихователя, відповідати з його питання.

-Вчити виконувати різні ігрові дії.

-Вчити наслідувати «мови» кошенят.

Хід заняття:

Діти входять до групової кімнати, розсідаються півколом на стільці. Звучить тиха музика, вихователь звертає увагу дітей на підлогу, на якій розкидані поплутані клубочки.

Вихователь: Ой, хлопці, подивіться, хтось заплутав усі наші клубочки. Здається, знаю, хто це зробив. Я загадаю вам загадку, а ви відгадаєте, хто це такий:

«Любить рибку та сметану,

І співає так солодко "мяу",

І муркоче біля віконця,

Хто ж це діти?

Вихователь: Правильно, кішка. Давайте покличемо її до нас. Скажімо разом «кис-кис-кис» (показ іграшки кішки-мурки).

Розмова «Що є у кота»

Послухайте, що розповість про себе кішка Мура:

«Мої очі бачать навіть уночі. Мої вуса довгі та тонкі, вони допомагають мені орієнтуватися у просторі. Мої вуха зазвичай стоять сторчма і дуже добре чують. Мої кігті допомагають мені лізти на дерево і дряпати ворогів. Коли пазурі мені не потрібні, я їх втягую. Мій хвіст, м'який і гнучкий, служить мені як кермо. А ще здопомогою хвоста я вмію висловлювати свої почуття: коли мені страшно, я підтискаю хвіст, коли серджуся - сіпаю їм з боку на бік, а коли песчуся з коханим господарем - піднімаю хвіст догори. Мої лапи сильні, завдяки їм я вмію швидко бігати та далеко стрибати. На лапках у мене є подушечки, що допомагають мені ходити безшумно, не тупаючи. Моя вовна м'яка, служить мені шубкою. Ми, коти великі чистюлі, любимо, щоб наша шерсть була чистою і блищала. Тому ми часто вмиваємося, але не водою, коти не люблять воду. Ми вилизуємо вовну своєю мовою. Шерсть у кішок може бути короткою і довгою, чорною, білою, рудою, коричневою, сірою і навіть блакитною.

Вихователь: Хлопці, а де кішка живе? (Будинки).

Вихователь: Правильно. Кішка – домашня тварина. Вона живе в будинку, любить тепло та затишок, за нею треба доглядати: напувати та годувати. А що любить їсти кішка?

Діти: Молочко, рибу.

Вихователь: Молодці, хлопці! А зараз кішка-Мурка хоче запропонувати вам пограти у гру.

Дидактична вправа «Родичі кішки»

Вихователь: брати та сестри кішки живуть у всьому світі. Здогадайтеся, хто з цих тварин є її родичами і чому ви так вирішили? (дітям пропонуються демонстраційні картинки «Дикі тварини», де серед лева, тигра, рисі та пантери є представники інших сімейств, не котячі, наприклад: крокодил, олень, мавпа. Коли діти відберуть котячих, вихователь має поцікавитися, чому діти вибрали саме цих тварин і підвести висновку про подібність зовнішнього вигляду і звичок) .

Вихователь: Хлопці, кішка-Мурка зі своїми кошенятами грала у хованки. Кошенята так спритно сховалися, що вона їх не може знайти. Допоможемо їй?

Вихователь разом із дітьми шукає кошенят. Звертає увагу на сліди

Вихователь: Хлопці, подивіться,хтось залишив сліди. Напевно, це кошенята. Давайте підемо слідами і знайдемо кошенят.

Знаходять кошенят і приносять їх до кішки.

Вихователь: Хлопці, а як кішка-Мурка кличе своїх кошенят? (Діти голосно вимовляють «мяу»)

Вихователь: А як кошенята відповідають мамі? (Діти кажуть тихо «мяу») .

Хлопці, кошенята хочуть запропонувати вам пограти у пальчикову гру, зіграємо?

Всі кошенята мили лапки:

Ось так! Ось так! (зображаємо миття рук)

Мили вушка, мили черевці:

Ось так! Ось так! (зображаємо миття вушок, гладимо животик)

А потім вони втомилися:

Ось так! Ось так! (потягнутися, руки убік)

Ось так! Ось так! (Руки під щічку, зображаємо сон)

Вихователь: Хлопці, кішка-Мурка дякує вам за те, що допомогли відшукати кошенят. А зараз їм час додому. А для нас Кіт-Мурка приготувала ще один сюрприз. Вам пропонується закінчити малюнок – намалювати кішці смужки та розфарбувати зображення кольоровими олівцями. А ми попрощаємося з кішкою-Муркою та кошенятами.

Чи знаєте, який найвірніший спосіб зробити вашу дитину нещасною,— це привчити її не зустрічати ні в чому відмови.

Навчальні центри

м. Череповець

вул. Молодіжна, 3

вул. Сталеварів,41 (ДКМ)

Копіювання матеріалів сайту без письмового дозволу власників заборонено