Повітря та його властивості
Маша ДроздоваПовітря та його властивості.
Конспект НОД у підготовчій групі з пізнавального розвитку з елементами експериментування
по темі:«Повітря та його властивості ».
Цілі: навчити дітей визначати досвідченим шляхом наявністьповітря навколо нас.
Освітні: Вчити дітей визначати досвідченим шляхом наявністьповітря навколо нас, виявити здатністьповітря переміщатися, рухати предмет.
Розвиваючі: Розвивати допитливість, інтерес до дослідницької діяльності, логічне мислення та мовлення.
Виховники: виховувати дбайливе ставлення доповітряного простору в природі.
Хід заняття:
Хлопці, давайте посміхнемося один одному і почнемо наше заняття. Щоб дізнатися, про що ми сьогодні говоритимемо на нашому занятті, вам треба відгадати загадку.
Оточує нас завжди,
Ми їм дихаємо легко.
Він без запаху, без кольору.
Вгадайте, що це?(Повітря )
Ти без нього не зможеш жити
Ні їсти, ні пити, ні говорити.
І навіть, чесно кажучи,
Розпалити ти не зможеш вогню.(Повітря )
Правильно, сьогодні ми з вами говоритимемо проповітря, яке нас оточує. Але щоб дізнатися все про нього, я пропоную вам вирушити до дослідницького центру, де ми з вами проведемо низку дослідів. Ви готові?
Тоді вперед! Щоб нам почати розмову проповітря, нам треба його виявити, а як ми це з вами зробимо?
Я пропоную приступити до досвіду №1, він так і називається
«Виявленняповітря у просторі »(метою цього досвіду є відчуття тискуповітря за допомогою віяла. Намзнадобиться три аркуші різної величини; альбомний лист, зошит і половинка зошитного).
Нам потрібно з вами зробити з цих листів три різні віяла. А ви вмієте? Нам потрібно скласти ці листочки гармошкою і перевірити, який віяло створює найсильніший потікповітря.
Найбільше віяло при обмахуванні створює найбільшу хвилюповітря.
Діти, а з чого ще можна зробити віяло?
Молодці хлопці впоралися із цим досвідом, можемо приступати до
досвіду № 2.«Пересування предметів». Провівши цей досвід, ми дізнаємося, чи можна за допомогоюповітря пересувати предмети. Ви як вважаєте, хлопці, можна чи ні?
Пропоную перевірити, можливо це чи ні. Почнемо?
(Метою цього досвіду є переконання в тому, що за допомогоюповітря можна пересувати предмети. Для цього нам знадобиться кілька монет, пір'їнка, олівець, кубик, книга).
Діти, пропоную вам подути на всі предмети і тоді ми з вами дізнаємося які предмети можна пересунути за допомогою потокуповітря.
Легкі предмети можемо пересунути з допомогою нашого потокуповітря.
Повітря ми з вами відчули, дізналися, що з його допомогою можна пересувати предмети, а тепер я пропоную вам приступити до досвіду №3
«Тискповітря ». Почнемо?
(метою цього досвіду є дослідження тискуповітря, для цього нам знадобиться 2повітряних кульки, лійка, склянка води)
Щоб провести цей досвід, нам потрібно надутиповітряну кульку. Хлопці, а що знаходиться всередині цієї кульки? Зверніть увагу, якповітря тисне на стінки кульку зсередини. Як ви вважаєте тільки на низ чи на всі стіни відразу?
Тепер ми заповнимо кульку водою і подивимося, як водатисне на стінки кульки.
Повітря тисне на всі стінки зсередини одночасно, а вода тільки на нижню стінку.
Повітря ми з вами виявили, тепер я пропоную вам дослідитивластивості повітря. Ви згодні? Тоді приступаємо до досвіду №4
«Поширення звуку вповітря ». Почнемо?
(Метою цього досвіду є дослідити, яким чином звук поширюється уповітря. Підготовки не вимагає)
Що нам провести нам потрібно, а як ви думаєте що?
Одна інша стосується
Бавовна виходить.(Ладошки)
Правильно. Коли ми з вами плескаємо в долоні,повітря між долоньками виштовхується і створюється звукова хвиля. Пропоную вам з початку поплескати пальчиками, тепер долоні на невеликій відстані один від одного, потім ми поплескаємо, як звичайно плескаємо. Коли звук дзвінкіший?
Ми дізналися, щоповітря між долоньками виштовхується і створює звукову хвилю.
І останній наш досвід №5«Реактивна силаповітря »
(Метою цього досвіду є спостереження за реактивною силоюповітря, для цього нам знадобитьсяповітряна кулька )
Почнемо? Для цього нам потрібно надутиповітряну кульку і відпустити її. Що відбувається з кулькою? Він летить.
Повітря виривається з отвору, штовхає кульку і змушує її летіти.
Аповітря ви бачите ? Що можна про нього сказати?
А який він за кольором?
Діти: Без запаху.
А ще, якеповітря ?
Правильно, а що ще маємо прозоре? Давайте знайдемо прозорі предмети у нашій групі(вікна).
Хлопці! Сьогодні ми з вами виконали велику роботу. За допомогою дослідів ми визначили, що довкола нас єповітря і він може рухатися та рухати інші предмети.Повітря - це дивовижна оболонка навколо нашої землі. Якби не було навколо Земліповітря, все живе загинуло б у палючих променях Сонця вдень і від космічного холоду вночі. Вітер переганяє над землею холодне повітря на південь, тепле – на північ, розганяє хмари. Вітер наповнює повітря вологою, збирає маленькі хмари в дощові хмари. Безповітря Земля була б мертвою пустелею.
Конспект НОД у старшій групі «Секрети повітря» Мета: Розвивати пізнавальну активність дітей у процесі експериментування, розширювати знання дітей про повітря. Завдання: Освітнє:.
План гуртка з експериментування (молодша група) Жовтень. 1. Дізнаємось, яка вода. Ціль: Виявити властивості води: вона прозора, без запаху, ллється, в ній розчиняються деякі речовини, вода.