План-конспект заняття з української мови (4 клас) на тему Виклад – quot; Дві зустрічі – quot; 4
Найважливіша складова процесу виховання – формування та розвитку патріотичних почуттів. Без цього компонента не можна говорити про виховання по-справжньому гармонійної особистості. Пропоную до вашої уваги конспект уроку з української мови у 4 класі "Виклад оповідального тексту "Дві зустрічі". Цей матеріал можна використовувати при підготовці до святкування 70-річчя Перемоги.
| Конспект уроку "Виклад оповідального тексту "Дві зустрічі" | 39 КБ |
| Презентація до уроку "Виклад оповідального тексту "Дві зустрічі" | 1.52 МБ |
МУНІЦИПАЛЬНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНИЙ УСТАНОВ - ГІМНАЗІЯ №19
КОНСПЕКТ УРОКУ Українською мовою
ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ:
АМЕЛІНА МАРИНА ВІКТОРІВНА
Тема: Виклад «Дві зустрічі»
Цілі уроку: Вчити дітей складати план.
Спостерігати за роллю описи в оповіданні.
Розвивати письмову мову учнів.
Обладнання: Презентація до викладу.
- Організаційний момент та повідомлення цілей уроку
Слайд 1 (Тема уроку)
Слайд 2 (Фотографії з параду Перемоги)
- Сьогодні ми писатимемо виклад. Спробуйте сформулювати тему оповідання, опираючись на опорні слова.
( Опорні слова: ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЕВА ВІЙНА, СОБАКА, ПОРАНЕНИЙ.)
– Подія відбувалася під час війни. Собака врятував життя пораненого бійця.
Закінчилась Велика Вітчизняна війна. На Червоній площі йшов парад Перемоги. На трибуні серед гостей стояв сивий полковник.
Ось площею на поводках проводять собак. Полковник вигукнув:
- Це вона!Присягаюсь, це вона! Я впізнаю її з тисячі!
Після параду полковник поїхав до собаківників. Йому привели руду Думку. Одне вухо у неї після поранення висохло, а інше стояло сторчма.
Полковник розповів про свою зустріч із Думкою на фронті. Він був тяжко поранений. Раптом йому руку лизнув собака. Одне вухо у неї стояло торчком, а інше висіло. На боці собаки була сумка із червоним хрестом.
Поранений вийняв із сумки флягу зі спиртом. Тоді собака взяв у зуби паличку з нашийника і втік. Повернувся собака із санітарами. Полковник у шпиталі дізнався, що Думка вже врятувала життя ста бійцям.
(За М. Коростелевим)
(Див.: Яковлєва В.І. Збірник текстів для викладів у початкових класах. - М.: 1972, С. 149.)
ІІІ. Аналіз тексту
- Навіщо полковник поїхав до собаківників? (Це школа, де навчають службових собак.)
- Що зробила для нього Думка? (Врятувало життя.)
- Як Думка врятувала йому життя? (Привела до пораненого санітарів.)
- Чому Думка могла врятувати життя багатьом бійцям? (Її добре навчили знаходити поранених і приводити до них санітарів.)
- За якими прикметами полковник дізнався про свою рятівницю? (Одне вухо у неї стояло сторчма, а інше висіло. Вухо після поранення висохло. Думка була руденькою.)
- Яку частину оповідання ви вважаєте найголовнішою? (Частина, в якій відбулася перша зустріч полковника з собакою. Можуть бути різні думки.)
Повторне читання тексту учнями. Діти підбирають назву кожної частини.
Слайд 5 (План тексту)
2. Полковник упізнав Думку.
3. У собаківників.
4. Поранення на фронті.
5. Думка врятувала життя.
V. Постановка мети нової роботи над планом
- Скільки разів полковник зустрічався із собакою? (Два рази.)
- Де відбулася перша зустріч?(У бою, на фронті.)
- Де відбулася друга зустріч? (На параді Перемоги.)
- Сьогодні ми маємо «переробити» текст. Потрібно написати у викладі так, як було у житті. Яку зустріч слід описати раніше? (Під час війни.)
Перевірка самостійної роботи.
Слайд 6 (Змінений план)
1. Поранення на фронті.
2. Думка врятувала життя.
4. Полковник упізнав Думку.
5. У собаківників.
VI. Усний переказ. Орфографічна підготовка
Можливі деякі стилістичні зміни для зв'язку оповідання, наприклад: «Під час війни одного полковника було тяжко поранено. », «Після війни полковник був на параді Перемоги. »
Переказ тексту частинами з опорою на слова для письмової передачі тексту.
