Платежные терминалы новые обязанности и штрафы, Новости Бухгалтер 911

Відповідно до внесених змін до ст. 17 Закону України від 12.05.91 р. № 1023-XII "Про захист прав споживачів", споживач має право на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов'язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, встановлених законодавством України. При цьому забороняється обмежувати використання електронних платіжних коштів, якщо згідно із законодавством продавець (виконавець) зобов'язаний приймати їх до сплати.

- Не застосовують реєстратори розрахункових операцій;

- здійснюють діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше 25 000 осіб;

- Підприємства торгівлі з торговою площею до 20 м 2 (крім АЗС).

За відмову у прийомі платіжної картки(якщо підприємець зобов'язаний її приймати) передбачено суттєвийштраф – 8 500 грн.Контроль за здійсненням розрахунків покладено на ДПС України, а за забезпеченням захисту прав власників електронних платіжних коштів – на Держспоживстандарт.

Закон також визначає принципи функціонування електронних платіжних коштів, особливості випуску електронних коштів та здійснення операцій із ними.

Крім того, НБУ отримав право встановлювати граничні суми розрахунків готівкою для фізичних та юридичних осіб, а також для фізичних осіб – підприємців (відповідні зміни внесено до ст. 1087 ЦКУ).

Даємо банкам заробити + не забуваємо скарбницю поповнити штрафами. У нашій країні лише метод "батога" використовується! А де пряник. Чому ігнорується право фізичної особи отримувати кошти (свою власну ЗП) у вигляді, як йому зручно. Адже наше старше покоління до картокважко привчити. Тож їм, значить, нічого й купувати не можна. Хоча, їх доходу вистачить тільки на часткову оплату комунальних послуг ((((((((((

обмеження на суми розрахунків готівкою, спрямовані на те, щоб усі заощадження народ поніс до банків. квартиру не купити за готівку (а багато хто відкладає на неї) та інші великі покупки не зробити. а понесеш у банк, одразу ПДФО нарахують (і не хвилює, що збирав кошти зі своєї зарплати, зі сплатою всіх податків) або банк потім "лопне" і заощадження скажеш, "Давай, до побачення"

Штраф намальований у законі про захист прав споживача, причому тут податкова їх штрафи вписуються в кодекс, а там цього немає. Гони подалі захисників-грабіжників.

Як бути підприємствам оптової торгівлі, де товар продається з відстрочкою платежу, доставкою за місцем реалізації, гроші збирає уповноважена особа? Може хтось підкаже?

переходьте на безготівку де відстрочка платежу. А готівка – так є касові апарати автономні на батарейках, сама бачила як хлопець одразу і чек роздрукував та гроші забрав. Головне пам'ятайте про 10 000 грн. обмеження

Постанову КМУ № 878 було прийнято відповідно до пункту 14.7 статті 14 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" зараз ця стаття вилучена

ну так я не зрозумів з новини, чи підприємець на єдиному податку, без РРО не зобов'язаний застосовувати термінал? Навіщо наведено норми постанови №878, якщо вона вже не діє, а діє закон. Чи не коректна новина!

Натомість-14.19. Суб'єкти господарювання зобов'язані забезпечувати можливість здійснення власниками електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем, однією з яких єбагатоемітентна платіжна система, платіжною організацією якої є резидент України.

Так. Ігор, Я думаю Ви маєте рацію.

Я з вами абсолютно згоден і сам із задоволенням користуюсь кредитками, але у себе в магазині застосувати мінітермінал Приватбанку iPay не можу вже котрий місяць, то глючить, не бачить карти, в ручному режимі із введенням номера картки немає впевненості в тому, що гроші мені зараховані . Гаряча лінія Привату нічим допомогти не може – продукт сирий та потребує доопрацювання. А платити 50грн + 2% з кожної операції на місяць у моїй глушині мені зовсім не вигідно, якщо одна людина на місяць принесе пластик і купить щось на 5грн, то це добре, от і рахуйте хто у виграші - як завжди банк!

