Прийоми поводження з лабораторним обладнанням та нагрівальним приладом

Практична робота №1
Мета: екскурсія до хімічної лабораторії нашої школи та знайомство з лабораторним обладнанням та пристроєм спиртування.
Обладнання: лабораторний штатив, спиртовка, утримувач, пробірки різних типів, круглодонна та конічна колби, склянки, вирви, сірники.
Хід уроку – практикума:
1. Організаційний момент. Екскурсія до хімічної лабораторії.
Після короткого інструктажу за правилами поведінки у лабораторії учні проходять у приміщення лабораторії. Вчитель показує їм місце протипожежного приладдя: ящика з піском, совка, пакета з тканиною та вогнегасників. Пояснює призначення кожної ємності для зливу відпрацьованих реактивів біля миття. Демонструє розташування аптечки та її вмісту. Пояснює обов'язкове підписування всіх шаф із колекціями, обладнанням, ємностей із реактивами, ящиків із розведеними кислотами, лугами та індикаторами. Пояснює особливості зберігання речовин різних класів небезпеки. Час екскурсії 5-7 хвилин учні повертаються до кабінету на свої місця.
2.Знайомство з лабораторним обладнанням.
Зразки обладнання демонструються на слайдах презентації, які виставлені на демонстраційному столі в кабінеті. Вчитель пояснює відмінності у зверненні та відмінності у формах пробірок, колб, склянок, лійок. Всі зразки акуратно замальовуються в зошиті для практичних робіт, робляться позначки, що позначають посуд придатний тільки для зберігання (Х ), відмірювання (М ) та нагрівання(Н ) . Наприклад, склянки (пробірки, колби) з поділками – мірні, без поділів та з маркуванням у вигляді шорсткого кружка (прямокутника) на бічнійповерхні – для нагрівання. Посуд із притертими пробками – для зберігання.
Мал. 1. Пробірки та колби (звичайні та мірні)
3. Влаштування лабораторного штатива та спиртування.
Вчитель показує види штативів, пояснює відмінності у їх застосуванні. Докладніше пояснюється влаштування великого лабораторного штатива та його елементів.
Домашнє завдання:
1) переписати у зошити для практичних робіт правила з техніки безпеки з підручника.
2) скласти та записати в робочий зошит невелику (4-5 пропозицій) розповідь «Що може статися в лабораторії, якщо не виконати одне з правил Т/Б». Порушене правило вибрати за бажанням.



ГОЛОВНІ КОНКУРСИ ДЛЯ ДІТЕЙ І ПЕДАГОГОВ
Призовий фонд понад 200 000 рублів та сотні відмінних подарунків для кураторів: вебінари, лепбуки та книги!
Колаж на тему «Моє майбутнє» Реєстрація
Казкові вироби власноруч Реєстрація
Для дошкільнят (3-7 років)
Малюнок по темі «Портрет мами» Реєстрація
Вкради назву та склади історію Реєстрація