Правила побудови перерізів та розрізів
ІЛОВАЙСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА № 14
Харцизька міська рада
Донецької Народної Республіки
Відкритого уроку з інформатики у 6 - А класі
«Речення і розрізи»
Урок підготував та провів
вчитель технологій та креслення
Іловайської ЗОШ №14
Донецької Народної Республіки
Фоменко Олександр Андрійович
Іловайськ, 2016 р.
Перерізи та розрізи
Мета: розвиток умінь та навичок роботи з подання, стимулювання позитивної мотивації в ознайомленні виконання креслень з побудовою розрізів.
Освітні: Пояснити, що таке розріз, показати на конкретних прикладах необхідність виконання розрізів, призначення розрізів, їх класифікацію, правила виконання та позначення. Пояснити у чому різниця між розрізом і перетином.
Розвиваючі: Створити наочно-образне уявлення про отримання фігури перерізу в розрізах. Формувати поняття розрізу як зображення. Виробити навичку у виконанні та читанні креслень, що містять розрізи. Активізація мислення учнів та розвиток їх пізнавальних здібностей, вміння аналізувати форму деталей, виявлення їх подібності та відмінностей та взаємної відповідності, формування абстрактного мислення. Закріплення навичок грамотного зображення пропорцій, конструктивної будови, графічного виконання креслення, що містить розрізи.
Виховані: Виховувати інтерес до вивчення нових способів зображення, викликати бажання створити акуратне графічно правильно виконане креслення. Дотримання техніки безпеки під час уроку, чистота робочого места. Екологічний виховання.
Тип уроку:комбінований (перевірка знань, засвоєння нових, застосування), з використаннямІКТ.
Вигляд уроку: урок навчально-творчої діяльності.
Метод: інтерактивний (пояснювально-ілюстративний, демонстраційний, проблемно-розвивальний, алгоритмічний).Устаткування: презентація, комп'ютер, медіапроектор, таблиця технічних деталей.
Хід уроку
Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
Виконання тесту на тему «перетину»;
Н [pic] а слайді показано отримання розрізу. Деталь подумки розтинається січною площиною, передня частина деталі, розташована між глядачем і січною площиною, ніби видаляється. Частина, що залишилася, проектується на фронтальну площину проекції.
При цьомуфігура перерізу, що знаходиться в січній площині і входить до складу розрізу,обводиться суцільною основною товстою лінією і виділяється штрихуванням.
Те, що знаходиться за січною площиною, вважається видимим і тому є суцільною товстою основною лінією.
Ф [pic] Ронтальний розріз (рис.177)
Сікуча площина паралельна фронтальній площині проекцій. Вона розрізає деталь і ми бачимо внутрішню форму цієї деталі. Здобули фронтальний розріз. Розрізи використовуються для показу внутрішньої форми виробу.
Розрізомназивається зображення, отримане при уявному розсіченні деталі однією або кількома січними площинами. У розрізах показується те, що виходить у січній площині.
На кресленнях використовуються прості та складні розрізи.
Простими розрізами називаються такі розрізи, які отримані при уявному розсіченні деталі однією січною площиною.програмі не вивчаються).
Класифікація розрізів:фронтальний, горизонтальний, профільний.
Фронтальним розрізом називається розріз, отриманий при уявному розсіченні деталі площею, що сить, паралельної фронтальної площини проекції.
Горизонтальний розріз рис.178
Горизонтальним розрізом називається розріз, отриманий при уявному розсіченні деталі площею, що сить, паралельної горизонтальній площині проекції.
Профільний розріз рис. 179
Профільним розрізом називається розріз, отриманий при уявному розсіченні деталі площею, що сить, паралельної профільної площини проекції.
Правила виконання розрізів.
Розрізи виконуються у проекційному зв'язку з іншими зображеннями креслення.
Розрізи виконуються замість та на місці відповідного виду, наприклад: фронтальний розріз виконується замість виду спереду та розташовується на його місці, горизонтальний розріз виконується замість виду зверху та на його місці.
Побудова будь-якого розрізу не тягне за собою зміни інших видів.
Правила позначення розрізів.
Розрізи на кресленні позначаються, але є випадки, коли позначення не наноситься.
Якщо січна площина збігається з площиною симетрії деталі, то розріз на кресленні не позначається (рис. 176, 178, 179)
Якщо січна площина не збігається з площиною симетрії деталі, розріз позначається. Положення січної площини показують штрихами розімкнутої лінії. До штрихів розімкнутої лінії з відривом 2-3 мм від зовнішнього краю ставлять стрілки, вказують напрям погляду. Із зовнішнього боку стрілок пишуть великі літери українського алфавіту. Зображення розрізу підписується написом типу: А-А, Б-Б, В-В.
Виконати фронтально просте завдання
За зображенням, на якому дано види, переріз, розрізи та наочні зображення трьох різних, але подібних формою деталей. Пошуки рішення, пов'язані з порівнянням зображень, виконаних різними способами, вимагають аналізу форми деталей, виявлення їх подібності та взаємної відповідності
Слайд (відмінність розрізу від перерізу)
Переріз відрізняється від розрізу тим, що в перерізі показують те, що входить у січну площину, а розріз, що входить у січну площину і те, що залишається за нею.
V. Закріплення знань.
Питання для закріплення:
Які зображення використовують для виявлення внутрішньої форми виробу?
Дайте визначення поняття «розріз».
Які розрізи називають простими?
Назвіть прості розрізи.
Виконання тесту «Відповідність креслення та розрізу» стор. 176, рис.181
VI. Підведення підсумків уроку.
VII. Домашнє завдання.
Стор. 170-176,. зад. №5-8 виконати у робочому зошиті.