Слайди 7-11 (Опорні слова)
1. був поранений; лизнула; стояло сторчма, висіло; була сумка (полковник, раптом)
2. вийняв; взяла та втекла; повернулася (поранений, нашийник, санітарами)
3. закінчилася; йшов; стояв (Велика Вітчизняна, Червоної Площі, парад Перемоги, серед гостей)
4. проводять; дізнався (повідання)
5. поїхав; привели; висохло, стояло торчком (собаководам)
VII. Письмовий виклад тексту
Слайд 12 (Опорні слова та слова для довідок)
VIII. Підсумок уроку
Підписи до слайдів:
Виклад оповідального тексту «Дві зустрічі»
Велика Вітчизняна війна собака поранений
Дві зустрічі. Закінчилась Велика Вітчизняна війна. На Червоній площі йшов парад Перемоги. На трибуні серед гостей стояв сивий полковник. Ось площею на поводках проводять собак. Полковник вигукнув: - Це вона! Присягаюсь, це вона! Я впізнаю її з тисячі! Після параду полковник поїхав до собаківника. Йому привели руду Думку. Одне вухо у неї після пораненнявисохло, а інше стояло сторчма. Полковник розповів про свою зустріч із Думкою на фронті. Він був тяжко поранений. Раптом йому руку лизнув собака. Одне вухо у неї стояло торчком, а інше висіло. На боці собаки була червона сумка з хрестом. Поранений вийняв із сумки флягу зі спиртом. Тоді собака взяв паличку з нашийника і втік. Повернувся собака із санітарами. Полковник у шпиталі дізнався, що Думка вже врятувала життя ста бійцям.
План: 1. Парад Перемоги. 2. Полковник упізнав Думку. 3. У собаківників. 4. Поранення на фронті. 5. Думка врятувала життя.
Дві зустрічі. На фронті полковник був тяжко поранений. Раптом йому руку лизнув собака. Одне вухо у неї стояло торчком, а інше висіло. На боці собаки була сумка із червоним хрестом. Поранений вийняв із сумки флягу зі спиртом. Тоді собака взяв у зуби паличку з нашийника і втік. Повернувся собака із санітарами. Закінчилась Велика Вітчизняна війна. На Червоній Площі йшов парад Перемоги. На трибуні серед гостей стояв сивий полковник. Ось площею на поводках проводять собак. Полковник упізнав Думку. Після параду полковник поїхав до собаківників. Йому привели руду Думку. Одне вухо у неї після поранення висохло, а інше стояло сторчма.
План Поранення на фронті. Думка врятувала життя. Парад Перемоги. Полковник упізнав Думку. 5. У собаківників.
був поранений; лизнула; стояло сторчма, висіло; була сумка (полковник, раптом)
2. вийняв; взяла та втекла; повернулася (поранений, нашийник, санітарами)
3. закінчилася; йшов; стояв (Велика Вітчизняна, Червоної Площі, парад Перемоги, серед гостей)
4. проводять; дізнався (повіях)
5. поїхав; привели; висохло, стояло торчком (собаководам)
1. був поранений; лизнула; стояло сторчма, висіло; була сумка (полковник, раптом) 2. вийняв; взяла та втекла; повернулася (поранений, нашийник,санітарами) 3. закінчилася; йшов; стояв (Велика Вітчизняна, Червона Площа, парад Перемоги, серед гостей) 4. проводять; дізнався (поводках) 5. поїхав; привели; висохло, стояло торчком (собаководам)
За темою: методичні розробки, презентації та конспекти
Урок проводиться у малокомплектній школі марійською мовою. Урок присвячений використанню культури, звичаїв, традиції марійського народу у навчально-виховній роботі. Культурно-педагогічна спадщина.
Майстер-клас зі створення виробу із різних матеріалів "Весела мавпочка" у формі презентації.
Розробка уроку літературного читання у 2 класі Автор Пушкарних Людмила Іванівна, учитель початкових класів МОУ «ЗОШ № 17». Палласівки Волгоградської области2 «А» клас 2010/2011 навчальний рік.
Конспект уроку з української мови у класі комплекті (1-2 клас). По темі: 1 клас Правопис літери З. 2 клас Перевірені та неперевірені голосні в корені слова. Допоможе вчителю під час роботи з двома кл.
Прощання з першим класом «Прощавай, 1 клас!» Оформлення: кулі, виставка зошитів, плакати «Прощавай, 1 клас!» Обладнання: мультимедійний проектор, комп'ютер, презентація.
Конспект уроку з української мови у 2-3 класі-комплекті 2 клас3 клас Тема уроку: Мовний етикет. Тема уроку: Вживання у мові прикметників. Цілі уроку.