для Рука ЗАКОНУ Ні, ми не хочемо повертатися до натурального обміну, ми хочемо мати право вибору: хочу плачу готівкою, хочу б/н, це по-перше. По-друге, б/г платежі - це інструмент контролю і всі розуміють, навіщо владі це треба. Так от, хай себе проконтролюють, хоч раз. А то "чесно зароблені" ферарі та ламборджіні через день розбивають і не морочаться, а нам пальцем загрожують. Ай-яй-яй 100 грн. прибутку приховали. Нізззя!

За кордоном усі користуються кредитками, готівка у них лише на пачку цигарок чи на заправку авто

Так, Ігорю. Я думаю Ви маєте рацію

ПОСТАНОВА від 29 вересня 2010р. N 878 Київ Про здійснення розрахунків за продані товари з використанням спеціальних платіжних засобів ПОСТАНОВА від 29 вересня 2010 р. N 878 Київ Про здійснення розрахунків за продані товари з використанням спеціальних платіжних засобів Відповідно до пункту 14.7 статті 14 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє: 1. Установити, що суб'єкти господарювання , якіпровадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують реєстратори розрахункових операцій, повинні здійснити перехід на обов'язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги): до 1 липня 2011 р. - суб'єкти господарювання (крім суб'єктів малого підприємництва), які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. осіб; до 31 грудня 2011 р.: - суб'єкти малого підприємництва, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. осіб; - суб'єкти господарювання, включаючи суб'єкти малого підприємництва, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 25 до 100 тис. осіб. Кількість платіжних терміналів повинна становити не менше ніж 50 відсотків кількості реєстраторів розрахункових операцій, а у разі наявності одного реєстратора розрахункових операцій суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів. 2. Звільнити від обов'язкового приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів (крім автозаправних станцій), а також суб'єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб. 3. Міністерству економіки в установленомупорядку подати на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 р. N 833 (Офіційний вісник України, 2006 р., N 25, ст. 1818), стосовно забезпечення можливості використання спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги). 4. Антимонопольному комітетові проводити моніторинг розмірів комісійних винагород, установлених банками за операціями, здійсненими з використанням спеціальних платіжних засобів, і розмірів міжбанківських комісій, установлених платіжними організаціями, та у разі їх необґрунтованого підвищення вживати заходів, передбачених законодавством. 5. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 р. N 377 "Деякі питання здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів" (Офіційний вісник України, 2006 р., N 13, ст. 882). 1. Установити, що суб'єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують реєстратори розрахункових операцій, повинні здійснити перехід на обов'язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги): до 1 липня 2011 р. - суб'єкти господарювання (крім суб'єктів малого підприємництва), які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. осіб; до 31 грудня 2011 р.: - суб'єкти малого підприємництва, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. осіб; - суб'єкти господарювання,включаючи суб'єкти малого підприємництва, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 25 до 100 тис. осіб. Кількість платіжних терміналів повинна становити не менше ніж 50 відсотків кількості реєстраторів розрахункових операцій, а у разі наявності одного реєстратора розрахункових операцій суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів. 2. Звільнити від обов'язкового приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів (крім автозаправних станцій), а також суб'єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб. 3. Міністерству економіки в установленому порядку подати на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 р. N 833 (Офіційний вісник України, 2006 р., N 25, ст. 1818), стосовно забезпечення можливості використання спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги). 4. Антимонопольному комітетові проводити моніторинг розмірів комісійних винагород, установлених банками за операціями, здійсненими з використанням спеціальних платіжних засобів, і розмірів міжбанківських комісій,установлених платіжними організаціями, та у разі їх необґрунтованого підвищення вживати заходів, передбачених законодавством. 5. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 р. N 377 "Деякі питання здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів" (Офіційний вісник України, 2006 р., N 13, ст. 882).

Відповідно до пункту 14.7 статті 14 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє: А такого пункта в новому Законі нема