План-конспект уроку з математики (4 клас) на тему Урок математики в 4 класі - quot; Координати

Урок математики. За підручником Петерсон.

Тема: Координати на площині.

Мета: 1.Сформувати уявлення про координатне вугілля, здатність до визначення координат точок на площині та побудови точок за їх координатами.

2. Розвивати вміння застосовувати отримані знання для складання завдань перебування координат точок на площині.

3. Повторити навички розв'язання задач на рух.

4. Виховувати вміння співпрацювати.

1. Організаційний момент.

– Сьогодні на урок, до нас прийшли гості, не хвилюйтесь, це вчителі початкових класів. Вони вчать таких, як ви дітей.

2. Математичний диктант.

- Урок розпочнемо з математичного диктанту.

1. Відмінний мисливець – сніжний барс. Він не поступається у спритності навіть леву. Порівняйте масу лева та барсу, якщо відомо, що маса снігового барсу досягає 40 кг, а лева -2ц.

2. Як за допомогою шести сірників скласти чотири трикутники?

3. Напиши код малюнку:

4. Перевірка домашнього завдання.

3. Актуалізація знань.

На дошці накреслити крапку, відрізок, пряму, промінь та кут.

– Діти як називаються ці постаті?

- Що таке координатний промінь? (числовий промінь)

- Накресліть прямий кут. Позначте на кутку точки та визначте його координати.

- Давайте, порівняємо позначення точок, що вийшло.

- Чому вийшли такі різні результати? (Різні одиниці шкали, різний порядок координат, хтось прорахував клітини)

- Що потрібно визначити для позначення точок на прямому вугіллі? (Алгоритм, порядок визначення координат точок прямого кута)

- Давайте все наведемоу порядок.

- Як назвати кут, що вийшов? (координатний кут)

- Із чого складається координатний кут? (З двох координатних променів із загальним початком)

1. Координатний кут утворюютьдва координатні промені із загальним початком.

2. Один з координатних променів розташований горизонтально, а інший вертикально.

Координатний промінь розташований горизонтально-вісь абсцис-Ох

Координатний промінь розташований вертикально -вісь ординат-Оу

3. На кожному з координатних променів має бути зазначена одиниця виміру.

4. Перша координата точки (абсцис) визначається по горизонтальній осі, а друга (ордината) - по вертикальній.

Гра на увагу. Якщо скажу «абсцис» - треба плескати 2 рази і тупотіти 2 рази.

Якщо скажу «ордината» - треба 2 рази присісти і 2 рази вклонитися

- Давайте складемо алгоритм визначення координат.

- Яку точку необхідно визначити першою, а яку точну? (визначають за опорним конспектом)

Алгоритм визначення координат точки

1.Знайти першу координату точки по осі абсцис.

2.Знайти другу координату точки по осі ординат.

Опорний конспект

Запис А (2;5) можна прочитати різними способами:

- точка А з абсциссою2 та ординатою 5;

- точка А з координатами 2 та 5;

- координати точки А-пара чисел 2 та 5.

- А тепер працюємо у групах, які визначаються за кольором квітки.

Індивідуальні завдання щодо закріплення нової теми.

1 група: працює на стор. 54 № 2. (Ксенія, Борис, Афоня)

2 група: працює на стор. 54 №3 (Настя, Альоша, )

3 група: працює на картках (Наташа, Сергій, Діана)

Побудуйте на координатному вугіллі фігуру з координатами: А (3; 11), А(3;10), А (3;9),

А (3; 8), А (3; 7), А (3; 6), А (4; 5), А (5; 4), А (6; 4), А (7; 4), А (8; 5), А (9; 6), А (9; 7), А (9; 8),

А (9; 9), А (9; 10), А (9; 11)

(4;11), (4;10), (4;9), (5;8), (6;8), (7;8), (8;9), (8;10), В (8;11)

Перевірка на табло.

Робота у парах. Пари самі обирають вид діяльності.

1.Скласти завдання на координатному промені.

2. Вирішити завдання на стор. 54 №4 та подібні завдання на картках.

3.Выполнить завдання підвищеної складності на картках.(3 картки)

Добудувати фігуру на координатному кутку та написати координати побудованих точок.

Пари вислуховують одна одну, знаходять та виправляють помилки.

-Давайте підіб'ємо підсумок виконаній роботі.

- Допишіть у картках слова.

Висновок: Горизонтальний промінь Ох на координатному вугіллі називається_______________

Вертикальний промінь Оу на координатному куті називається__________________

Як правильно визначити координату на координатному кутку?

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Що означає запис У (5;9).___________________________________________

_____________________________________________________________________________

Повторення вміння розв'язувати задачі руху

Виконання завдань на вибір. Запропонувати роботу в парах індивідуально або у групах.

№9. Формула зближення та видалення. Формула колії.

35 – (3+4)х 3= 0 Зустріч не відбудеться.

б) 216: (60- 24)= 6ч Зустріч немає.

в) Зустріч не відбудеться, тому що рух протилежний.

г) Зустріч не відбудеться, тому щорух навздогін з відставанням.

№10

Відповідь: Зустріч відбудеться за 6 годин.

№11

1600 - (500-450) х 32 = 0 Катер наздожене шхуну за 32 хвилини.

20700: 450 = 46 хв. Щоб дійти до нейтральних вод шхуні потрібно 46 хвилин, отже вона не встигне піти.

Підсумок уроку: Перевірте, чи правильні висловлювання, виправте помилки.

1. Горизонтальний промінь Ох на координатному куті називається ординатою

2.Вертикальний промінь Оу на координатному куті називається абсцис.

3.Щоб правильно визначити координату на координатному кутку, спочатку знайдіть

першу координату точки по осі абсцис, а другу точку по осі ординат.

4. Координатний кут утворюють два координатні промені, що не мають загального початку.

Перевірка з висновком уроку.

Діти дають оцінку своєї діяльності.

На уроці я працював …….

Я дякую за співпрацю ………..

Домашнє завдання: №5, на вибір один №6,7,8.

тему

За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Мета: познайомити дітей з поняттями «промінь», закріпити знання про “сторони кута”, “вершину кута”, поняття “гострий кут”, “тупий кут”, “прямий кут”. Вчити знаходити прямий кут серед інших кутів. Зак.

Урок розроблений у формі подорожі на Математичні острови. Мета уроку – створити умови для формування у школярів вміння знаходити площу прямокутного трикутника; активізація уч.

Мета даного уроку: встановити залежності між величинами s, v, t при русі в протилежних напрямках.

Урок містить цікаві завдання, складені мною особисто, багато цікавих завдань. Учас уроку учні встигають змінити кілька видів діяльності.

Про дбайливе ставлення до природи, навколишнього середовища ми говоримо на різних уроках, у т.ч. та на уроці математики. На цьому уроці учні дізнаються про те в якому обсязі необхідне людині чисте повітря, як ва.

У цій карті ви знайдете докладний конспект уроку математики на тему "Письмовий поділ багатозначних чисел на трицифрове число" для 4 класу.

Урок математики у 4 класі на тему "Поділ на трицифрові числа".