План-конспект уроку - Теорема Вієта

Мета уроку: сформулювати, довести і навчити застосовувати теорему Вієта при розв'язанні квадратних рівнянь.

Завдання:

  • узагальнити та систематизувати знання учнів на тему: «Квадратні рівняння»;
  • «відкрити» залежність між корінням та коефіцієнтами наведеного квадратного рівняння;
  • довести теорему Вієта, сформулювати зворотну теорему
  • вчити застосовувати теорему Вієта та зворотну теорему в різних ситуаціях.

  • сприяти виробленню у школярів вміння узагальнювати факти, що вивчаються, формулювати висновки;
  • розвивати дослідницькі навички та самостійність при складанні та вирішенні рівнянь;

  • навчити долати труднощі, налаштовуватися на успіх у будь-якій справі.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Форми роботи учнів: використання ЦОР, метод дослідження фронтальна, індивідуальна, тестування.

Необхідне технічне обладнання: комп'ютер, проектор, екран, роздатковий матеріал.

Структура та хід уроку

Етап уроку

Назва використовуваних ЕОР (із зазначенням порядкового номера з Таблиці 2)

Діяльність вчителя (із зазначенням дій з ЕОР, наприклад, демонстрація)

Діяльність учня

Час (у хв.)

Сьогодні дуже важливий урок: ми познайомимося зі знаменитою теоремою. А яка це теорема? І як воно полегшує життя багатьом поколінням учнів при розв'язанні квадратних рівнянь, ви дізнаєтесь трохи згодом

Слухають вчителі, записують тему уроку у зошит

Актуалізація (усна робота)

№1.Інтерактивне завдання (N 191877)Рішення квадратних рівнянь поформулі

Письменно виконують завдання.

Учні відповідають на запитання

Відкриття нових знань.

№2.Вієта теорема(N 134539)

Історична довідка (Додаток №3)

Вієт зробив безліч відкриттів, сам він найбільше дорожив встановленням залежності між корінням та коефіцієнтами квадратного рівняння, яке називається теоремою Вієта.

Давайте і ми з вами спробуємо встановити залежність між корінням наведеного квадратного рівняння та його коефіцієнтами.

- Яке припущення можна зробити?

– Порівняйте суму та добуток коренів із коефіцієнтами рівнянь.

– Яка існує залежність між корінням наведеного квадратного рівняння та його коефіцієнтами? Сформулюйте твердження.

Самостійно повторюють матеріал.

Інформаційна діяльність - робота з текстом, таблицею.

Формулюють твердження, виведення формули.

Запровадження нового матеріалу. Доказ теореми

№3.Теорема Вієта, запис у символьному вигляді. Теорема зворотна теоремі Вієта (N 191899)

Заповніть перепустки: Якщо наведене квадратне рівняння має коріння, то сума коренів……… квадратного рівняння дорівнює………. коефіцієнту, взятому з………… знаком , а добуток коренів дорівнює………. члену.

Пропоную сильним учням довести теорему Вієта для квадратного рівняння у загальному вигляді самостійно за планом.

Сприймають інформацію, яку повідомляє учитель, роблять необхідні записи в зошиті. Сильні учні доводять залежність біля дошки.

Первинне закріплення вивченого матеріалу

№4.Інтерактивне завдання «Рішення квадратних рівнянь за формулою» (№191877)

Для закріплення я пропоную виконати практику впарах з інтерактивного завдання: вирішити квадратні рівняння, перевірити правильність знайденого коріння за допомогою теореми Вієта, а потім виконати контрольне тестування кожному.

Практична діяльність – тренажер.

Підбиття підсумків уроку.

- Отже, що ви дізналися сьогодні на уроці?

– Чого навчилися на уроці?

Сьогодні на уроці ми познайомилися із залежністю коренів квадратних рівнянь, яка називається теоремою Вієта і навчилися застосовувати її при вирішенні рівнянь.

Запис домашнього завдання

Домашнє завдання буде одне просте: §29, №443(2,4), 445(2,4,6). Вивчити теорему Вієта Інше творче – знайдіть якнайбільше вчених, імена яких пов'язані з теорією рівнянь. Можна підготувати презентацію.

Записують домашнє завдання

Перелік використовуваних під час уроку ЭОР(Додаток №1).