План-конспект уроку з МХК на тему Відкритий урок з предмету – quot; Театральні ігри – quot; 1

Методика та проведення уроку з предмету "Театральні ігри" у 1 класі додаткової передпрофесійної загальноосвітньої програми у галузі театрального мистецтва «МИСТЕЦТВО ТЕАТРА»

Вкладення Розмір
otkrytyy_urok_teatralnye_igry_s_1_klassom.docx24.48 КБ

"Дитяча школа мистецтв"

Відділення "Мистецтво театру".

Відкритий урок з предмету

викладача Чистякової А.А.

з учнями 1 класу ФМТ

Нафтоюганськ, 2014 рік.

Тема уроку: Сценічна довільна увага.

Тип уроку: Комбінований.

Вид уроку: Урок формування знань та вмінь.

Мета уроку: Навчання учнів вмінню концентрувати свою увагу на виконанні конкретних завдань у певних пропонованих обставинах, а також на своєму психофізичному самопочутті під час виконання вправ.

Час: 45 хвилин (1 академічна година)

Форма роботи: групова.

  • Ознайомити учнів з видами сценічної уваги, законами та етапами виконання ігор та вправ.
  • Формувати вміння концентрації своєї уваги на виконанні сценічного завдання та своєму психофізичному відчутті під час виконання їх.
  • Розвинути творче, образно – художнє мислення та уяву.
  • Розвинути навички роботи з партнером зі сценічного майданчика.
  • Виховати художній, естетичний смак.
  • Виховати вміння бачити прекрасне у навколишньому світі.

Матеріали та обладнання:

  • Організаційна частина (5 хвилин)
  • Робота у творчому півкрузі (10 хвилин)
  • Викладення нових знань( 5 хвилин)
  • Практична робота для закріплення нових знань (15 хвилин)
  • Аналіз робіт (5 хвилин)
  • Підбиття підсумків. Домашнє завдання (5 хвилин).

Отже, що для цього потрібне? Правильно – бути уважним та зібраним, активним та фантазувати мріяти та вигадувати.

Робота у творчому півкрузі:

У цей комплекс входять ігри та вправи:

- на зниження агресії та послаблення негативних емоцій;

- для дітей із труднощами у спілкуванні;

- на зниження затиску та підвищення впевненості у собі.

Виклад нових знань:

Сценічне довільне увагу.

Щоб досягти результату в поставленій меті, необхідно, щоб ви могли концентрувати свою увагу на заданому об'єкті і тому зараз будемо і грати в театральні ігри та розвивати вашу навичку концентрації сценічної довільної уваги.

  • Вправа «Лимон» (дозволяє привести до стану концентрації тіло дитини).

Для цього учням пропоную представити дуже старий висохлий фрукт, що пролежав величезну кількість часу і висохлий до стану каменю (розподіл м'язової енергії та її закріплення), і що це лимон і він дуже кислий ( відбувається напруга певних м'язів обличчя). Учні запам'ятовують цей фізичний стан. Слід команда Розслабилися! - І знову - "Лимон!". Цю вправу повторюю 3 – 4 рази. Тепер, коли тіла дітей готові, та емоційний сплеск, який відбувається під час виконання вправи «Лимон», поставив кордон

тим часом, що було з дитиною до уроку та приготував чуттєві обсяги до запам'ятовування інформації. Тепер переходимодо наступної вправи в розвитку навички та вміння концентрації уваги об'єкті.

  • Вправа «Сищик» полягає в наступному: той, хто навчається, залишає клас. Інші діти роблять 1 – 2 зміни (важкопомітні) в одязі, класі. «сищик», що повернувся, відштовхуючись від поглядів тих, хто сидить у колі, приводить все в початкове положення, при цьому кожен сидячий повинен послідовно концентрувати увагу і, відповідно, погляд на потрібних предметах. А «сищик» тримає два об'єкти уваги – переміщення поглядів та розташування предметів. Кожен, хто навчається, стає «сищиком».
  • Знову повертаємось до вправи «Лимон» і переходимо до наступної вправи, вносячи ускладнення. Залишається незмінною основа – концентрація уваги.
  • Гра з елементами концентрації на вирішення проблеми - складне становище у спілкуванні. Учні перебувають у творчому півкрузі. Підходжу та шепочу на вухо ім'я, прізвище та дію іншого учасника вправи (нехай встане, повернеться кругом або присяде). Отримавши від мене команду дитина поглядом посилає сигнал зазначеному учаснику вправи, той, своєю чергою, вловивши сигнал, встає і намагається зрозуміти з очей керівника, яке від нього требуется. Як воно буде правильно виконано, давав команду, тобто. я, плескаю в долоні. Тепер, хто навчається виконував завдання, шепоче свою пропозицію сусідові тощо. На виконання вправи 10 хвилин.
  • Знову вправу "Лимон".
  • Вправа "Послухаємо тишу". Пропоную заплющити очі та протягом 1 хвилини уважно слухати звуки, які оточують нас. Потім опитування: «Хто що чув?» під час якого уточнюю деталі почутого. Наприклад, відповідь "Я чув машину". Запитую у відповідь: «А якого кольору була машина?» Ось тут і перевіряється наявністьуяви дитини. Направляю «Цілком вірно, ти не бачив машини, ти її тільки чув, але спробуй зараз уявити, побачити цей автомобіль, розглянути, хто в ньому їде, зрозуміти, куди й навіщо». Хвилина мовчання – і вже осмислене занурення учня у навколишні звуки. І ось, можуть народитися дуже цікаві історії, і про муху взимку, що раптово прокинулася, і про невдалих викрадачів, і про те, що дзюрчить недалеко струмок, а не вода з-під крана. Фантазія кожної дитини вислухана.

Мета уроку досягнуто:

діти навчилися концентрувати свою увагу на своєму психофізичному стані, на тому, чи завжди вони слухають, чують і наскільки вони вміють концентрувати свою увагу на виконанні завдання у певних запропонованих обставинах.

Проводиться обговорення та аналіз того, хто і як працював у вправах. Що вийшло легко, а яких ситуаціях виникали труднощі. Аналізуючи, робимо висновок, що треба робити, щоби проблему вирішити.

Хлопці, сьогодні ми з вами познайомилися з тим, як вчитися на сцені бути уважним: вміти концентрувати свою увагу на своєму психофізичному стані, атмосфері навколо вас, певних ситуаціях, речах і т.д. Із законами та етапами виконання вправ. Ви дізналися, як не просто бути уважним.

Навчитися включати свою уяву від зорового сигналу.

Поспостерігати під час прогулянок за перехожими, тваринами, птахами. Спробувати відповісти, підключивши свою фантазію на запитання: Звідки і куди йде перехожий? Який у нього настрій? Що в нього сталося? Про тварин: Про що думає собака, кішка? Про що вони можуть говорити своєю мовою? І т.д.