Основи розумових дій
Урок № 13 з предмету «Введення у шкільне життя» у 1 класі.

Тема уроку: засвоєння орієнтовної основи розумових дій. Діагностика Графічний диктант
Мета уроку:
- Розвиток довільної уваги, розумових операцій узагальнення;
- формування вміння планувати дії відповідно до інструкції, пропонувати свої варіанти виконання завдань;
Обладнання: зошит Сонечко або ілюстрації, простий олівець
1. Організаційний момент
— Здрастуйте, хлопці! Сідайте.
2. Повторення ввічливих слів.
Читання вчителем вірша В. Кудлачова «Важливі слова»
Слова «До побачення!», «Дякую!», «Пробачте!», «Будь ласка!», «Доброго дня!» Щедро даруйте.
Даруйте перехожим, Друзі і знайомі, У тролейбусі, в парку, І в школі, і вдома.
Ці слова дуже І дуже важливі, Вони людині, Як повітря, потрібні.
Без них неможливо на світі прожити. Слова ці треба З усмішкою дарувати.
3. Графічний диктант
— Зараз ми малюватимемо різні візерунки. Треба постаратися, щоб вони вийшли гарними та акуратними. Для цього треба уважно слухати мене. Я говоритиму, в який бік вестиму лінію і на скільки клітин.
Вчитель диктує і сам на дошці показує, як виконується візерунок, а діти малюють візерунок у себе на листочках у клітинку.
— Ведемо лінію вниз на одну клітку, вправо на одну клітку, вгору на одну клітку, вправо на одну клітку, вниз на одну клітку, вправо на одну клітку, вгору на одну клітку, вправо на одну клітку, вниз на одну клітку.
— Тепер малюватимете візерунки самі

Фізкультхвилинка для пальчиків
- Відпочили? Намалюємо ще один візерунок
4. «Порахуй фігурки» (зошит Сонечко)
— Порахуйте скільки на малюнку квадратів. (5)
— А скільки прямокутників? (4)
5. Підсумок уроку